Šíp.deník.cz

Manažer divadla promluvil o Lauferovi: Ještě v únoru vystupoval!

Nikdo si nemyslel, že Josef Laufer skončí takhle. Byl tolik plný života a teď je už tři měsíce v umělém spánku. Do nemocnice šel přitom kvůli banální operaci, a právě při té mu začaly selhávat orgány. O jeho současném stavu promluvil manažer divadla.

1 / 13
Josef Laufer

Josef Laufer byl prototyp muže, který neztrácí vitalitu. Ostatní by si z něho mohli vzít příklad. Je dobrým otcem, manželem i kamarádem. Přátelé na něj nedali dopustit, protože vždy bavil společnost. Rozhodně tedy nemohl nikde chybět.

Teď ale chybí. Už tři měsíce je totiž u umělém spánku, ze kterého ho lékaři nemohou probudit. Klinické testy se nijak nezhoršují, ale jeho zdravotní stav se zásadně nelepší. Ke komplikacím došlo při operaci srdce, na kterou Laufer musel jít.

Josef Laufer už je tři měsíce v umělém spánku

Josef LauferZdroj: Profimedia

Právě při té mu začaly selhávat orgány a dopadlo to tak, že dodnes jen leží bez známek života. Společnost ho postrádá. Ještě nedávno vystupoval v Divadle Broadway. Všichni jeho herečtí kolegové jsou z nastalé situace zdrcení.

„Je to strašná tragédie, přitom šlo jen o banální operaci. Je stále v umělém spánku, ale další informace už nevím. Všichni doufáme, že to dobře dopadne. Ještě v únoru vystupoval v divadle,“ řekl Expresu PR manažer divadla Stanislav Běle.

Dcera Ester se modlí, aby se probudil

Josef LauferZdroj: Profimedia

Ještě donedávna řádil na divadelních večírcích a teď? Teď na něj doma čeká dcera Ester, která se modlí, aby všechno dobře dopadlo. „Samozřejmě tatínkovi můžu akorát poslat muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ řekla pro Top Star Ester.

Kvůli pandemii koronaviru mají návštěvy omezení. Složité to má také s maminkou, za kterou se rovněž nemůže jít podívat. „Máma je v rehabilitačním zařízení, takže je to taky komplikované,“ dodala Ester, která má všechno na hrbu.

Vždy byl plný elánu

Josef LauferZdroj: Profimedia

„Má za sebou i další zákroky. Myslím si, že už těch narkóz na něho bylo moc. Srdíčko totiž, pokud vím, měl jinak v pořádku,“ řekl Blesku klavírista a někdejší kapelník Karla Gotta, Pavel Větrovec, o Lauferovi.

„Není v kómatu, normálně spí, Pepa a všechny jeho klinické testy jsou v pořádku. Tak asi si potřebuje jenom víc odpočinout,“ uvedl pro Top Star producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg, který doufá, že vše dobře dopadne.

Ještě donedávna vystupoval v Divadle Broadway

Josef Laufer a Michaela DolinováZdroj: divadlo Broadway

Laufer byl, a doufejme, že ještě bude, známý svým temperamentem. Tancovat dokázal do časných ranních hodin a přesto zůstal spořádaným manželem. S kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou se do sebe zamilovali před padesáti lety a vztah jim vydržel až do dnešních dnů.

Orgány mu začaly selhávat při operaci srdce

Josef LauferZdroj: Profimedia

S manželkou Irenou Greifovou

Irena Greifová, Josef LauferZdroj: Profimedia

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů