Šíp.deník.cz

KARLOVY VARY znovu bez hvězd!

Na festival letos dorazí jediná zahraniční celebrita - John Malkovich.
Na festival letos dorazí jediná zahraniční celebrita - John Malkovich.
Zdroj: Profimedia.cz
Sdílej článek:

Letošní ročník festivalu přivítá pouze Johna Malkoviche!

Za dva týdny vypukne v Karlových Varech největší filmový svátek. Zatímco před pár lety se návštěvníci nepřijížděli podívat jen na filmy, ale i na nablýskané zahraniční celebrity, dnes už je situace jiná. Letošní ročník nabídne jedinou hvězdu, amerického herce Johna Malkoviche.

John Malkovich, českým divákům známý hlavně díky slavnému filmu Nebezpečné známosti nebo seriálu podle románu Victora Huga Bídníci, si na festivalu převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Jako každý rok se ovšem návštěvníci Karlových Varů mohou těšit na spoustu českých hvězd, letos v čele s režisérem Milošem Formanem, který na festivalu uvede ve světové premiéře svůj nový film Dobře placená procházka.

Karlovy Vary ale nejsou jen o filmech. Na své si přijdou i milovníci hudby. Největším lákadlem bude určitě vystoupení Jarka Nohavici, který svým fanouškům nabídne nejen známé písně v novém kabátě, ale i novinky. V úvodu filmového svátku se také uskuteční hudební festival, na kterém vystoupí Tomáš Klus, Aneta Langerová, Chinaski nebo Nightwork.

Filmoví labužníci se mohou těšit na více než dvě stě dvacet filmů, z nichž většina bude v České republice uváděna poprvé.

Malkovich si zahrál po boku Leonarda DiCapria ve filmu Muž se železnou maskou.

Premiéru svého nového filmu uvede Miloš Forman (na fotce s manželkou Martinou).

V hudební části festivalu vystoupí Aneta Langerová.

Prezident festivalu Jiří Bartoška

Video s Johnem Malkovichem najdete v rubrice ŠÍP TV Exkluzivně nebo

.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů