Šíp.deník.cz

Daniel Landa alias kouzelník Žito se vrací na scénu. Bere ho ještě někdo vážně?

Daniel Landa byl kdysi považovaný za dobrého muzikanta a patřil mezi VIP osobnosti české hudební scény. Pak se ale dočista pomátl a jeho projekt Žito dodnes spoustu lidí nechápe. Nyní se chce vrátit na pódia a vystupovat. Má však po svých výstupech ještě vůbec nějaké fanoušky?

1 / 11
Daniel Landa

Landa měl skvěle rozjetou kariéru, dokud si sám pod sebou nepodřízl větev. Napsal několik velmi úspěšných muzikálů, například Krysař, Tajemství nebo Touha, potom jako by mu ale přeskočilo!

V roce 2012 se vzdal jména Daniel Landa a začal se prezentovat pod pseudonymem Žito 44. Podivná změna jména a ještě podivnější chování zpěváka tehdy nikdo moc nepobíral.

Landa však tvrdil, že jeho záhadné jednání mělo určité důvody. Když však po letech přišel s vysvětlením, proč stvořil záhadnou postavu Žita, většina jeho fanoušků si začala klepat na čelo a pochybovat, zda náhodou nemá být zpěvák pod dohledem lékařů, respektive psychiatrů…

Je Landa psychicky v pořádku, nebo trpí schyzofrenií? To nikdo dodnes nezjistil.

Když začal Landa podivně měnit svoji osobu za Žita, přišel o spoustu fanoušků. Mnoho z nich podezíralo Daniela, že na to není dobře po psychické stránce. Pravda, jeho výlevy byly mnohdy šokující až pohoršující.

Nezapomenutelný zážitek bylo ohlášení projektu Kouzelníka Žita a jeho sedmi kejklí, kam si na předávání cen do přímého přenosu vzal jako společníka živého kohouta! Zavázal se splnit sedm úkolů neboli kejklí, které v dalších letech začal plnit, naprosto se však vzdálil své hudební kariéře.

Lidé ho přestali vnímat jako muzikanta a dostal se do zcela jiné kategorie podivínů, kterým nikdo nerozumí. Úkoly, které si na sebe Žito vymyslel, byly vskutku bizarní a možná je zpěvák dnes rád, že tohle životní období vůbec přežil!

Landa vždy byl a bude kontroverzním umělcem.

První ostudu, kterou si na sebe Landa přichystal, byla v zápase v thajboxu, proti profesionálnímu zápasníkovi. Samozřejmě prohrál, ale překvapil, vydržel všechny tři kola.

Druhý úkol byla plavba se žraloky. Ani ta se ale neobešla bez menších "problémů," zpěvák při ní málem přišel o malíček, jeden ze žraloků ho napadl. Po nevelikém úspěchu kejklí nakonec nikdo ani neví, zda je všechny splnil. Měl například skončit čtvrtý na světovém Rallye, což zatím nedopadlo.

Po sedmi letech nakonec přišel podivín Landa s novou teorií! Projekt Žito měl být zastírací manévr pro jeho boj s radikálním Islámem. Nevíme, zda toto potřebuje komentář, či máme rovnou volat doktora Chocholouška…

Měl by vyhledat odbornou pomoc? Nebo je to celé jen hra?

Zda zpěvákovi přeskočilo, nebo jsou jeho tvrzení mimo realitu dalším pokusem na sebe upozornit, ví jen on. Každopádně skalní fanoušci se mohou radovat, na podzim chystá Landa veliký comeback.

Zvolil akustické turné, což je pro jeho hudbu dost netradiční. I proto, že sám zmizel ze scény a nebylo po něm dlouho vidu ani slechu, se nedá se předem odhadnout, zda na koncerty někdo dorazí, či ne.

Landa je však rozhodně vtipnou postavou českého rybníčku celebrit. Jak se mu povede návrat na výslunní uvidíme již brzy, první vystoupení je naplánované na září. Tak co, těšíte se?

Landa se vrací na scénu.

Dan tvrdí, že je tajný bojovník proti radikálnímu Islámu…

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů