Šíp.deník.cz

Věřil, že se uzdraví: Nad smrtí Chadwicka Bosemana se vznáší spousta otazníků

2. září 2020 světem otřásla šokující zpráva o úmrtí herce Chadwicka Bosemana, představitele postavy Black Panther ve stejnojmenném snímku studia Marvel. Herec dlouhou dobu bojoval s rakovinou. Dle dostupných informací však o jeho nemoci věděli jen hercovi nejbližší. Chadwick Boseman věřil, že boj vyhraje, do poslední chvíle věřil, že si svou roli zopakuje. 

1 / 11
Chadwick Boseman

Chadwick Boseman, herec známý hlavně díky rolím Black Panthera nebo zpěváka Jamese Browna ve svých třiačtyřiceti letech podlehl rakovině. Zpráva o jeho úmrtí fanoušky naprosto šokovala. Nejen kvůli hercově nízkému věku, ale hlavně proto, že o jeho nemoci téměř nikdo nevěděl. Dokonce ani filmová studia Marvel a Disney, která si běžně ověřují zdravotní způsobilost herců předtím, než s nimi uzavřou několikaleté smlouvy.

O zvláštnostech případu informoval server The Hollywood Reporter. 

Do poslední chvíle neměl téměř nikdo tušení o Chadwickově nemoci

Chadwick BosemanZdroj: Profimedia

Někteří spekulovali o tom, že Marvel musel vědět, s jakými těžkostmi se Chadwick potýkal, neboť velká studia většinou nechávají své hlavní hvězdy podrobovat zdravotním vyšetřením kvůli pojištění. Jak ovšem vysvětlil finanční právník Schuyler Moore, v tomto případě mohlo studio postupovat jinak.

„Velká studia ne vždy podrobují herce lékařským prohlídkám, dělají tak většinou jen v případě, kdy k tomu mají nějaký závažný důvod,” vysvětlil Moore. „V ostatních případech prostě riskují,” dodal ještě.

Z hercovy smrti byl svět v šoku

Chadwick BosemanZdroj: Profimedia

Podle serveru The Hollywood Reporter byl šéf Marvelu, Kevin Feige, informován o Chadwickově zdravotním stavu v e-mailu odeslaném jen hodinu před hercovou smrtí. Neměl tak příležitost si mail přečíst ještě předtím, než bylo úmrtí oznámeno v tisku. Nikdy jiný, kdo se podílel na tvorbě snímku Black Panther neměl o nemoci tušení. 

Chadwick Boseman si velmi střežil své soukromí a byl do poslední chvíle přesvědčený, že nemoc porazí. Dokonce se znovu plánoval pustit do náročného tréninku, aby nabral svalovou hmotu pro natáčení pokračování Black Panthera, které mělo začít v březnu příštího roku. 

Proslavila ho hlavně role Black Panthera

K úmrtí herce se vyjádřila spousta slavných osobností, mezi kterými je i režisér a scénárista snímku Black Panther Ryan Coogler. 

„Strávil jsem celý rok přípravami, fantazírováním a psaním slov pro Chadwicka, které herec už nikdy nevysloví. Ničí mě vědění, že už nikdy neuvidím záběr na Chadwicka v monitoru kamery a že za ním už nikdy nepůjdu a nepožádám ho o zopakování scény,” sdělil se zármutkem Ryan.

Svět truchlí nad hercovou smrtí

Mezi kolegy byl velmi oblíbený

Tešil se na natáčení pokračování Black Panthera

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů