Šíp.deník.cz

Dominik Hašek a Libuše Šmuclerová: Známe pozadí jejich ROZCHODU!

4 fotografií 4
Libuše Šmuclerová a Dominik Hašek na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech
Libuše Šmuclerová a Dominik Hašek na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech
Zdroj: Hermina
Dominik Hašek a Libuše Šmuclerová na loňském festivalu v Karlových Varech. Dominik Hašek letos vstoupil do hokejové síně slávy. Libuše Šmuclerová s manželem Romanem Libuše Šmuclerová s manželem Romanem s dcerou v roce 2008.
Sdílej článek:

O pevnosti jejich vztahu nikdo nepochyboval. Věkově se k sobě hodili, oba jsou proslulí svou zarputilostí a pracovním nasazením. Když je lidé viděli spolu, jednoduše tvořili dojem dokonalého páru. Jenže to byl všechno nejspíš jen klam. Alespoň v posledních týdnech.

Chodili spolu tři roky. Brankář Dominik Hašek (50) díky Libuši Šmuclerové (52) překonal rozpad třicetiletého manželství, ona zase opustila známého moderátora Romana Šmuclera.

Naposledy se slavný pár objevil na veřejnosti v červenci na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde hýřil úsměvy a navštěvoval večírky. Dokonce dával rozhovory, v nichž popisoval, jak společně tráví čas a jaké má záliby. Jenže už v té době to mezi Haškem a Šmuclerovou patrně skřípalo. Těžko si představit, že rozchod přišel ze dne na den.

Podle všeho jej nezpůsobil nikdo třetí, takže šlo nejspíš o přirozené vyústění dlouhodobější krize. A její příčiny? Psychologové mají jasno: Tři roky jsou kritickou hranicí pro každý vztah.

Zabijákem vztahu je především stereotyp, který se po této době nutně musí objevit. Původní zamilovanost je pryč, chemie vyprchala. Lidem spadnou růžové brýle a začnou na partnerovi vidět i negativa jako je třeba chrápání, nepořádnost, lenost nebo přílišné pracovní vytížení. 

Nesoulad se může projevit také v sexu. Na toto téma dokonce vznikla v Británii studie, podle níž je po třech letech vztahu spokojeno v intimní oblasti pouze 16 procent lidí.

Navíc podle evolučních biologů je lidský druh od přírody naprogramován na tříleté vztahy. Za tu dobu žena stihne počít dítě, porodit ho, přestat kojit a naučit ho základům přežití, což z hlediska zachování druhu stačí.

I kdyby Hašek a Šmuclerová tříletou krizi překonali, stejně by neměli vyhráno. Další kritické období podle psychologů nastává po sedmi letech vztahu.

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů