Šíp.deník.cz

Jednu věc Kate Middleton odmítá dělat jako princezna Diana

Kate Middleton se od doby, kdy je členkou královské rodiny, dočkala mnoha srovnání s princeznou Dianou. Je ale něco, co odmítá dělat stejně jako matka prince Williama. Od svatby v roce 2011 si získala vévodkyně z Cambridge obrovskou popularitu, je dost možná nejoblíbenější členkou celé monarchie. Přesto si dává vždy pozor, aby nikdy nezastínila svého manžela.

1 / 10
Kate Middleton, Diana

Když byli v říjnu Kate Middleton a princ William v Pákistánu, oblékla si Kate mnoho stejného oblečení jako bývalá princezna z Walesu. Druhý den své cesty například vévodkyně nosila šaty, které vypadaly velmi podobně jako model, co princezna Diana darovala nemocnici Lahore na konci 90. let.

Tím ale podobnost nekončí. Následující den si vzala na sebe Kate šátek, který vypadal, že je stejným kouskem oblečením, jaké nosila princezna Diana během výletu do stejné mešity. Zatímco královští pozorovatelé v tom vidí úmysl, dvorní návrhář Kate, který ji oblečení na cestu vybíral, říká, že podobné šaty Kate a Diany nejsou ničím jiným než náhodou.

Velká chyba Diany

Princezna DianaZdroj: profimedia


Kate podobnost svého stylu s tím Dianiným veřejně nijak nekomentuje, vzhledem k pověstné eleganci Lady Di jí nejspíš podobné klepy i lichotí. Ale je údajně jedna věc, kterou odmítá dělat, ačkoli ji matka prince Williama pravidelně dělala.

Jakmile se Kate oficiálně připojila ke královské rodině, zdroje z paláce se shodují na tom, že se nechtěla chovat stejně jako Diana. Konkrétně se chtěla vyhnout tomu, v čem Diana vynikala – podle Kate totiž Diana během veřejných vystoupení až příliš často zastínila svého manžela, prince Charlese.

Pravidla se musí dodržovat

Kate Middleton, DianaZdroj: profimedia

Plán je ovšem jedna věc, skutečnost až druhá. Věc se ukázala obtížnější, než Kate Middleton očekávala. Catherine a princezna Diana sdílejí mnoho společného, ​​od půvabného vzhledu až po to, jak se chovají na veřejnosti.

Velkým rozdílem je však touha Kate Middletonové dodržet rodinná pravidla, kdykoli je to možné – což je něco, co princezna Diana nikdy nedělala. Ve skutečnosti byla princezna Diana často považována za rebela monarchie, protože se na rozdíl od ostatních členů rodiny nikdy nebála mluvit podle toho, jak se cítila.

Princ má vždycky přednost

princ WilliamZdroj: profimedia

Aby se podobnému chování vyhnula, řídila se Kate Middleton radami svých královských asistentů a vždy se ujistila, že se řídí královskými protokoly. Dbala třeba na to, aby na veřejnosti vždy stála za princem Williamem a šla pár kroků za ním.

Kate samozřejmě dělá spoustu věcí i sama o sobě, bez manžela, stejně jako Diana, ale stále se jí podaří věnovat princi Williamovi pozornost, kdykoli se na veřejnosti objeví společně.

Schválila by princezna Diana Williamovu manželku?
Princezna DianaZdroj: profimedia

Ačkoli existují věci, které dělá Kate Middleton jinak než matka prince Williama, podle odborníků na královskou rodina by si princezna Diana manželku svého syna oblíbila.

Ingrid Seward, odbornice záležitosti britské monarchie, si dokonce myslí, že princezna Diana by měla ke Kate velmi blízko. Proč? Hlavně proto, že vévodkyně z Cambridge dělá věci správným způsobem a je svému manželovi naprosto oddaná.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů