Šíp.deník.cz

Krásné gesto, které dojalo veřejnost: Kolomazník splnil Pilarové poslední přání

4 fotografií 4
Eva Pilarová a Jan Kolomazník
Eva Pilarová a Jan Kolomazník
Zdroj: Profimedia
Eva Pilarová patřila k nejlepším zpěvačkám. Zpívání milovala. Byla i talentovanou herečkou. Její třetí manžel byl jejím osudovým partnerem.
Sdílej článek:

Eva Pilarová měla velmi zajímavý koníček. Zpěvačka ráda pořádala výstavy svých fotoobrazů. Za svého života jich stihla devadesát sedm. Její manžel Jan Kolomazník jí ovšem slíbil, že číslo výstav dotáhne i po její smrti až do stovky.

Vášnivá výtvarnice

Jubilejní výstava je pořádaná v Lesním ateliéru Kuba v Kersku. Místo nebylo zvoleno náhodou. V minulosti tu zpěvačka měla už tři výstavy. „Vím, že Eva by měla radost,“ věří vdovec Jan Kolomazník. „Poprvé zde vystavovala v roce 2009, podruhé v roce 2012, kdy přijela také Gabriela Vránová a haškolog Radko Pytlík s manželkou. Eva jim vychvalovala jejich syna Vojtu Dyka, s nímž zpívala. On prý jako jediný dokázal zazpívat Montyho čardáš,“ zavzpomínala pro Blesk Jana Kubová, která se i se svým manželem vždy na zpěvaččiných výstavách podílela.

Eva Pilarová měla k umění celý život blízko. Svou kariéru odstartovala dokonce jako herečka. Toto povolání měla kdysi napsané i v občance a velmi ráda zdůrazňovala to, že točila s oskarovými režiséry Jiřím Menzelem a Milošem Formanem.

Osudový muž

Eva se stihla za svůj život třikrát vdát. Největší zázemí našla až u svého posledního partnera Jana Kolomazníka, za kterého se provdala v roce 1984. Jan při ní stál v nejtěžších chvílích, především v době, kdy jí diagnostikovali zhoubný nádor. Vdovec stále navštěvuje třikrát týdně hrob zpěvačky a intenzivně na ni myslí. V rozhovoru pro Aha! prozradil, že na podzim vydá o své milované ženě knihu. Neváhal a řekl, čeho se čtenáři v knize dočkají. „Celý život, i po sedmdesátce, se bála své matky Františky. To budete koukat!“

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů