Šíp.deník.cz

Smutná zpráva: Hana Hegerová zemřela! Královně šansonu bylo 89 let

7 fotografií 7
Hana Hegerová
Hana Hegerová
Zdroj: Profimedia
Zpěvačka byla uznávaná i za hranicemi ČR. Hana Hegerová má potíže s chůzí. Před třemi lety se ještě s chutí chopila mikrofonu. Zpěvačka na snímku z roku 2011
Sdílej článek:

Další zdrcující zpráva, po dlouhém boji v nemocnici zemřela Hana Hegerová. Zahraniční kritici ji nazývali velkou dámou šansonu, Piaf z Prahy, nebo také šansoniérkou se slovanskou duší.

Hana Hegerová se narodila 20. října 1931 v Bratislavě jako Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová-Čelková. 

Zpěvačka vystudovala baletní školu, jako dcera z bankéřské rodiny se ale původně chtěla dostat na Vysokou školu ekonomickou. Nakonec ale absolvovala divadelní kurz při státní konzervatoři a od roku 1953 byla členkou Divadla Petra Jilemnického v Žilině.

Jelikož nebyla spokojená se svým jménem ani příjmením, začala vystupovala jako Hana Čelková, tedy pod rodným příjmením své matky. Pod stejným jménem se objevila například ve filmu Frona.

Hana Hegerová přišla ke kariéře zpěvačky náhodou

Hana Hegerové začala v podstatě z nutnosti, šušká se, že se k tomu nechala přemluvit proto, že potřebovala peníze.

Její vystoupení mělo obrovský úspěch a následovala první nabídka z Prahy. Zpěvačka nastoupila do divadla Rokoko, zlom v její kariéře nastal až s příchodem do Semaforu, kterému v té době vládli Jiří Suchý s Jiřím Šlitrem. Ve stejné době se objevila také ve filmu Kdyby tisíc klarinetů, kde stanula po boku Karla Gotta a Waldemara Matušky.

Úspěch ale Hegerová sklízela nejen u nás, ale i za hranicemi. Období své největší slávy se dočkala koncem šedesátých let, kdy měla zahraničního agenta a jako známá milovnice všeho francouzského se dostala i na pódium slavné pařížské Olympie. Mimo jiné si zazpívala i na Světové výstavě v Montrealu a setkala se s Beatles. V roce 2011 ukončila svou hudební kariéru kvůli přibývajícím zdravotním komplikacím a stresu.

Koncerty mě stresovaly, chci mít klid. Raději doma vykládám karty," řekla Hegerová při svém posledním oficiálním veřejném setkání s novináři při přebírání diamantové desky Supraphonu za milion a půl prodaných nosičů.

Zpěvačku trápilo zdraví, zemřela v rodinném kruhu

Hegerovou poslední roky trápilo zdraví. Lékaři ji museli opakovaně hospitalizovat na rehabilitační klinice v Berouně kvůli problémům s ledvinami.

"Žel bohu, nemám zdravé ledviny a díky profesorovi Neužilovi z nemocnice Na Homolce jsem se dostala až k vám. A už bych neměnila. Vracím se každého půl roku. Já jsem svým způsobem zodpovědná, denně doma dělám několik směšných pohybů a snažím se, ale jsou věci, které sama neudělám. Tady jsou šikovní doktoři i sestřičky. Je mi tu velmi dobře," svěřila se před dvěma lety webu Super.cz.

Poté, co v roce 2014 prodělala kombinaci srdečního infarktu s mozkovou mrtvicí, většinu času trávila Hegerová ve svém bytě v centru Prahy.

"Zemřela obklopena rodinou v Nemocnici Na Homolce, kde byla před měsícem hospitalizována po zlomenině krčku," potvrdil smutnou zprávu o úmrtí šansonové hvězdy potvrdil Tomáš Padevět webu Idnes.cz.

Upřímnou soustrast pozůstalým, odešla další veliká hvězda, po které zůstane prázdné místo…

Hegerová a jedna z jejich neznámějších písní, Čerešně.

Zdroj: Youtube

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů