Šíp.deník.cz

Zemřel herec James Caan: V životě si sáhl na dno a bojoval se závislostí

4 fotografií 4
James Caan
James Caan
Zdroj: Profimedia
Ve věku 82 let zemřel herec James Caan. James Caan se proslavil rolí Sonnyho Corleone ve filmu Kmotr (1972). Za roli byl dokonce nominován na Oscara.
Sdílej článek:

Fanoušky kultovního mafiánského snímku Kmotr zasáhla nesmírně smutná zpráva. Ve věku 82 let totiž zemřel herec James Caan, který ve zmíněném filmu ztvárnil důležitou roli. O úmrtí herce informovala na sociální síti jeho rodina. Bližší podrobnosti nezveřejnila. 

Na svém kontě měl desítky úžasných rolí, tou nejvýraznější už ale na vždy pravděpodobně zůstane postava Sonnyho Corleoneho, kterou herec James Caan ztvárnil ve filmu Kmotr z roku 1972. Svou roli si po čtyřech letech ještě zopakoval v pokračování s názvem Kmotr II. Oplýval obrovským talentem, o čemž svědčí i fakt, že byl za svou roli Corleoneho dokonce nominován na Oscara v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. 

Smutné soukromí

Zatímco ale James Caan na stříbrném plátně zářil, v osobním životě bojoval s nelehkým osudem. A byl známý jak díky nezapomenutelným rolím, tak také pro svůj bohémský životní styl. Několik let byl závislý na kokainu, ve kterém hledal útěchu od psychických problémů. Ty pramenily nejen z pocitu vyhoření, jež jej sužoval, ale také ze smrti jeho sestry Barbary Caan, která na konci roku 1981 zemřela na leukémii. 

Závislost a psychické problémy nakonec překonal a vrátil se opět k herectví. Mezi další významné filmy, které natočil, patří například Misery nechce zemřít, Líbánky v Las Vegas anebo Temná zákoutí. 

Příčinu smrti nezveřejnili

James Caan se i v posledních letech nadále věnoval své práci a natáčel jeden film za druhým. Ve čtvrtek 7. července 2022 ovšem přišli jeho blízcí s nesmírně smutnou zprávou. „S obrovským smutkem vás informujeme o smrti Jimma, který zemřel večer 6. července. Rodina si váží přetékající lásky a srdečných kondolencí a žádá vás, abyste i nadále respektovali její soukromí v této nelehké době,” objevilo se na Twitteru samotného Jamese Caana. Příčinu náhlého skonu si ale pozůstalí nechali pro sebe. 

Zdroje: cbsnews.com, blesk.cz

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů