Šíp.deník.cz

Herečka Lenka Termerová: Rakovina mi zastavila život

Manžel jí byl v nejtěžších chvílích velkou oporou.
Manžel jí byl v nejtěžších chvílích velkou oporou.
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Populární herečka Lenka Termerová (64), která několik let působila v seriálu Velmi křehké vztahy coby Jiřina Rubešová, se rozpovídala o životě s rakovinou prsu. Ten se pro ni v době, kdy jí lékaři sdělili nelítostnou diagnózu, zásadně změnil.

Herečka Lenka Termerová před časem onemocněla rakovinou prsu. Ke svému zdravotnímu stavu se ale dlouho nechtěla vyjadřovat. Hodně se toho pro ni změnilo, podstoupila chemoterapii a přišla o vlasy. Když se její stav zlepšil, podělilala se o své zkušenosti.

„Diagnózu mi sdělili zhruba měsíc poté, co jsem v březnu 2009 dostala Českého lva. To člověka absolutně zastaví. Dotáčela jsem právě jeden seriál a všichni herci kolem byli tak skvělí, že mi půl roku vycházeli vstříc,“ svěřila se herečka. Informace do světa médií prosákla prý až poté, kdy si pusu na špacír pustila jedna maskérka. „Naěstí už jsem na tom tehdy byla psychicky lépe, takže se to dalo ustát,“ říká Termerová. V mnoha věcech prý změnila priority a více si začala všímat malých věcí, které člověka dokážou přivést na jiné myšlenky. „I třeba obyčejný déšť mi udělá radost. V podstatě teď děkuji za každý den,“ přiznává Termerová s tím, že v nejtěžších chvílích boje se zákeřným onemocněním jí byl velkou oporou manžel. Letos s ním navíc oslavila čtyřicet let společného života.

„Mně stačí, když mi řekne, že mě miluje, a to mi skutečně dokáže udělat velikou radost. Je krásné, že se lidi milují i po tak dlouhé době a dokážou si být oporou,“ dodala.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů