Šíp.deník.cz

Velké ambice, velké zklamání: Nečekané fiasko oslav Jiřího Korna

Jiří Korn si k životnímu jubileu nadělil originální dárek. Po vzoru například Karla Gotta uspořádal veliký koncert v O2 aréně. Korn si dal záležet na velkolepé show, podle kritiků a fanoušků to však vzal trochu za špatný konec…

1 / 11
Jiří Korn

Korn se na své sedmdesáté narozeniny připravoval mnoho měsíců a nenechal nic náhodě! Celé přípravy vyšly na neuvěřitelných patnáct milionů korun!

Zpěvák nechal ušít téměř 250 kostýmu na míru a pozval hvězdné hosty, kteří měli za úkol celý koncert ještě pozvednout. Nechyběla Lucie Bílá, Vilém Čok či zpěvačka Dasha.

Společně s Jiřím bylo na pódiu i padesát tanečníků, mezi nimi i známá moderátorka TV Nova Kristina Kloubková! Přes velikou snahu zaujmout fanoušky i kritiky ve finále působil celý výstup příliš přeplácaně a samotný zpěvák se mezi vším zmatkem ztrácel!

Jiřího ve změti tanečnic chvilkama nebylo ani vidět.

Jiří KornZdroj: profimedia

Celý večer trval dvě a půl hodiny a diváci nevěděli, kam se dřív dívat. Neuvěřitelné množství lidí, vjemů a scén bylo někdy opravdu až příliš.

Režie koncertu se ujali bratři Cabanovi a podle kritiků se do toho vrhli možná až s příliš velikou vervou. Kdo přišel za hudebním zážitkem, nejspíš odcházel zklamaný.

Korna totiž gigantická scéna, rekvizity a najatí tanečníci dočista zastínili. Celé vystoupení připomínalo spíše vizuální show a muzika byla jen jakýmsi karaoke podkladem, na který se diváci museli pekelně soustředit, aby ho vůbec vnimali! Paradoxně nejméně byl vidět doprovodný ansámbl, bez kterého by to nešlo!

Podle kritiků se měl Korn více zaměřit na zpěv a méně na vizuální stránku.

Jiří KornZdroj: profimedia

Fanoušci očekávali velkou dávku extravagance, která ke Kornovi jistě patří. Podivné ale bylo, proč se nekladl důraz na kapelu, dechovou či smyčcovou sekci a vokalistky, kteří pouze stáli tiše v pozadí.

Zpěvák trochu překvapil výběrem coverů Hippy Hippy Shake a I Feel Good, které pojal na rozdíl od zbytku večera trochu komorněji. Korn ale předem avizoval nevšední zážitek a to také splnil!

"Nečekejte nic normálního! Rozhodl jsem se svoje životní jubileum oslavit netradičně. Moc se na tento unikátní projekt těším," sliboval Korn pá týdnů před samotnou show. Zklamal nakonec své fanoušky?

Korn se nebál experimentovat.

Jiří KornZdroj: profimedia

Po koncertu se začali diváci dělit do dvou skupin, jedna z nich byla z vystoupení nadšená a pěla jen slova chvály, druhá naopak dávala najevo zklamání.

Nelze se ale zavděčit všem a jedno se musí Kornovi nechat, svůj velký a zřejmě jediný koncert v O2 aréně pojal opravdu legendárně!

Hudební kritici se ale vesměs schodují na známém českém pořekadle, že "Méně, je někdy více." Korn ale září v rybníčku českého showbyznysu už pěkných pár desítek let a jedno lehké šlápnutí vedle mu jistě jeho fanoušci rádi odpustí…

Jiří Korn umí na sebe umí upozornit.

Jiří KornZdroj: profimedia

Reakce na koncert byly různorodé.

Jiří KornZdroj: profimedia

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů