Šip.deník.cz

Zvláštní fóbie Karla Gotta: Tohle miláček národa tajil před veřejností!

Strachy, o kterých nemluvil a lásky, které tajil. Karel Gott si do hrobu odnesl spoustu tajemství… Co jste o něm možná ani netušili?

1 / 14
Karel Gott

Karel Gott svoje příznivce miloval a příliš věcí jim netajil. Některé si ale přeci jen nechával pro sebe. Bizarními zálibami se totiž nevyplatí chlubit. Mohly by na něj vrhat špatné světlo.

Jedna ale přeci jen vylezla na povrch. Rodina Karla Gotta má vlastní hrobku v Újezdě u Svatého Kříže na Rokycansku. Mistr měl k vesničce na západě Čech silnou vazbu a rád o ní hovořil. Jednou se uřekl, že inspirací k malování, což bylo jeho koníčkem, jsou mu pohřby.

Karel Gott byl milovník pohřbů

„Dojímalo mě to a vždycky jsem toužil utěšovat pozůstalé. Když dlouho nikdo neumřel, našel jsem si přejetou kočku nebo zmrzlou vránu a vystrojil jsem jí slavnou poslední cestu,“ prozradil portálu Novinky.cz.

Nikdy nepoužil pražské metro

Další zajímavostí je, že Karel Gott nikdy nejel pražským metrem. Hromadná doprava nebyla nic pro něj. Co mu ale nevadilo, bylo chodit po Praze pěšky. Vsadíme se, že dlouhý úsek nikdy neušel, jelikož ho pořád zastavovali jeho příznivci.

Proslavil ho cover

Zdroj: Youtube

Jeho úplně první singl, se kterým měl úspěch, byl cover písně Moon River známé z filmu Snídaně u Tiffanyho.

Nejraději zpíval v koupelně

Jestli se mu někde dobře trénovalo, bylo to v koupelně. „Je tam skvělá akustika a hlavně tím cvičením nezatěžuji nikoho ve svém okolí,“ řekl kdysi. Pro něho to bylo zkrátka ideální místo na hlasovou rehabilitaci.

Spoluvlastnil časopis

Svého času byl spolumajitelem hudebního časopisu Melodie. Ne náhodu byl mnohdy na obálce on sám. V měsíčníku jste se dočetli především, kdo je úspěšný v českém rybníčku. Na kritiku člověk narazil málokdy.

Malý princ. Ten byl jeho

Co se týká literárních děl, vždycky měl slabost pro Malého prince, který ho v ledasčem inspiroval. Rád se ale začetl i do klasických mayovek nebo verneovek.

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů