Šíp.deník.cz

Česká Miss 2011 je slavnostně zahájená

Prezidentka Míša Maláčová pózuje fotografům na tiskovce
Prezidentka Míša Maláčová pózuje fotografům na tiskovce
Zdroj: Česká Miss
Sdílej článek:

Již sedmý ročník soutěže České Miss byl slavnostně zahájen 20. října na tiskové konferenci v Buddha Baru Hotelu Praha v centru metropole. Česká Miss 2011 přinese mnoho novinek, o nichž hovořila ředitelka soutěže Michaela Maláčová. Při této příležitosti zazpívala Česká Miss 2010 Jitka Válková spolu s Josefem Vágnerem hit Díky letu motýlů a známý song Everybody hurts od skupiny R.E.M. Mezi hosty byly i Česká Miss 2008 Eliška Bučková, Miss ČR 2009 Aneta Vignerová, 1.Česká vicemiss 2009 Tereza Budková, 2.Vicemiss ČR Hana Věrná a Česká Miss Vitalita 2010 Carmen Justová. Nechyběl ani druhý nejlepší muž na světě Josef Karas. Na tiskovou konferenci zavítal i ředitel televize Prima Marek Singer.

Česká Miss 2011 – jediná Miss

Jako jediná v republice vlastní Česká Miss licence na prestižní mezinárodní soutěže krásy. Jsou to Miss Universe, Miss World, Miss Earth. Otevírá tak vítězkám a finalistkám bránu do světa a dává jim šanci reprezentovat svoji zemi. Sedmý ročník České Miss bude soutěží krásy s mnoha novinkami.

Co nového přinese Česká Miss 2011?

Na obrazovkách Televize Prima proběhne nejen finálový halace: Finále České Miss 2011 se uskuteční na jaře a bude jej nově v přímém přenosu vysílat Televize Prima. Ta představuje dynamickou a kreativní televizní stanici a stejně tak dynamická a kreativní je i soutěž Česká Miss.

Finálový galavečer České Miss 2010 zhlédlo průměrně 1 700 000 diváků a v posledních pěti letech je to nejsledovanější pořad ve své kategorii.

„Vzhledem k nové situaci na trhu jsme se rozhodli během posledních několika měsíců jednat se všemi hlavními televizními stanicemi. Pro mě a pro Českou Miss byla rozhodujícím kritériem kromě obchodních podmínek také možnost dlouhodobé spolupráce a rozvoj samotného formátu programu. Z tohoto pohledu je spolupráce s Televizí Prima nejvíce hodnotná,“ uvádí ředitelka České Miss Michaela Maláčová.

Divák Televize Prima během období před finále uvidí a pozná všechny finalistky. „Rádi bychom také ve spolupráci s Televizí Prima dali více prostoru vítězkám soutěže, ať již v TOP STAR magazínu, VIP zprávách či v dalších vhodných programech,“ dodává Maláčová. „Jsme velmi rádi, že je to právě naše televizní stanice, která divákům přinese nejen přímý přenos z finálového večera České Miss 2011, ale také jim umožní nahlédnout do zákulisí tohoto atraktivního prostředí,“ doplňuje slova Michaely Maláčové generální ředitel Televize Prima Marek Singer.

S Českou Miss do Mexika

Na desetidenní soustředění se finálová čtrnáctka vypraví do exotického Mexika díky cestovní kanceláři ESO travel. Cesta do této krásné středoamerické země s bohatou historií čeká také na jednoho z televizních diváků, který se zúčastní hlasování o České Miss prostřednictvím SMS zpráv a bude vylosován.

Čtrnáct krajů – čtrnáct finalistek

Do finále postoupí 14 dívek, každá bude reprezentovat jeden kraj České republiky. A v příštím ročníku již Česká Miss přejde na systém krajských soutěží, které se uskuteční ve všech 14 regionech.

Show evropského formátu

Za originální finálovou show nového formátu stojí tým M Marketing ve spolupráci s producentem Jiřím Kratěnou. Ten mimo jiné produkuje oblíbený televizní pořad S Italem v kuchyni, který diváci znají právě z obrazovek Televize Prima.

Jak se přihlásit do soutěže?

Ještě před oficiálním zahájením České Miss 2011 se do soutěže přihlásilo zhruba 800 dívek a s největší pravděpodobností tak bude dosažený rekordní počet uchazeček. Stane se tak především díky tomu, že Michaela Maláčová letos v létě převzala Miss ČR a obě soutěže byly sloučeny v jeden program. Další adeptky se mohou zaregistrovat prostřednictvím www.ceskamiss.cz. Uvedou své jméno a datum narození. Dostanou pak odpověď s potvrzením o registraci, s nímž půjdou na některý z castingů. Dívky, které se rozhodnou na poslední chvíli, budou moci přijít na casting rovnou a zaregistrovat se přímo na místě. Základní výběr dívek se tak jako v minulých letech uskuteční formou otevřených castingů.

Castingy:

21. listopadu od 9 hodin v Ostravě, hotel Mamaison Hotel Imperial, Tyršova 6
22. listopadu od 9 hodin v Brně, Best Western Premier Hotel International, Husova 16
23. listopadu od 9 hodin v Plzni, Parkhotel, U Borského parku 31
25. listopadu od 9 hodin v Praze, hotel Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33

Na castinzích bude předsedkyní odborné poroty ředitelka České Miss Michaela Maláčová. Dalším porotcem bude choreograf, ten bude posuzovat, jak se dívka dokáže pohybovat. Fotograf bude adeptky na postup do semifinále hodnotit z hlediska estetiky a fotogeničnosti a zástupce médií bude hledat mediálně zajímavé typy.

Semifinále se uskuteční 15. prosince v Praze rovněž v hotelu Clarion. Poté už bude známa finálová čtrnáctka. Česká Miss 2011 bude reprezentovat Českou republiku na prestižní mezinárodní soutěži Miss Universe, nositelky dalších titulů pak Miss World a Miss Earth.

Ceny pro vítězky České Miss 2011

Vítězky získají ceny za více než pět miliónů korun. Ty budou mimo jiné zahrnovat:

• osobní automobil
• produkty pojišťovny Allianz
• produkty firmy Eta
• pronájem luxusního bytu od společnosti Central Group
• digitální fotoaparáty od společnosti Fotolab
• Finalistky získají rovněž kompletní pojištění zahraniční cesty do Mexika, které je zajištěno prostřednictvím největší české pojišťovací makléřské společnosti
RENOMIA, a. s.
• Na dívky rovněž čekají kadeřnické a fitness služby, kurzy cizích jazyků, golfu a další


Bulvár.cz: Tak si to shrneme. Na tiskovku přišly prezidentku Maláčovou podpořit missky různých „vah“ i kategorií, z „její“ i dříve konkurenční soutěže. Jen jedna opravdu těžká váha chyběla: Miss World Kuchařová! Což se PR oddělení pokoušelo neuměle zamaskovat další kapitolou textu s názvem Úspěchy vítězek a finalistek České Miss 2010. Tu jsme v tomto článku, jako jedinou (nepočítáme-li povinné bla bla o sponzorech) záměrně vynechali, neboť byla příliš obsáhlá, navíc Jára Cimrman by ji patrně glosoval slovy „slavná převážně na Třeboňsku“. Opět – je hezké, že Jitka Válková nazpívala píseň Díky letu motýlů, která je prý hitem, a nafotila módní editorial ve Story, ale Táňa Kuchařová je naše jediná Miss World, že? To, že se Maláčové nepovedlo (či se snad vůbec nesnažila) dostat ji na svou stranu, to je VELKÁ chyba!

A jakéže změny se chystají? Nejzajímavější je přesun z Novy na Primu. Co k tomu Míšu Maláčovou vedlo, můžeme jen spekulovat. Domníváme se ale, že větší prostor v televizi, která se stále více specializuje na český šoubiz, zpracovaný kvazipublicistickým způsobem, hrál určitě nemalou roli. VIP zprávy, TOP STAR magazín, tam všude Maláčová své ovečky může nacpat a určitě také nacpe, co se jen do nich vejde.

Zvýšení počtu finalistek z 12 na 14, navíc podle krajů, potěší asi hlavně geografické typy, jinak je to celkem jedno. A zda bude finálový večer mít opravdu „evropskou“ úroveň, jak tvrdí pořadatelé, na to si teprve musíme počkat. Jeho tvůrci mají na kontě pořad S Italem v kuchyni. Mno, neslyšeli jsme zatím, že by se Jamie Oliver třásl strachy, ale kdo ví?

(zdroj: Česká Miss)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů