Šíp.deník.cz

Před koronavirem utekl z Prahy: Josef Carda se konečně přestěhoval k manželce

Možná tomu nebudete věřit, ale kalendář herce Josefa Cardy byl před příchodem koronaviru plný k prasknutí. Není tedy divu, že s úbytkem práce opustil Prahu a usídlil se s manželkou v krásném domě na Litoměřicku.

1 / 13
Josef Carda

Dům si rodina nekoupila, ale zdědila ho po prarodičích. Je starý sto patnáct let a Radky babička s dědečkem v něm měli ovocnářství. Na sousedících pozemcích, které také patří rodině, byl sad s ovocnými stromy. Dominovaly v něm hrušně a meruňky. 

Prarodičům následně dům zabrali a nechali jim pouhé dvě místnosti. Pak dostal dům tatínek Cardovy manželky a následně ona sama. V té době bydlely v domě dvě staré paní, které si ale samy nezvládaly nosit uhlí, tak se musely přestěhovat k rodinám a dům se tak uvolnil.

Josef Carda měl ještě před koronavirem plný diář

Josef CardaZdroj: Profimedia

Je to už dvacet let a hercova rodina ho citlivě zrekonstruovala. Zpočátku ho využívali jako chalupu, ale postupem času se tam ale Radka kvůli psovi přestěhovala natrvalo. V pražském bytě tak pobývá syn Adam a do příchodu koronaviru také Josef, kvůli velkému pracovnímu vytížení. Nyní je však vše jinak a Carda se konečně mohl sebrat a vyrazit za manželkou na plný úvazek. 

Nyní však Cardovi už věhlasné meruňky na svých stromech nepěstují. Stromy byly napadeny škůdci nebo byly staré, tak samovolně odešli. Byly prý velikosti broskví a chutnaly dokonale. Je škoda, že manželé už nevysadili nové. Nyní Cardovi zahradu pronajímají a je ve hvězdách, jak vše dopadne. Jejich syn Adam totiž k zahradničení příliš kladný vztah nemá.

Josef Carda miluje divadlo

Josef Carda pro divadlo žije.Zdroj: Profimedia

Rodina si tedy z místnosti, jako je třeba sušárna, udělala letní byt, kde je příjemně a chrání ji před horkými letními dny. No a chladírnu používají jako sklad, kam si oni i všichni jejich známí mohou schovat cokoliv, co nemají právě kam dát.

Dům sice nabízí prostornou půdu, ale tu zatím rodina neřeší. Sami mají se svými 130 m2 dost práce s úklidem. Navíc se v patře nachází ještě jeden byt, ten je syna Adama a má příjemnou velikost 75 m2.

S manželkou Radkou zrekonstuovali dům na Litoměřicku

Josef Carda s manželkou RadkouZdroj: Profimedia

Možná by se zdálo, že většinu činností vykonává Radka, ale Josef se jí snaží pomáhat. Není sice nadšeným kutilem, ale když je třeba, vymění žárovku nebo třeba přivrtá poličku. 

„Já dokážu vyměnit žárovku, ale vždycky jsem říkal, že barák není pro mě, já si tu neumím nic udělat. Mít barák znamená, že na jednom konci s prací skončíte a na druhém můžete začít s novou,“ prozradil pro Rytmus života.

S kolegyní z dabingu Martinou Hudečkovou

Martina Hudečková a Josef CardaZdroj: Glanc

Teď má ale herec na práci kolem domu čas a jistě je rád, že se může alespoň někde vybít. Předtím měl totiž docela adrenalin, když tam odsud občas jel na vystoupení do divadla. Díky nepředvídatelné situaci se mu stalo i to, že přijel až na druhou půlku představení.

Herečtí kolegové z divadla

Herci (zleva) Karel Heřmánek, Josef Carda a Zdeněk Žák ve francouzské komedii Art na prknech Divadla Bez zábradlí v Praze.Zdroj: www.bezzabradli.cz

Josef Carda je známý jako ten z Tele Tele

Josef CardaZdroj: ČTK

Divadlo je Cardův život

V Sokolovně ve Zborovicích se v pondělí 24. října 2011 konalo divadelní představení Nebylo to pátá, byla to devátá. Účinkovali Jana Švandová, Josef Carda a Rudolf Hrušínský.Zdroj: DENÍK/Kuncová Jarmila

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů