Šip.deník.cz

Karel Gott už Zlatého slavíka nezíská: Pravidla populární ankety se změnila

5 fotografií 5
Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott stačil před smrtí dopsat knihu Má cesta za štěstím. Fanoušci mají o dílo velký zájem. Karel Gott odešel na věčnost před téměř dvěma lety. Karel Gott
Sdílej článek:

Od smrti legendárního zpěváka Karla Gotta uplynuly takřka dva roky, i jeho jméno však bude rezonovat na letošním udílení cen Český slavík. Po změně pravidel se ovšem Mistrovo jméno neobjeví v žebříčku nejlepších zpěváků, jak by si možná mnozí mysleli, ale pořadatelé si pro něj připravili speciální ocenění.

Karel Gott si pravidelně odnášel z ankety Český slavík v kategorii Zpěvák to nejvyšší možné ocenění v podobě Zlatého slavíka, díky čemuž získal i přezdívku stejného jména. Za dobu existence známé ankety obdržel celkem 42 ocenění. V žebříčku oblíbenosti umělců se ovšem v letošním ročníku neumístí. Přestože v minulosti bylo možné, že ceny byly udíleny i umělcům, kteří odešli do hudebního nebe, se změnou majitele ankety došlo k úpravě pravidel, která tuto skutečnost neumožňuje. 

Pouze pro žijící umělce

V minulosti nebylo ničím výjimečným, že se na žebříčku oblíbenosti objevovala jména umělců, kteří bylo dávno po smrti, a mnozí proto možná počítali s tím, že se na vrchol opět dostane i legendární zpěvák Karel Gott, který před téměř dvěma lety podlehl vleklým zdravotním komplikacím. To se ale nestane. Miliardář Karel Janeček, který po čtyřleté odmlce Českého slavíka anketu koupil, se postaral o změnu pravidel. 

„Letos jsme upravili pravidla tak, že hlasovat je možné pouze pro žijící umělce,” nechal se pro Blesk slyšet Janeček, který tak jistě zklamal množství obdivovatelů Karla Gotta, jež doufali, že se jejich idol dočká Zlatého slavíka i posmrtně.

O zvláštní cenu nepřijde

Přestože Karel Gott nebude moci zvítězit v hlavní kategorii, pořadatelé si jsou dobře vědomi jeho výjimečnosti a také ví, že bez jména Karel Gott by zkrátka Český slavík nabyl Českým slavíkem. Pro Mistra si tedy připravili speciální cenu. „Mohu potvrdit, že pro uctění památky tohoto hudebního velikána něco připravujeme. Bude se jednat o určitou cenu, více však diváci uvidí až v přímém přenosu na televizi Nova,” prozradil Janeček, který však nechtěl být konkrétní.

Zdroj: Krajské listy 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů