Šíp.deník.cz

Karel Gott zemřel: Bolestný odchod posledního gentlemana

15 fotografií 15
Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Instagram
Roubenka, kterou se zpěvák údajně kvůli nebývalému zájmu veřejnosti rozhodl prodat. Na předávání Slavíků je zpěvák každý rok. Přijde i letos? Karel Gott Se svou manželkou Ivanou, která mu je v těžkých časech největší oporou.
Sdílej článek:

Karel Gott (†80) zůstane v srdcích všech fanoušků navždy. Důvodů je hned několik. Pro svoje příznivce tu byl nepřetržitě. Když ostatní utíkali do zákulisí, několikanásobný držitel Zlatého slavíka se ještě hodinu podepisoval. Pokora byla jeho druhé jméno a k ženám se choval jako pravý gentleman.

Zdraví trápilo zpěváka se zlatem v hrdle už posledních pár let. Prošel si i rakovinou mízních uzlin, kterou úspěšně překonal. Leukemii se Karlu Gottovi porazit už nepodařilo. S láskou na něj bude vzpomínat zejména mnoho žen, kterým Karel Gott zasáhl do života. Co všechno pro něj byly fanynky schopné udělat lze vidět na následujícím příkladu.

Karel Gott byl velký milovník, ženy byly jeho vášní

Před lety se do Gotta bláznivě zamilovala Iveta Kolářová. Byla to jeho obrovská fanynka, která se rozhodla, že dostane to, co chce. Navštívila snad většinu jeho koncertů a jednou se jí podařilo dostat do šatny. Mladičká Iveta zpěváka tak uhranula, že s ní zplodil dceru Lucii, která ještě dlouho nevěděla, kdo je jejím otcem. Kromě ní má slavík ještě dcery Dominiku, Charlotte Ellu a Nellu Sofii. Ke všem ženám se vždy choval uctivě a s maximální laskavostí.

Pro mnohé to byl vzor lidskosti a skandály se mu vyhýbaly obloukem. Byl to muž na svém místě. V mládí přitom hrozilo, že zpěvákem vůbec nebude. Chtěl být totiž nejprve malířem, jenže na školu se nedostal. Začal se tedy učit na elektrikáře, ale byl prý příšerný. Umění bylo jeho srdci blíž. I během pěvecké kariéry si malování Gott neodpustil a své obrazy prodával.

Lidé se mu nejdříve smáli

Poprvé na sebe Karel Gott upozornil v roce 1957, kdy dostal nabídku na angažmá v pražských tanečních kavárnách s orchestry. Vedle svého zaměstnání v ČKD začal koketovat s kariérou zpěváka. Zpočátku ho ale zdaleka nebral každý. Setkával se i s posměšky, které budil jeho projev, jelikož nebyl pro tehdejší dobu úplně standardní. Později si ho ale všichni zamilovali a zpěvák se stal nejslavnějším umělcem Česka. Známý byl ale i v okolních státech.

Pro Českou republiku znamenal ohromný přínos. V Česku pravděpodobně není nikdo, kdo by byl slavnější. Karel Gott za svůj život získal 42 Zlatých slavíků a mezi jeho největší hity patří třeba Oči sněhem zaváté, Trezor, Cést la vie či Lady Karneval.

Ivaně Gottové puká srdce

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ napsala na oficiální webové stránky Ivana Gottová, která se teď bude muset o jejich dcery postarat úplně sama.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů