Šip.deník.cz

Ezovíla Helena Houdová chce rakovinu léčit vodou: Experti si ťukají na čelo

5 fotografií 5
Helena Houdová
Helena Houdová
Zdroj: Profimedia
Helena Houdová je bývalá vítězka krásy. Helena Houdová dříve pracovala jako modelka. Dneska se už ale Houdová považuje za osobní a sexuální koučku. Helena Houdová má tři děti.
Sdílej článek:

Co příspěvek, to perla. Bývalá modelka Helena Houdová, která i se svými dětmi žije na Bali, využívá své sociální sítě k tomu, aby šířila lásku, vybízela k sebeuvědomění, ale také šířila dezinformace a leckdy i nepodložené postupy při léčbě méně i více závažných onemocnění. Tentokrát na sebe opět strhla pozornost, když tvrdila, že se dá rakovina zničit pitím speciální vody. 

Bývalé modelce Heleně Houdové se opět podařilo vzbudit v lidech vztek a zuřivost. V jednom ze svých příspěvků totiž hovořila o speciální vodě, která dle jejích slov dokáže zatočit s rakovinou. „Klasická” voda je podle ní škodlivá a tělu nebezpečná. Zato alkalická voda Kangen prý umí hotové zázraky. „My to pijeme, protože ve vodě jsou neskutečné toxiny. Třeba chlor má vliv na neplodnost,” hlásala Houdová na svém Instagramu. „Už není na planetě Zemi kapka vody, která by nebyla znečištěná,” pokračovala ještě bývalé modelka, podle které je například i kohoutková voda plná chemických látek, hormonů a toxických látek, se kterými si lidské tělo neumí poradit. 

Holý nesmysl

Aby lidé svému tělu ulevili, mohou si drahou vodu Kangen skrze Houdovou zakoupit. Má to ovšem jeden háček. Podle odborníků jde o naprostý nesmysl! Slova Houdové na svém webu Institut moderní výživy vyvracel výživový expert Lukáš Roubík. „Helena Houdová ve videu říká spoustu extrémních a velmi nebezpečných tvrzení,” hlásá expert, který zároveň poukazuje na to, že kromě nabízení vody bývalá modelka vybízí své sledující k tomu, aby vodu společně s ní dál přeprodávali. 

Největší úskalí je podle něj ovšem jinde. „Kde však vidíme ale opravdový problém, je velmi agresivní marketing a doslova i obchod s nadějí lidí, kteří trpí nevyléčitelnými nemocemi. Helena totiž ve videu zmiňuje, že se voda Kangen používá při léčbě rakoviny, a přisuzuje jí téměř zázračné účinky! Již dlouhou dobu voláme po regulaci a upozorňujeme na negativní vliv některých influencerů a influencerek na výživu či zdraví jejich sledujících a toto je přesně ten případ,” pohoršoval se Roubík nad propagací Houdové. 

Žádný kvalitní důkaz

Lukáš Roubík apeluje na všechny, aby v obdobných situacích spoléhali na zdravý rozum a nenechali se v případě vážného onemocnění odlákat od konvenční a vědecky ověřené léčby. „Reálně se dle některých studií ukazuje, že onkologičtí pacienti, kteří používají alternativní terapii, mají kratší dobu přežití, respektive více umírají,” ujasňuje expert.

„Pravda je, že do dnešní doby nemáme žádné kvalitní důkazy o tom, že by alkalická voda nějakým způsobem léčila rakovinu nebo se podílela na prevenci nádorových onemocnění,” napsal ještě ve své reakci.

Helena Houdová leze některým lidem pořádně na nervy:

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů