Šíp.deník.cz

Vadí jim moje názory! Ilona Csáková nesmí zpívat na koncertě pro Moravu

24 fotografií 24
Ilona Csáková
Ilona Csáková
Zdroj: Profimedia
Ilona Csáková Ilona Csáková s milovanými jorkšíry Ilona Csáková Ilona Csáková s milovanými jorkšíry
Sdílej článek:

Ilona Csáková je vzteky bez sebe. Známá zpěvačka měla původně v letním kině Kyjov účinkovat na benefičním koncertě pro ty, kteří se vypořádávají s následky ničivého tornáda. Jenže organizátoři už s umělkyní nepočítají a z akce, na které vystoupí i Pokáč, Václav Hudeček nebo Jožka Černý, ji vyšrktli. Důvodem je kandidatura Csákové do sněmovny.

„Děkujeme paní Iloně Csákové za ochotu vystoupit na akci Benefiční koncert na podporu obětí ničivého tornáda. Bohužel z důvodu oznámené kandidatury paní Ilony Csákové do parlamentních voleb se její vystoupení na této apolitické akci nemůže uskutečnit," informovalo Městské kulturní středisko v Kyjově.

Chtěla jsem jen pomoci

Rozhodnutí organizátorů Csákovou obrovsky zklamalo, protože prý nepočítala s tím, že by se na akci politicky projevovala. „Chtěla jsem pouze zpívat a tím i pomoci, evidentně a zřejmě to tedy apolitická akce není," uvedla pro Super zpěvačka. Ta se pak později ještě vyjádřila na sociální síti. „Já nesmím pomoci. Pořadatel mi zrušil vystoupení na charitativním koncertě pro Moravu," napsala k příspěvku.

„Bože, co je to za pořadatele? Názor může mít člověk, jaký chce, ale pokud chce pomoci dobré věci… tohle nechápu," podpořila zpěvačku jedna z fanynek. „Tak to je hodně ubohé, držte se," přidala se další komentující. „A víte proč? Pro mé postoje a názory," dodala Csáková rozhořčeně. S tím, že by pořadatelům vadilo zpěvaččino mínění, ale Kyjované zásadně nesouhlasí. Účast na koncertě by prý zrušili kterémukoli zpěvákovi, který se by se jakkoli politicky angažoval.

„Je to apolitická akce, s paní Csákovou nemáme jeden jediný problém, ale protože před několika dny oznámila kandidaturu do Poslanecké sněmovny za Jihomoravský kraj, tak jsme si řekli, že bohužel budeme muset její nabídku odmítnout, protože to děláme opravdu jako apolitickou akci," uvedl pro Super ředitel Městského kulturního střediska Kyjov Ladislav Pavluš. Ten dodal, že kdyby zpěvačka zveřejnila svou kandidaturu až po akci, tak by s její účastí nebyl žádný problém.

Bereme to jako politiku

Ředitel Pavluš odmítá i to, že by hlavním důvodem byly zpěvaččiny postoje. „Kdyby to bylo kvůli jejím názorům, tak ji na koncert ani nezveme, to je logické. Každý může mít názor, jaký chce, opravdu to není nic osobního, ale když zveřejnila kandidaturu, tak to bereme jako politiku," dodal Ladislav Pavluš.

Přesto si zpěvačka bude moci už dneska spravit chuť a zazpívat si na Koncertu pro Moravu. Ten pořádá manželka herce Pavla Trávníčka Monika, kterou zpěvaččin přístup k politice vůbec nezajímá. „Myslím si, že do těchto koncertů by se politika tahat neměla. Jsem moc ráda, že Ilona Csáková stejně jako další umělci vystoupí na naší benefiční akci bez nároku na honorář a aspoň trošku se pokusí lidem zvednout náladu. Ilona Csáková má hezké písničky a doufám, že společně s dalšími umělci přinese lidem trochu radosti v nelehké době," řekla pro Super Trávníčková.

Píseň Teď královnou jsem já zpívá Ilona Csáková s Monikou Absolonovou a Bárou Basikovou.

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů