Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více
NOVINKA UŽ TO VÍŠ? NE? TAK SE PŘIHLAS A ODEBÍREJ! ODEBÍRAT

Klára Vytisková: Jméno, které si zapamatujte

Klára Vytisková a Toxique před objektivem Jana Saudka
Klára Vytisková a Toxique před objektivem Jana Saudka
Klára Vytisková a Toxique před objektivem Jana Saudka
Klára Vytisková a Toxique před objektivem Jana Saudka
Sdílej článek:

Ještě nedávno znal zpěvačku Kláru Vytiskovou leda skalní fanoušek skupiny Toxique, která v roce 2008 získala Anděla jako objev roku. Už tehdy o sobě tvrdili, že jsou permanentně intoxikovaní hudbou! „Toxique je kvalitní, soulem načichlý pop, který u nás nemá konkurenci. To co dělají, dělají dobře, se šmrncem,“ řekl o nich jeden pořadatel festivalu, kde byli už vloni za hlavní hvězdy… Toxique se od počátku vyznačovali velmi kreativní, až popartovou pódiovou prezentací, jíž vévodila (a vévodí) frontmanka, zpěvačka Klára Vytisková ve svých neuvěřitelných, barvami a styly hýřících kreacích. Toxique fungují úspěšně dále, i s Klárou, ale ta rozjela i vlastní úspěšnou sólovou kariéru. A to hned na několika frontách.

Klára a Toxique

Toxique bodují nejen v rádiových, ale i televizních hitparádách se skladbou Shout, která tak předznamenává jejich další, druhé album naplánované na konec srpna. Mezitím si však stačili „odskočit“ zahrát pro všechny návštěvníky Expa v Šanghaji v rámci Českého dne.

Zranění si přivezla zpěvačka Klára Vytisková ze čtvrtečního vystoupení (3. 6. 2010) z Bruselu, kde vystoupili Toxique v Pražském domě. Během dnes již „tradičního toxiqueckého vystoupení“ si Klára nalomila nohu při seskoku z pohovky, koncert však dokončila a sádru získala až doma, v Čechách, den poté.

Nicméně na další hraní na všech domluvených akcích to vliv mít nebude. Se sádrou jí diváci mohli vidět už během koncertu Toxique na Jam Rock Festivalu či Mezi ploty o předminulém víkendu.

#nahled|https://g.denik.cz/91/46/toxique_unetice_14_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/91/46/toxique_unetice_14.jpg|Klára Vytisková na koncertě#

Dále vystoupí na festivalech třeba už 18. 6. v Šumperku nebo 26. 6. ve Znojmě. Čeká na ně mimo jiné i Benátská noc, Rock For People a řada vystoupení v rámci festivalů České hrady.

Skupině se podařilo, co málokomu: Promo fotografie jim udělal Jan Saudek ve svém nezaměnitelném stylu. K tomu, co Toxique na koncertech předvádějí, se Saudkův manýrismus báječně hodí… Prohlédněte si fotogalerii.

Klára a Korálky dětem

Projekt občanského sdružení Múzy dětem, bude mít novou kmotru – Kláru Vytiskovou. Korálky dětem je společný projekt herečky Míši Maurerové a Občanského sdružení Múzy dětem. Hlavním cílem je usnadňovat dětem z dětských domovů vstup do reálného a samostatného života.

Korálky dětem začaly pomáhat dětem v roce 2007 a v současné době jsou do projektu zapojeny dívky a chlapci z pěti dětských domovů. V letošním roce se rozhodla Klára Vytisková oficiálně vstoupit do projektu. Skupina Toxique již delší čas objíždí dětské domovy, kde dětem hrají, zpívají a povídají si. Což je pro všechny zúčastněné velkou motivací a inspirací.

#nahled|https://g.denik.cz/91/6e/misa_klara_web_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/91/6e/misa_klara_web.jpg|Míša Maurerová a Klára Vytisková#

Dalším, novým, partnerem Korálků se stává významná evropská hodinářská a šperkařská firma Storm. Ti přispějí projektu nejen finančně, ale i materiálem nutným pro výrobu šperků, navíc poskytnou i prostor pro prezentaci dětských šperků ve všech svých obchodech. Klára Vytisková se tak stane kmotrou a Storm partnerem projektu Korálky dětem. Oba tyto nové „subjekty“ vstupující do projektu, spojují poměrně významné prvky – kreativitu, nápaditost, rozmanitost, osobitost a vlastní styl.

Klára a Medúza

Klára Vytisková se stala moderátorkou jednoho z mála zbylých českých televizních hudebních pořadů – Medúzy na ČT. V tomto případě dejme slovo přímo novopečené moderátorce:

#nahled|https://g.denik.cz/91/46/med_za_kl_ra_vytiskov__kli__denik-630.jpg|https://g.denik.cz/91/46/med_za_kl_ra_vytiskov__kli_.jpg|Klára Vytisková moderuje Medúzu#

Klára Výtisková: „Na kamery jsem si musela zvykat!“

Jak jste reagovala na nabídku moderovat Medúzu?
Byla jsem docela překvapená. Mé zkušenosti s moderováním byly před natáčením nulové. Vzala jsem si týden na rozmyšlenou a řešila to s kluky v kapele i dalšími kamarády. Nakonec jsem kývla.

Jaké máte ohlasy na své moderování?
Vlastně ani nevím. Rodiče mě občas upozornili na nějaké drobné chyby. Na veřejný anonymní chat moc nechodím. Lidé si tam často vylívají svou zlost. Nechci, aby mě tyhle faktory negativně ovlivňovaly. Objektivní kritice se ale samozřejmě nebráním.

Naučila jste se díky Medúze něco?
Vždycky před natáčením mám tři hodiny češtiny. Baví mě, že se díky Medúze můžu stále učit novým věcem.

Změnila se s novou moderátorkou podoba pořadu?
Vizuálně zatím moc ne. Ale už se netelefonuje. A jsem také velmi ráda, že se výrazně změnila hudební dramaturgie. Nový dramaturg Pavel Kučera má velký přehled a vybírá zajímavou muziku od větších i od menších labelů.

Díváte se na sebe v televizi?
Doma televizi nemám, ale viděla jsem se párkrát u babičky. Není to nic příjemného. Člověk, pokud není „samožer“, sám sebe i nerad poslouchá. Já dodnes nerada poslouchám nahrávky z našich koncertů. Ale je to potřeba. Nejlépe odstraníte chyby, když se na sebe díváte nebo se posloucháte.

Sledovala jste Medúzu jako malá holka?
To víte, že sledovala. Hudebních pořadů tehdy nebylo mnoho. Nikdy jsem tam ale netelefonovala.

Do Ostravy jezdíte nejčastěji vlakem. Jak trávíte čas na kolejích?
Občas pracovně protože se hrabu ve scénáři. Když jedu s Pavlem, hrajeme karty nebo námořní bitvy. Když jezdím sama a nemusím se učit scénář, tak si nejčastěji pouštím filmy, protože na to doma nemám moc času. Takhle si zapnu v Praze film a než skončí, jsem v Ostravě.

Je pro vás jako pro zpěvačku cennější vítězství v hitparádě nebo nějaká hudební cena?
Myslím, že se to moc nedá srovnávat. Medúza u mě stoupla na hodnotě v tom, že každý může hlasovat jen jednou a výsledek není tak moc manipulovatelný. K cenám, které může publikum ovlivnit neomezeným počtem sms, jsem skeptická.

Zpíváte v programu Pocta Zuzaně Navarové. Jak na ni vzpomínáte?
Je to má srdeční záležitost. Zuzana byla jedním z důvodů, proč jsem začala zpívat. Táta dlouho hrával s Nerezem a brával mě na koncerty. Z projektu jsem měla zpočátku strach, protože lidé mají tendenci srovnávat. Nechci ji nahradit, v podstatě zpívám její písničky jako vyjádření díků Zuzaně. Už to ale skončilo, projekt byl pouze roční, k jejím nedožitým padesátinám.

Která její písnička je vám nejbližší?
Mám ráda úplně všechny. Zásadní je pro mě určitě písnička Za poledne. Začínala jí jedna kazeta, kterou jsem často poslouchala, takže jsem ji slyšela vždycky jako první.

Kdybyste si mohla do Medúzy pozvat kohokoliv ze světové scény, kdo by to byl?
Pro mě je naprosto výjimečnou osobností Michael Jackson. Toho už bych si bohužel pozvat nemohla. Mám ráda taky starší věci od Stevieho Wondera. Vlastně celý Motown. Ale asi bych si pozvala Róisín Murphy z Moloka, je velice charismatická, skvěle zpívá a má výborné kostýmy.

Kdo se vám líbí z české scény?
Kapela Charlie Straight, která momentálně válcuje naší hitparádu.

Co bylo pro vás v začátcích moderování nejtěžší?
Musela jsem si zvykat na kamery a lidi okolo, kteří mě pozorují. Na koncertě jsem zvyklá komunikovat s publikem a čekám na jeho reakce. V Medúze jen mluvím do kamery. Ze začátku jsem se necítila úplně ve své kůži, ale už se to zlepšilo. Všichni ze štábu jsme se lépe poznali a začínáme si na sebe zvykat.

Jak se cítí jediná holka mezi kluky v kapele?
Je to super. Nedovedu si představit, že bych jezdila s holkama. To bychom se asi zabily. Kluci jsou v pohodě, nad věcí, neřeší zbytečnosti a umí mě usměrnit. Pomáhají mi.

Mluvíte jim do toho, jak by měli na pódiu vypadat?
Jasně. Ze začátku z toho nebyli moc nadšení. Nakonec si ale všichni zvykli a teď už bez toho nemůžou být.

Co vám v poslední době udělalo radost?
Poslední dobou mám strašně málo volných večerů. Mám ráda malá kina, tak jsem vyrazila do MATu na film. Víc než samotný film mě bavila úžasná atmosféra v sále i v kavárně po promítání. Po delší době to byl příjemný volný večer.

Jak by měl vypadat ideální volný den podle vašich představ?
Ráno bych vstala kolem deváté hodiny a udělala bych si dlouhou snídani. Šla ven. Pak bych si dala hodinu piána. Odpoledne bych si třeba upravovala nějaké šaty, nebo bych si něco malovala na stěny. To mě strašně uvolňuje. Večer bych si asi nejspíš četla nějakou knížku. Poslední dobou nemám na čtení moc času.

Jiří Nedvídek

(zdroj: ČT, Turner)

(zdroj: bulvar.cz)

Sdílej článek:
Autor: Anna Vančová

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipné videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Vážení čtenáři,

náš web ŠÍP přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění našich novinek - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr novinek i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT