Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT

KAMILA - Zastřelila manžela tyrana

Sdílej článek:

Smrt manžela byla pro ni vysvobozením! Od kamaráda si půjčila zbraň a dvěma ranami do hlavy zastřelila muže, který ji 20 let týral.

Kamilu V. (42) zná snad každý. V květnu roku 2005 zastřelila dvěma výstřely do hlavy svého manžela P. V., který ji dvacet let týral. Dostala sedm let, které si odpykává v opavské věznici. Právě tam jsme se za ní vypravili.

S Kamilou se znám více než tři roky. Do návštěvní místnosti vešla stejně elegantní a tajemná, jako když jsem ji viděl naposled v prosinci 2006. Tehdy byla na svobodě a čekala na výsledek odvolání. Odseděla si už téměř tři roky a za tu dobu napsala o svém životě dvě knihy, třetí dokončuje.

Když jsme se viděli naposled, měla jste rodinu, přítele a před sebou soudy. Jak jste na tom teď? Máte někoho?
Ne, jsem sama. Opravdu nechci nikoho okrádat o život jen proto, že já sama si musím odsedět tolik let. Na to bych neměla sílu.

A co vaše dcery? Jak to celé snášejí?
Vidím, že jsou teď v životě spokojené a vyrovnané. A to je pro mě nejdůležitější. Když mi od nich do vazby přišel dopis, obrečela jsem to. Psaly mi: Maminko, víš jak je bezvadný jít se bez dovolení vyčurat? Když mě pak navštívily, poprvé v životě jsem v jejich očích neviděla strach.

Kde se stala chyba, proč to došlo tak daleko?
Na začátku byl můj vztah s manželem hezký, ale pak se to všechno změnilo. První facku jsem dostala v osmnácti, to jsem byla ve třetím měsíci těhotenství.

A jaký byl důvod?
Udělala jsem k večeři sardinky a on mi řekl, že je nemá rád. Byla jsem v šoku. Pak se mi hrozně omlouval a sliboval, že už to nikdy neudělá.

Ale udělal…
Ano. Násilí se stupňovalo. Třeba mě ve dvě hodiny ráno vzbudil, doslova mě vykopal z postele a chtěl, abych se postavila do pozoru. Musela jsem salutovat a pozpátku zpívat rakouskou hymnu. Jednou v zimě mě nahou vytáhl ze sprchy a vyhodil na sníh. Když jsem se sprchovala, vadilo mu, že plýtvám vodou. Jednou mě málem utopil. Zachránili mě až sousedi, kteří k nám vpadli a jeho ode mne odtrhli. Když holky chodily do jeslí, to už jsem do práce chodila samá modřina a monokl.

A to si toho nikdo nevšiml? Nesnažil se vám nikdo pomoct?
Ale ano, občas se mě někdo zeptal, co se děje. Jenže já se tak styděla. Bylo snazší si namlouvat, že má manžel pravdu, že jsem neschopná a ošklivá.

Týral vás i psychicky?
Ano. Ponižoval mě. Neustále mi opakoval, jak se za mě stydí, jaká jsem šereda a obluda, že neumím vařit, že jsem naprosto k ničemu. A rád mě trestal.

Jak?
Většinou tak, že jsem musela dřepět u jeho nohou jako pes, nechat se bít a ještě o to prosit. Často mě chytil za vlasy a tahal mě po koberci.

Ubližoval i vašim dvěma dcerám?
Když bylo mladší Verunce něco přes rok, dal jí takovou facku, že spadla ze židličky.

Důvod?
Nerozkousala maso. Dlouho pak neslyšela na ouško. Nebo dcery v noci budil a vyslýchal je, kde přes den byly. On ani nevěřil, že jsou jeho. A když jsem se chtěla později rozvést, vyhrožoval, že mě zabije a ublíží dětem.

Věděla o tom, co se u vás doma děje, vaše rodina?
Určitě. Ponižoval mě i před mou maminkou. Byla bezradná. Jednou ji dokonce vyhodil z bytu a ona spadla ze schodů. Pak jí zakázal k nám chodit nebo mi volat. Bil i svého otce.

Bránila jste se nějak?
Jednou jsem to zkusila a facku mu vrátila. Týden jsem pak měla na krku otisky jeho prstů, jak mě škrtil.

Zkoušela jste se vy nebo vaše maminka obrátit na policii?
Kolikrát! Když dcery volaly babičce, že táta doma pobíhá se sekyrou a že se ho bojí, okamžitě šla na policii. Ale nepochodila. Prý je jiný okres než my, ať si tedy stěžuje jinde. A manžel jí pak vyhrožoval, že ji nechá přejet autem. Když jsem policii volala já, tak sice přijeli, ale bylo mi řečeno, že tohle si musíme vyřešit sami.

Zastaly se vás někdy dcery?
Ano, Verunka. Když mě jednou manžel zfackoval, vrhla se mezi nás a uhodila ho. Křičela na něj, že jestli mě bude bít, bude bít ona jeho. Od té doby se jí nedotkl.

Proč jste od něj neodešla?
Měla jsem to udělat. Už potom, co mě zmlátil podruhé.

Dva roky před svou smrtí na vás muž vystřelil. Kulka vás minula. Policie to tehdy neřešila?
Ne. Prý to budou řešit, až se něco stane.

Rok před svou smrtí byl obviněn z trestného činu. Proč jste stáhla trestní oznámení?
Jeho právník mi slíbil, že když to stáhnu, manžel se pak se mnou rozvede. Byla to finta.

Co se dělo pak?
Začalo mi peklo. Zavíral mě v domě, nikam mě nepouštěl. Když mě hledal kolega z práce, manžel ho pustil jen ke garáži a řekl, že mám otřes mozku.

Kdy jste si opatřila zbraň?
Potom, co jedné z dcer přiložil pistoli ke spánku. Ve mně by se tehdy krve nedořezal. Ten den to dopadlo dobře, ale já dostala šílený strach.

Manžel na vás hodně žárlil. Oprávněně?
Zpočátku ne. Podezíral i lékaře, u kterého jsem pracovala jako sestra. Ke konci ano. Našla jsem si přítele. V ten den jsem mu oznámila, že se v pondělí stěhuju s holkama pryč. Zase začal vyhrožovat, že zabije nás i sebe. Naštvala jsem se, přinesla zbraň a řekla mu: tak to teda udělej, ty hrdino! On si ji vzal a mířil na mě. Myslela jsem si a možná i křičela, jen ať střelí a on si ji pak dal ke spánku.

Co bylo dál?
Sáhla jsem po té zbrani a vyšly dva výstřely. Ještě dneska je slyším.

Chtěla jste začít nový život a najednou jste seděla nad mrtvým manželem.
Už jsem nepřemýšlela. Běžela jsem k sousedům a co se pak dělo, nepochopím dodnes. Ano, ukryla jsem tělo, ano, tajila jsem, co se stalo. Možná, že kdybych zavolala policii a záchranku, tak tu dnes nesedíme.

Litujete toho, co se stalo?
Ano, ale smrt manžela pro mě byla vysvobozením.

Z vězení vyjdete v únoru roku 2011. Umíte si to představit?
Ne, opravdu ne. Vzdala jsem se dědictví, takže až odsud vyjdu, budu naprostý bezdomovec. Nic nemám, o všechno jsem přišla. Neplánovala jsem, že se stanu vražedkyní.

Jaký je život ve věznici?
Jiný a pro lidi venku nepředstavitelný. Spousta emocí na malém prostoru. Všechny vztahy jsou tady rychlejší a intenzivnější. Nenávist, přátelství i samota. Potkáte tu lidi, které potkávat nechcete a dokonce s nimi musíte komunikovat a žít. Někdy je to hrozné. Bez cigaret by to nešlo vydržet.

Píšete další knihu. Proč a o čem bude?
Bude o životě tady. A píšu, protože se tím vypovídám. Z celého života mi nezbylo nic, jen tužka a blok. Je to jediný přítel, kamarád, kterému mohu říct naprosto všechno.

RADEK HROMUŠKO


PŘÍPAD V DATECH
1984 - Svatba Kamily a P. V.
Únor 2004 - oznámení na policii. P. V. své manželce od září 2003 vyhrožuje a týrá ji.
2. dubna 2004 - původně vyšetřovaný přestupek je překvalifikován na trestný čin a P. V. hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
30. dubna 2004 - Kamila stahuje své obvinění a nedává souhlas k trestnímu stíhání.
Květen 2004 - Kamila oznamuje na policii další napadení - řešeno jako přestupek. Od svého známého Michala D. si obstarává zbraň.
Květen 2005 - P. V. byl po hádce zastřelen. Ihned po činu se Kamila svěřila sousedovi Karlu K. Ten jí nabídl pomoc s odklizením těla a likvidací stop. Mrtvolu měli za flašku ferneta zakopat bezdomovci za městem. Ti ale káru s tělem nechali u nádraží, kde byla nalezena až za několik týdnů. Všem spolupachatelům, kteří se zúčastnili této kauzy, soud udělil podmíněné tresty.
2006 - Vynesen rozsudek, Kamila má jít do vězení s ostrahou na osm let.
Únor 2007 - Vrchní soud v Olomouci zpřísňuje trest na deset let ve vězení s ostrahou.
Říjen 2007 - Nejvyšší soud zrušil původní rozsudek.
Leden 2008 - Vrchní soud v Olomouci posílá Kamilu na sedm let do vězení s ostrahou.
Září 2008 - Dovolání k Nejvyššímu soudu bylo zamítnuto.
Únor 2011 - Kamila bude mít možnost zažádat o podmínečného propuštění.


SVOBODNÁ, I KDYŽ ZA MŘÍŽEMI

Tak se jmenuje kniha, kterou Kamila V. napsala během svého pobytu ve vazbě. Osudné okamžiky v ní popisuje takto:

Chtěla jsem vstát a jít pryč. Tohle opět nikam nevede. Slzy jsem měla na krajíčku. Popadl mě za ruku a srazil zpět na křeslo. Krátce jsem řekla: nech toho a chtěla jsem se vymanit ze sevření jeho ruky. Druhou rukou popadl láhev s vínem, vstal a část na mě vychrstl. (…) Chytil mě za vlasy a strhl k zemi, kopal do mě a já si kryla rukama hlavu. Ucítila jsem na hřbetech rukou tupý náraz. Asi láhev. Začala jsem křičet, ať mě nechá. "Zabiju tě!" - "Tak to už udělej a stále o tom nemel," vykřikla jsem. Plakala jsem. Ze zoufalství. Vůči nadávkám a bolesti jsem už dávno otupěla. Posadil se zpět do křesla a já vstala a utekla do koupelny. Sundala jsem ze sebe mokré věci a slzy tekly jako vodopád, který nikdy nevyschne.

Přišel za mnou. "Promiň, pojď zpátky. Dohodneme se." Nevěřila jsem tomu, ale neměla jsem na vybranou. Klíče od hlavního vchodu byly pryč, kabelka také. Šla jsem se převléknout do pracovny. V kuchyni na mě čekal. "Zastřelím tě a potom sebe. Teď!" Tohle jsem už nevydržela. "Tak ty si myslíš, že můžeš střílet jen ty? Já mám taky zbraň," vykřikla jsem v afektu, šla jsem k zásuvce, zbraň vytáhla a položila ji na stůl. Ohromilo ho to. Chvíli se na ni díval. "Co to na mě zkoušíš, babo blbá, ani to není pořádná pistole. A ty neumíš střílet. Co to je? Kdes to vzala?"

Neodpověděla jsem a šla si sednout do křesla. Klouby rukou mi už hezky natékaly, na stehnu a pažích budu mít zase modřiny. Byla jsem vyčerpaná a bylo mi už všechno jedno. Přišel za mnou se zbraní v ruce. "Tak koho mám prvního odprásknout?" Neodpověděla jsem, bylo mi to jedno. "Tak co? Tebe?" zamířil na mě. "Nebo sebe? Odprásknu se a budeš mít konečně klid a můžeš se kurvit!" Nechtěla jsem to dál poslouchat. Zbraň měl provokativně u pravého spánku. Ty jsi ale vážně nemocný, pomyslela jsem si a nahlas řekla: "Nedělej kraviny!" Vstala jsem, obešla malý konferenční stolek, on stále měl zbraň u spánku a díval se na mě jako slabomyslný. Chňapla jsem po zbrani, abych mu ji vytrhla z ruky. Zavadila jsem o neuvěřitelně jemnou spoušť. Ozval se výstřel.

Sdílej článek:

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT