Šíp.deník.cz

Josef Laufer bojuje jako lev: Po měsících v kómatu dělá pokroky

Naději ztrácela už i jeho rodina. Po čtyřech měsících v kómatu se Josef Laufer skutečně probudil a postupně se vrací do normálního života. V jedenaosmdesáti letech to však není jednoduché. Zpěvák se španělskou krví se ale pere jako lev a jeho zdravotní stav se pomalu lepší.

1 / 13
Josef Laufer

Zpěvák legendární písně Sbohem, lásko, já jedu dál měl zdravotní problémy už delší dobu. Motala se mu hlava a celkově mu nebylo dobře. I z toho důvodu šel na vyšetření, kde mu byl zjištěn defekt síňové přepážky.

Laufer se tedy rozhodl pro zavedení srdečního katétru. Během operace ale došlo ke krátké zástavě srdce a zpěvák musel být uveden do umělého spánku. Nikdo nepředpokládal, že v něm bude tak dlouho. Je to člověk plný života, a tak všichni doufali, že se brzy probere.

Laufer se probudil z kómatu po několika měsících

Josef LauferZdroj: Profimedia

Josef Laufer se z umělého spánku probouzel opravdu dlouho a podle informací magazínu Sedmička se jeho zdravotní stav jako zázrakem lepší. Zpěvák vnímá přítomnost a momentálně lékaři pokračují v léčbě, která zahrnuje medikaci, stimulaci a rehabilitaci.

U takto starého člověka si nikdo nemyslel, že se jeho zdravotní stav bude zlepšovat tímto tempem. Vlastně nikdo nečekal, že se vůbec bude zlepšovat. Velkou oporu má Laufer v dceři Ester, která se o něj svědomitě stará.

Jeho zdravotní stav se zlepšuje

Josef LauferZdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru jí však návštěvy komplikovala. „Samozřejmě tatínkovi můžu akorát poslat muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ řekla již dříve pro Top Star Ester.

Ta to má nyní opravdu složité, jelikož se do toho stará ještě o svoji maminku. „Máma je v rehabilitačním zařízení, takže je to taky komplikované,“ dodala Ester. Maminka Ester a zároveň manželka Josefa Laufera prodělala v roce 2016 toxický šok.

Velkou oporu má v dceři Ester

Josef LauferZdroj: Profimedia.cz

Na začátku roku 2020 si zlomila krček, takže musí opravdu poctivě rehabilitovat. I v jejím případě se zdravotní stav lepší. O Laufera se kromě jeho manželky Ireny strachovali i kolegové.

„Mohu potvrdit, že Josef Laufer podstoupil v pondělí operaci srdce, která byla plánovaná. Od jeho dcery Ester vím, že byl po lékařském zákroku uveden do umělého spánku. K poskytování jakýchkoliv informací o jeho zdravotním stavu je však oprávněna dcera Ester. Pepovi přeji brzké uzdravení,“ řekl dříve producent divadla Broadway Oldřich Lichtenberg pro web super.cz.

Laufer s manželkou Irenou Greifovou

Josef Laufer manželkaZdroj: Profimedia

Palce Lauferovi držel také klavírista a někdejší kapelník Karla Gotta Pavel Větrovec. „Pepík je tělem i duší sportovec. Hrál tenis, s Amforou fotbal,“ vyprávěl o něm Větrovec Blesku doufal, že bude všechno v pořádku. Laufer jejich přání vyslyšel.

Laufer je sportovec tělem i duší

Josef LauferZdroj: Profimedia.cz

Byl to fešák

Josef Laufer v počátcích kariéry.Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů