Šíp.deník.cz

Jiřímu Menzelovi měl přijít vzdát hold i Václav Neckář, skončil ale v nemocnici

4 fotografií 4
Jiří Menzel a Václav Neckář
Jiří Menzel a Václav Neckář
Zdroj: Profimedia
Na Praze 6 byla představena pamětní deska Jiřího Menzela. Na její odhalení dorazil i Jiří Suchý. Nechyběl třeba také Viktor Preiss. Václav Neckář dorazit nemohl. Musel totiž do nemocnice.
Sdílej článek:

Zesnulý režisér Jiří Menzel se po několika letech od své smrti dočkal velké pocty. Na dům na Praze 6, ve kterém držitel Oscara žil 14 let, byla nainstalována pamětní deska s jeho podobiznou. Na jejím slavnostním odhalení nechyběla vdova Olga Menzelová, dorazili i Jiří Suchý a Jan Hřebejk anebo třeba Viktor Preiss. Václav Neckář ovšem chyběl. 

Jednou z nejvýraznějších osobností českého a československého filmu byl bezesporu Jiří Menzel, kterému se s filmem Ostře sledované vlaky dokonce podařilo zabodovat za oceánem a odnesl si sošku Oscara za nejlepší zahraniční film. Není proto divu, že se radnice Prahy 6 s vdovou Olgou Menzelovou dohodla na tom, že vzdají společně Menzelovi hold pamětní deskou. Ta nyní zdobí dům, ve kterém režisér žil až do své smrti. 

Neckář musel do nemocnice

Na odhalování pamětní desky dorazila celá řada fanoušků režiséra, ale také hvězd. Slavnostní událost si nenechal ujít ani jedenadevadesátiletý principál divadla Semafor Jiří Suchý. Přišli ale i Jan Hřebejk, Viktor Preiss anebo Petr Brukner s manželkou.

Očekávala se také účast Václava Neckáře, který s Menzelem spolupracoval například na zmíněných Ostře sledovaných vlacích, v nichž ztvárnil hlavní roli. Podle informací Blesku ovšem musel s bratrem do nemocnice na důležité vyšetření. 

Jasný výběr

Autory pamětní desky jsou Jan Dvořák a Radko Šťastný, z několika návrhů ji vybrala sama Menzelová a z plakety, na které je vyobrazen její zesnulý manžel společně se soškou Oscara, je nadšená. „Při výběru jsme neměli jakéhokoliv sporu. Pro mě je to ten Jiří, jak ho znám. A ten Oscar tam mi přišel důležitý,” nechala se vdova po Jiřím Menzelovi podle iDNES slyšet. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů