Šíp.deník.cz

Odporný kšeft se smrtí! Za bankovku s Karlem Gottem chtějí až 100 tisíc

K jubilejním osmdesátinám Karla Gotta byla vydána speciální bankovka, a to 14. července 2019. Jednalo se ale o limitovanou edici, takže ne každý kdo po ní toužil, ji dostal. Po jeho smrti začínají internet plnit inzeráty, kde za bankovku se zpěvákem chtějí opravdu astronomické částky.  

1 / 11
Karel Gott, bankovka

Desetitisíce korun za jeden kus. Tak momentálně vypadá klasická nabídka za bankovku s Karlem Gottem. Po jeho smrti se částky šplhají až do nebes. Bankovka nemá žádnou nominální hodnotu, takže cenu si prodejci mohou opravdu vycucat z prstu.

Karel Gott se se zdravotními problémy potýkal už řadu let. Nejprve mu byla diagnostikována rakovina mízních uzlin, kterou jako zázrakem porazil, a posléze leukemie. Ta už byla silnější než on. Zpěvák se snažil působit fit do poslední chvíle a svůj chatrný zdravotní stav přiznal až na začátku září. Uběhl sotva měsíc a božský Kája už mezi námi není. Kdo ale mezi námi je, jsou lidé, kteří se snaží vydělat na jeho smrti.

Cena bankovky roste do nebes

Karel Gott, bankovkaZdroj: profimedia

V současné době můžete na bankovku narazit snad na všech internetových bazarech. Plno jich je třeba na webu Bazoš.cz, kde za dvě bankovky, které jsou údajně v „unikátním stavu,“ chtějí 30 tisíc korun. Za jednu se pak cena pohybuje od 15 do 25 tisíc. Lze tam najít ale i extrémní nabídky, kdy jeden kus koupíte za 50 tisíc korun a dva za 100 tisíc. Potenciální zájemce vábí promyšleným textem.

Karel Gott podlehl leukemii a lidé na tom vydělávají

Karel GottZdroj: Instagram

„Už nyní je evidován enormní zájem o tuto bankovku z řad sběratelů, ale i fanoušků. Je jasné, že na všechny se nedostane a cena strmě vyletí vzhůru. A to nejen u nás, ale i v Německu, Slovensku a v Rakousku, kam půjde do e-shopů určitě jen zlomek z celkového počtu,“ láká u inzerátu prodejce. To není ale zdaleka jediná nabídka, na kterou můžete narazit.

Se zdravotními problémy se potýkal roky

Karel GottZdroj: Instagram

Plno jich je taktéž na Sbazaru, kde se ceny pohybují více méně podobně. Plno prodejců nabízí bankovku více než jednu. Právě na Sbazaru můžete mít rovnou deset za 120 tisíc. Výjimečně se jedná o nabídku, kde je cena dohodou, i když takové také jsou. Se smrtí slavného zpěváka se kšeftuje i na Aukru, kde je nyní vyvolávací cena bankovek 25 tisíc. U jiné lze vidět, že se vyšplhala až na 50 tisíc a aukce končí za dva dny.

Tisíce fanoušků roní slzy, jiní chtějí peníze

Karel GottZdroj: Instagram 

Dá se předpokládat, že cena bankovek poroste. Na zaručeně nejlepší nabídky narazíte teď všude. Někteří si myslí, že jde o čistý hyenismus a jiní si prostě chtějí vydělat peníze a nepřipadá jim to chvíli po smrti zpěváka ani trochu nevkusné.

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů