Šíp.deník.cz

Leukémie v posledním stádiu: Podoba utrpení, které Karel Gott zvládal s úsměvem

Karel Gott byl svou optimistickou povahou proslulý. Uměl se usmívat, i když mu zrovna nebylo do smíchu. Svou pozitivní energií uměl předávat druhým a všichni ho za to milovali. Poslední měsíce boje s leukémií známý zpěvák bohužel trpěl, nedal na sobě ale nic znát!

1 / 11
Karel Gott

Leukémie je velice zákeřná nemoc, dělí na několik typů a každá z nich má trochu jiný průběh. Základní jsou ale dva druhy této nemoc, chronický a akutní. Zatímco chronický se dá poměrně úspěšně vyléčit, akutní forma nemoci bývá smrtelná.

U akutního průběhu se totiž rakovina velice rychle šíří do celého těla a postupně rozsévá další buňky a napadá životně důležité orgány. Často tak poslední stádium už není léčba, ale pouhé tlumení bolestí.

Gott jezdil poslední měsíce pravidelně na krevní transfuze, jenže bylo jasné, že tento boj nebude jednoduchý. Roli v tom hrál i vyšší věk zpěváka a oslabený organismus. Karel o tom že se blíží konec dobře věděl!

Gott věděl, že už nezvládne dál bojovat.

Karel GottZdroj: profimedia

Karel Gott tušil, že nemoc nad ním vyhrává, do posledního konce ale věřil, že mu Bůh dá ještě šanci! "Přál bych si ještě zažít pár vystoupení, ale osud se nedá změnit," řekl zpěvák pouhých pár týdnů přes smrtí.

Poslední dny už ale sám ukončil pravidelné návštěvy nemocnice a zdržoval se pouze v rodinném kruhu se svou manželkou Ivanou a dětmi. Chtěl zemřít doma a tohle přání se mu splnilo.

Uplynulé měsíce ale nebyly pro Gotta proházka růžovým sadem. O tom, jak prožíval léčbu a samotný průběh nemoci promluvila otevřeně i režisérka dokumentu o zlatém Slavíkovi, Olga Špátová!

Chtěl co nejdéle zůstat s dcerami.

Karel Gott s dceramiZdroj: profimedia

Kdyby pracovitost měla mít lidskou podobu, nejspíš by vypadala jako Karel Gott. Ten dokázal i před smrtí, že vůle dotáhnout do konce jsou klíč k úspěchu. 
"Karel byl z léčby často velmi vyčerpaný. Viděla jsem na něm, že mu není dobře, on ale chtěl dokument dotočit za každou cenu!

Poslední záběry jsou staré pouhých pár dní, než nás opustil. Byl to obrovský bojovník!" tvrdí Olga Špátová, která od dokumentu čeká veliký trhák a nejen ona!

Ve filmu totiž bude zachycen Gott i celá jeho rodina očima jeho samotného. Autentický zážitek a pohled do soukromí největší hvězdy českého showbyznysu, bude velikým lákadlem pro fanoušky Gotta, který byl jakousi ikonou své země…

Karel Gott měl ve své manželce obrovskou oporu.

Vře to v nejsledovanějším manželství?Zdroj: Profimedia.cz

I přes modlitby milionů fanoušků, nakonec si nemoc vyžádala nejvyšší cenu, život. Smutná zpráva vyvolala obrovskou vlnu solidarity a lítosti, vdova Ivana Gottová ale musela odjet s dcerami mimo dosah kamer, protože šílenství, které po zpěvákovi smrti nastalo, bylo doslova šokující!

Premiér Andrej Babiš dokonce svolal mimořádné jednání, kde se jednalo o státním pohřbu! Státní pohřeb je slavnostní obřad, kterým stát vyjadřuje nejvyšší pocty při úmrtí mimořádně významné osobnosti.

Ve sněmovně sice nakonec návrh neprošel, ale shodli se na variantě pohřbu s poctami. Ve stejný den bude také vyhlášen státní smutek. Gott tak potvrdil svou pozici miláčka národa. Všichni mu totiž přejí co nejvíce důstojné rozloučení a stále se nemohou smířit s jeho odchodem. Po pěvecké hvězdě zůstala veliká prázdná díra…

Po zpěvákovi nejvíce truchlí jeho dvě malé dcery, Nelly a Charlotte.

GottoviZdroj: profimedia

Ivana Gottová chce s dcerami začít nový život na Floridě!

GottoviZdroj: profimedia

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů