Šíp.deník.cz

SuperStar Gábina Gunčíková se nezdá: STŘÍLÍ na své fanoušky

3 fotografií 3
Zpěvačka Gábina Gunčíková
Zpěvačka Gábina Gunčíková
Zdroj: Herminapress.cz
Gunčíková se přátelí s Karlem Gottem. Gábina se proslavila v soutěži SuperStar. Gábina umí i na kytaru.
Sdílej článek:

Zpěvačka Gábina Gunčíková (20) patří ke světlejším objevům pevěcké soutěže SuperStar. Nejenže si ji oblíbil i symbol české hudby Karel Gott, ale podobně jako on už od počátku své kariéry sama udivovala dokonalým chováním profesionála. Se Šípem Gunčíková promluvila o tom, proč je single, i o tom, proč střílí na své fanoušky.

Vy jste teď vydala druhé album, že?
Deska vyšla na konci května.

Tam jste si psala texty sama?
Když jsem vydala první desku, tak byla kompromisní vzhledem k soutěži a vzhledem k vydavatelům. Teď jsem ale dostala volnější ruku, takže je ta deska tvrdší, rocková. Zároveň ale je to taková hranice mezi poslouchatejným mainstreamem a pro nás tvrdou hratelností. A ano, na té desce jsem se podílela autorsky, ale pracovalo na ní více lidí. Pomáhali mi kamarádi, producenti.

Myslíte, že s tvrdší rockovou hudbou uspějete?
Můj táta je kytarista, který má kapelu. A já odmalička trávila čas ve zkušebnách. Takže jsem odmala zvyklá být součástí nějaké tvrdší kapely. Pro mě je rocková muzika srdcovka. Vyrostla jsem v klubech, vyrostla jsem v pajzlech.

A proto jste šla do SuperStar? To přece nejde moc dohromady.
Já šla do SuperStar, protože jsem se chtěla posunout dál. Já jsem jsem žila na vesnici, kde bylo padesát lidí, a nebyly žádné další možnosti. Nic, co by mělo nějaký potenciál. Chtěla jsem zjistit, jak to tady je, jak to tady funguje. Po té soutěži jsem se rozhodla vyzkoušet spoustu různých odvětví, včetně muzikálů, včetně různých soutěží a jenom jsem se utrdila v tom, že ta moje cesta je správná a je to ta rocková hudba.

Nebojíte se, že při hraní tvrdší hudby si sebou ponesete nálepku SuperStar?
To je otázka, protože co je to nálepka? My jsme normální obyčejní muzikanti a děcka, co chtěli zpívat, co chtěli hrát. Teď možná hájím nejen sebe, ale i ostatní ze SuperStar. Já jsem se nenarodila do bohaté rodiny, abych mohla přijít do vydavatelství a říct, vydejte mi desku. Já v tom viděla šanci, jak vypadnout z toho stereotypu. Protože jinak bych teď byla na vysoké škole a trávila bych veškerý čas na brigádách, abych se vůbec nějak uživila. A měla bych tak jednou týdně chvíli na to, abych se pokoušela dát dohromady kapelu a snažila se někde prorazit. Ale ano, je pravda, že mám tu nálepku, ovšem základ toho, co mám ráda, se stejně nemění.

Jak vlastně trávíte svoje dny?
Ty dny jsou volnější, buď můžu ležet u televize nebo můžu něco dělat. Tak jsem se rozhodla jít na jazykovou školu, abych si vylepšila angličtinu. A taky jsem začala studovat ještě zpěv, protože nejsem technická zpěvačka – odmalička jsem zpívala v zábavových kapelách a na tomhle cíleně nepracovala. Snažím se i sportovat, protože jako profesionální zpěvačka nemůžu mít zadek jako kombajn. A jinak, když mám koncerty s kapelou, tak jsou zkoušky.

Jak často koncertujete?
Já letos léto obětovala. Měla jsem vydat desku na podzim, ale v zájmu kvality jsem se to rozhodla posunout na květen, což je zase pozdě na to, abych mohla posílat materiály a ukázky na fes-tivaly. A nechtěla jsem posílat věci z první desky, protože tahle je už o něčem jiném, a je pravda, že tam je určitá nálepka té SuperStar. Třeba už příští rok nějaké ty fesťáky budou.

Co vaše soukromí? Ví se o vás, že jste sama. Necítíte potřebu si někoho najít?
To v čem působím, není jednoduchý svět, je to svým způsobem džungle. A já z té džungle nikoho nechci. Já vím, že jsem magor a vím, že ostatní, co to dělají, musí být také magoři. Je to tak: čím je chlap obyčejnější, tím je pro mě zajímavější. Na druhou stranu ale obyčejný kluk nemusí unést, že někde jezdím s kapelou a klukama. A já potřebuju oporu a mít za sebou něko-ho, kdo přijde a řekne mi, že to bude dobrý a já budu vědět, že to bude dobrý. Základ je totiž ta opora a tu já nemohu najít.

A vy jste někdy měla vážný vztah?
Pokud bych to měla brát tak, že bych byla s někým, s kým bych myslela na manželství, tak ne. Měla jsem sice pár kluků, ale nikdo to nebylo moc o něčem vážném. Ale je to tak, že jsou lidi, kteří nechtějí být sami, protože se toho bojí a já se nebojím být sama. Mám spoustu kamarádů a přátel, mám skvělou rodinu. Já to mám teď nastavené tak, že bych se chtěla spíše někam posu-nout, takže mi to ani tolik nechybí.

Jaké máte záliby?
Spíš klučičí, abych se přiznala. Metalová muzika, science fiction a komiksy. Teď jsem dostala k dvacetinám hodinový let letadlem, to mě taky hodně bavilo.

Opravdovým?
Ano, mohla jsem to pilotovat sama. A ten den jsem pak ještě šla na střelnici. (směje se)

Jako střílení? Vážně?
Ano. My se ale třeba sejdeme i s fanoušky a hrajeme battlefield.

Co to znamená?
Dostanete vojenské oblečení, kanady a střílíte po sobě. Každý proti každému.

A kdo střelí Gunčíkovou, je šéfem fanklubu?
To ne. (směje se) Ale já jsem to vyhrála, takže jsem si postřílela ty fanoušky.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů