Šíp.deník.cz

Josef Zíma bojuje proti osudu: Přes bolesti převzal osobně ocenění a koncertuje!

Oblíbený zpěvák Josef Zíma vloni pěkně postrašil své fanoušky, když skončil v nemocnici, a na začátku tohoto roku mu dokonce hrozila amputace nohy! Zíma se ale rozhodl osudu postavit a i s velkými bolestmi se vrátil na pódia!

1 / 10
Josef Zíma

Josef Zíma na konci roku 2018 prožíval nepříjemné období, kdy musel několik měsíců trávit na nemocničním lůžku. Zpěvákovi totiž museli vyměnit postupně oba kolenní klouby, bolestí se však nezbavil.

Kromě kloubních problémů trápí Zímu ucpané cévy, kvůli kterým mu jeden čas lékaři vyhrožovali amputací. Král české dechovky ale ukázal, že se jen tak nevzdává.

Pouhé tři měsíce od hospitalizace se vrátil na pódia a tvrdí, že bez muziky už by dávno nebyl mezi živými!

Josef Zíma svým optimismem bojuje proti osudu.

Oblíbený zpěvák trávil Štědrý den s rodinou.Zdroj: Profimedia.cz

Vážná diagnóza ucpaných cév Josefa Zímu velmi trápí, provází ho kvůli tomu neustálá bolest dolníh končetin, díky které je velmi pohybově omezený.

Ani to však oblíbeného zpěváka neodradilo od koncertování! Sice musí zpívat v sedě, stále ale na jeho vystoupení chodí stovky diváků, což ho naplňuje.

"Spojení mezi mnou a muzikou je skoro až závislost. Dokud tu jsem, koncerty jsou to jediné, na co se upínám. Nedokážu si bez vystupování před publikem představit svůj život!" přiznal Zíma v nedávném rozhovoru pro Novinky.cz. Za svou pracovitost dostal před pár dny vyznamenání, které si přišel převzít osobně!

I přes bolesti si Zíma došel pro ocenění sám!

Josef ZímaZdroj: Profimedia

Josef Zíma se dočkal velké pocty, dostal od Miloše Zemana vyznamenání za zásluhy. Medaile si velmi váží a považuje ji za milník ve své kariéře! 

"Je to pro mě obrovská pocta. Jedná se o vyjádření spokojenosti s tím, co dělám. Mám z toho příjemný pocit," popsal Zíma své nadšení z ocenění.

Na pražský hrad se dostavil osobně a při chůzi si pomáhal holemi, vypadal však plný dobré energie a elánu do života. Přejeme panu Zímovi hodně zdraví a aby dál pokračoval ve svých koncertech, které ho tolik naplňují, stejně jako jeho fanoušky.

Zímovi gratuloval Jan Saudek, který dostal stejné ocenění.

Josef ZímaZdroj: Profimedia

Josef Zíma se dočkal vyznamenání za zásluhy.

Josef ZímaZdroj: Profimedia

Koncerty jsou pro zpěváka vším, pro co žije.

Kolegové mají k sobě hodně blízko.Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů