Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Jsem samorost, týpek, co na sobě maká a chce být nejlepší, říká Rytmus

Sdílej článek:

Kontroverzní raper, který říká i to, co se ostatním nelíbí. Slovenskou hvězdu Rytmuse lidé buď milují, nebo nenávidí. Je ale Patrik Vrbovský ve skutečnosti stejný, jako se zdá být v televizi?

S rozhovorem s Rytmusem jsem vůbec nepočítal. Varování ze zpěvákova nejbližšího okolí byla dost výstražná – něco ve smyslu že kontroverzní slovenský raper je zmítán všelijakými, místy protivnými náladami a jen tak si někoho k tělu nepustí. Všechno ale bylo nakonec jinak. Raper mě před koncertem v popradském klubu přivítal na zadním sedadle svého vozu a s upřímným leskem v očích povídá: „Mám čas, můžeme kecat."  Byl uvolněný a za dvě sprostá slova, jež v průběhu obsáhlého dialogu použil, se omluvil. Co je ten potetovaný chlapík vlastně zač?

Váš otec žije v Rakousku a vychovala vás jenom maminka. Jakou její radu jste si vzal nejvíc k srdci?

Mamka je obyčejná žena, která v životě nikdy ničeho významného nedosáhla. Vychovala mě, starala se o mě a za to jí nikdy nepřestanu být vděčný. Nedávala mi rady, měla jiné starosti, třeba abych měl co jíst… Mám k ní veliký respekt! Ale já jsem si vždy všímal úspěšných lidí a hledal důvody, proč se jim tak daří. Bral jsem si z nich příklad.

Když jsem nedávno dělal rozhovor se  zpěvačkou Tinou (Rytmus stál za jejím úspěchem, pozn. aut.), tak o vás prohlásila, že jste schopný prodat úplně všechno. Jak to máme chápat?

No, nevím, zda úplně všechno… Chápu to asi tak, že když se něčeho chytím, věřím tomu, tak do projektu jdu naplno a dosahuji v něm pak dobrých výsledků. Že album, které vydám, patří k nejprodávanějším, videa k nejsledovanějším, zkrátka všechno dohromady. Myslím si, že Tina si jen sečetla deset let mé práce a řekla si – hele, ten Rytmus je na scéně deset let a podívej, co má za sebou. Ale že bych byl schopen prodat úplně všechno, to jistě ne. Dělám show, a ta se přece dělá pro lidi. Takže jenom předem studuji posluchače, možná že mám čich na to, co se jim líbí, a pak jim to naservíruji. Ale především mě hudba baví.

Díky Hlasu Česko Slovenska jste se sblížil se zpěvačkou Darou Rolins. Je to žena, kterou jste si v životě přál?

Tato otázka se mi nezdá na místě. Jsem s ní, tak asi ano (pousmání).

Tak jinak. Jistě od vztahu s Darou očekáváte ve svých pětatřicet letech asi něco jiného než od dívky, s níž jste třeba chodil jako mladík?

Mám za sebou několik dlouhodobějších vážných vztahů, a když už jsem s někým byl, vždy jsem to bral tak, že s tím člověkem zůstanu až do konce života. Nevím však, co další dny a roky přinesou, ale momentálně jsem se ženou, kterou miluji, obdivuji, doplňujeme se, líbí se mi její pohled na život, její názory, a fascinuje mě její tempo. Nikdo v tom vztahu není víc nebo míň. Je absolutně vyrovnaný a ani jeden z nás se na druhém nepřiživuje. Mám takový pocit, že jsme se našli, ale nikdo přece nemůže vědět, jak se život změní? Totéž jsem říkal i o své minulé přítelkyni (jeho manažerka Andrea Práznovská, byli spolu šest let, pozn. aut.) i o dívce, která byla ještě před ní… Když někoho miluju, tak naplno, celým srdcem.

S Andreou vás spojoval dům v Piešťanech, který prodáváte, a nyní už jste se usadil v dalším domě v Praze s Darou. To je přece dost vážné, nebo ne?

Přesně tak, koupili jsme si dům a plánujeme společnou budoucnost.

Ve vašich textech nescházejí vulgarismy. Není jich někdy až příliš?

Hovorová, normální řeč přece do rapu patří. A také trochu frajeřiny, protože rap frajerský je. Kdybych se měl vyjadřovat vznešeně a administrativně, tak by to přece nebyl rap… Víte, já jsem jenom vyplnil díru v textech, které tady odjakživa byly. Všude bylo slyšet, polož dlaň na mou ruku a podobné pí… Za ten sprostý výraz se omlouvám, ale nic lepšího mě nenapadlo (pousmání). Ale sem se hodí, nebo ne? Já jsem jenom pojmenoval věci a dění kolem tak, jak to cítí normální obyčejní lidé, a i když měli možná mnozí z nich zpočátku předsudky a odsuzovali mě, že je to povrchní, časem smysl toho všeho pochopili. Zpívám normálně o normálním životě, proto to má takovou sílu. Když zpívám o zlatokopkách – přišla jsi z dědiny, nic jiného neumíš než se prodávat a vyspat se s kdekým i fyzicky a lidsky odporným jen pro peníze, musím to říct natvrdo, po lopatě. Nemůžu to přece popisovat nějak metaforicky.

Právě píseň Zlatokopky si jako jeden z chorálů vybrali i čeští fotbalisté do kabiny na mistrovství Evropy. Máte z toho radost?

No jasně, fotbalisté mají asi s děvčaty podobného ražení své zkušenosti (smích). Mám ve svém repertoáru hodně témat. Ani nevím, proč jsem začal mluvit i zlatokopkách, když je to skladba tři roky stará. Poslouchám lidi a rapuji o tom. Když mluvím o zlatokopkách, rapuji o tom, když bědují nad falešností, složím skladbu o lžích, ale když třeba uslyším někoho vyprávět o vysněné lásce muže k ženě, napíšu píseň o touze po harmonickém vztahu. Celá moje tvorba je o životě. Kontroverzní témata, otřepaná témata, nebo když se chci naopak já z něčeho vyventilovat. Ale skládám i motivační, ryze nakopávací skladby. Pokud někdo vidí svůj život v problémech, tak se mu třeba snažím i poradit ve smyslu: ne, tak to není, je to jen tvůj pohled, ale v životě je nutné mít sny i naději. Bez toho to nejde. Jak se dá udělat jakýkoliv film, tak se dá složit jakákoliv skladba.

Každý z nás občas potřebuje nakopnout. I vy. Jak odpočíváte, máte i nějaké jiné múzy, než je zpěv?

Nemám. Hudba je moje všechno. Když si chci orazit, nedělám absolutně nic. Odpočívám a přitom poslouchám muziku. Ale jsou i výjimky. To znamená, že chodím do fitka nebo dělám kanoistiku. Učím se ale hrát i na hudební nástroje a vnímat hudbu v jiných rovinách. Já se chci prostě pořád zdokonalovat.

Mladí lidé vás obdivují, před každým koncertem jste v jejich obležení. Neotravuje vás to někdy?

Z osmdesáti procent svého času chci mít klid. Jsem také jenom člověk, mívám své nálady, bývám unavený. Ale on je to úděl mediálně známého interpreta, protože lidé mají pocit, že dotyčného vlastní. Když za mnou někdo ve slušnosti přijde a požádá mě o podpis, tak proč bych mu nevyhověl? Ale když jich přijde najednou sto i víc a právě se necítím dobře, tak co mám dělat? Deset let se rozdávám lidem, fotím se s nimi a podepisuji. Někdy se mi stane, jako zrovna nedávno, že jsem telefonoval, oslovil mě podivný týpek a začal mě v jednom kuse otravovat. Absolutně nebral v úvahu, že jsem zaměstnaný a nemám chuť se vybavovat. A pořád na mě Hej, Rytmus, hej… Tak jsem ho poslal do pr… Promiňte, ale jiný slovník jsem vůči němu nemohl zvolit. Ono je to totiž někdy na hlavu. Mnohdy chodím do klubu zadním vchodem, abych nikoho nepotkal. Odzpívám a raději vypadnu.

Dospívající mládež hledá vzory, a vy jím jste. Určité části z nich bezesporu. Kontrolujete se alespoň v něčem?

Jsem sice samorost, ale také týpek, který na sobě maká a chce být nejlepší. V tom by si ze mě asi měli brát příklad. Nestavím se do pozice mentora nebo spasitele, že to, co poví Rytmus, je jediné správné. Oni to tak ale někdy až nezdravě berou. Především se je ale snažím zabavit a jsem rád, že žijí mou hudbou. To je na jedné straně nesmírně potěšující, ale na druhé je někdy to kopírování mých názorů fakt odstrašující. Když se nad tím občas zamyslím, nemám dobrý pocit. Každý by měl mít přece především svůj názor.

Julius Nosko

Kdo je Rytmus

Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský, je slovenský raper, popový zpěvák (z poloviny romského původu), zakladatel skupiny Kontrafakt, který vystupuje také sám a ve spolupráci s jinými týmy a zpěváky. Je označován za jednoho z nejvulgárnějších, ale i nejnadanějších ve svém oboru na Slovensku. V současnosti chodí se zpěvačkou Darou Rolins, vedle které se objevil jako porotce v talentové soutěži Hlas ČeskoSlovenska.

Víte, že…

Rytmus před pár týdny odtajnil svůj původ? Do šestnácti let netušil, že je poloviční Rom.

Sdílej článek:
Autor: Redakce
Řemeslné práce - Zaučíme – práce v interiérech 27 000 Kč Přijmeme a zaučíme na stěrkování stěn a podlah v interiéru. Klidná a nenamáhavá práce na HPP po Praze a okolí. Mzda dle šikovnosti a času 28.000-38.000 Kč hrubého (cca 22-28 čistého). Nástup možný ihned. Více info ve firmě "AB Parket", Soběslavská 9, Praha 3 - Vinohrady, 130 00 nebo na telefonu viz kontakt níže. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič sil. vozidla. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Řidič sil. vozidla - vzdělání nižší střední odborné. Pracoviště Pekárna Srnín. Rozvoz pekařských výrobků na linkách. Podmínkou je řidičský průkaz sk. C + profesní průkaz výhodou. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup ihned. Mzda 19.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého, 5 týdnů dovolené, 13. a 14. plat, stravné. Kontakt: telefonicky od 8:00 do 14:00h personální oddělní 380 701 018, personalni@kiii.cz.. Pracoviště: K iii, spol. s r.o.- pekárna srnín, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Ivana Tenklová, +420 380 701 018. Služby - Kadeřník/ce 20 000 Kč Hledáme kadeřnici do salónu Kadostyle poblíž zastávky metra Pražského povstání. Možnost pronajmutí křesla s částečnou klientelou, brigádně.. Záleží na domluvě. Přijmeme i kadeřnice po škole. Více informací na telefonním čísle. Budeme se na Vás těšit.

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipná videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.