Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Kniha o Mukovi: Máme další UKÁZKU a FOTO

Zdroj: Oficiální stránky zpěváka
Petr Muk v soukromí domova
Petr Muk si hraje s malou Noemi
Petr Muk s manželkou Evou a dceruškou Noemi
Petr Muk s těhotnou manželkou Evou
Sdílej článek:

Nakladatelství Daranus v úterý vydává knížku o nedávno tragicky zesnulém Petru Mukovi. Jmenuje se „Petr Muk - Víc než jen obyčejný smutek“. Sehnali jsme pro vás už teď další ukázku z knížky a fotografie, které pravděpodobně ještě nikdo neviděl. Tentokráte je téma trochu veselejší, byť s velmi smutným koncem - Petr, ženy jeho života a také děti… Autorem fotografií, jež laskavě poskytlo nakladatelství Daranus, je Jiří Janoušek.

Ženy a děti vlastní i nevlastní

V kalendáři bylo datum 29. srpna 2006 a do porodnice u Apolináře se vřítil nervózní Petr Muk. „Moje žena rodí,“ oznamoval udýchaně tamnímu personálu. A najednou se otevřely dveře a v nich se zjevila Mukova bývalá dlouholetá životní partnerka, lékařka Michaela Klimková. Toho dne měla zrovna službu, a tak když Eva Muková rodila, za jednu ruku ji držel Petr a za druhou její „předchůdkyně“ Míša.

„Bylo to fenomenální! Držel jsem Evičku za ruku a moje bývalá přítelkyně jí říkala, kdy má tlačit, prostě krása,“ vzpomínal na jeden ze svých nejsilnějších životních okamžiků Petr Muk. Tehdy přišla na svět jeho nejmladší dcera, malá Noemi, jedna z mnoha zástupkyň něžného pohlaví, které výrazně ovlivnily zpěvákův život.

Bylo to absurdní, ale osud to tak asi chtěl. Eva Muková měla sice rodit o něco později, ale Noemi se přihlásila dřív. A tak zpěvák prožil tento nezapomenutelný okamžik se dvěma ženami, které měly navždy velké místo v jeho srdci.

Poprvé se oženil už v devatenácti letech, v roce 1984. Vzal si svou dětskou lásku, se kterou se znal od svých patnácti. Byla to částečně taky recese. Na svatbu přišlo jen pár lidí a mladí novomanželé ani neměli prstýnky. Byly to v podstatě ještě děti, které si pak v krátké době samy pořídily dvě děti. Z prvního manželství tak má Petr Muk dvě dcery – dnes třiadvacetiletou Šárku a jednadvacetiletou Míšu. Ty s ním poslední roky žily v jedné domácnosti, později i s jeho druhou ženou Evou a jeho nejmladší dcerou Noemi, které budou letos v létě čtyři roky.

První manželství ale nedopadlo dobře a po devíti letech se rozpadlo. Muk to považoval za svou největší životní prohru. Nedokázal naplnit to, v co věřil a co sliboval. Jednoduše neobstál! I po mnoha letech bylo znát, že ho to stále trápí. Nechtěl o tom moc mluvit a vinu za krach vztahu bral z velké části na sebe. Tehdy to ale pro zpěváka bylo velmi hektické období, do něhož rodina nezapadala. Měl sice ženu a dvě děti, ale zároveň stále úspěšnější kariéru, spoustu koncertů, nahrávání ve studiích. „Při mém zaměstnání jsem trávil značnou část roku mimo domov, byla to moje obživa. Zatímco jiné ženy měly své chlapy po osmihodinové pracovní době doma, moje manželka se musela postarat o naše dvě dcery a domácnost sama. Chápu, že když srovnávala se svým okolím, kladla si otázku, proč má mít takový život.“

A do toho ještě stále sílící dav neodbytných fanynek, kterým mnohdy nešlo jen o autogram. Sám Muk několikrát přiznal, že svatoušek rozhodně nebyl. Dokonce vzpomínal, jak po letech, kdy už bylo tohle divoké období za ním, jen tak z legrace počítal se svým kamarádem ženy, které prošly jejich ložnicemi. Došli prý k naprosto šokujícímu a nehoráznému číslu. Zveřejnit ho ale Muk z pochopitelných důvodů odmítl. Věděl, že nevěra není žádná banalita. „Je to šrám, který se velice těžko odbourává a visí ve vztahu napořád,“ řekl jednou.

Na krachu prvního manželství se ale nepodepsal jen nedostatek času a občasné úlety s fanynkami. Pro mladého Muka bylo těžké vyrovnat se i s rolí živitele rodiny. Ačkoli o koncerty rozhodně neměl nouzi, peněz nazbyt nebylo. Honoráře tehdy nebyly nijak závratné, a navíc začínající kapela musela většinu vydělaných peněz investovat do hudebních nástrojů a aparatury. V souvislosti s nedostatkem peněz Muk nikdy nedokázal z paměti vymazat okamžik, kdy vedl své dvě tehdy malé dcerky do školky. Byla zima a holky měly kozačky v děsivém stavu, navíc jim byly už i malé. „A já neměl peníze, abych jim koupil nové. Cítil jsem se jako zločinec, protože ty děti si to nezaslouží. Tehdy jsem skutečně zklamal a od té doby se snažím, aby se to už nikdy neopakovalo.“

Manželství, které uzavřeli dva příliš mladí lidé, byť plní ideálů, nemělo šanci. Rozchod byl podle zpěvákových slov jediným řešením. V roce 1992 se proto Petr Muk se svou první ženou rozvedl, ale na jedenáct společných let, z nichž devět bylo v rámci manželství, nikdy nezapomněl.

Po neúspěchu v manželství se Petr Muk vrhl do práce. O žádném trvalém vztahu, manželství či dalších dětech nechtěl ani slyšet. Práce a zase jen práce, to byla teď jeho veškerá životní náplň. Tou dobou se už rozpadl Oceán a Petr Muk rozjížděl nový projekt Shalom. V červenci 1993 se ke kapele připojila nová vokalistka Míša Klimková, mladinká studentka medicíny s krásným hlasem. Přes veškeré studijní povinnosti odjela do Bratislavy natáčet vokály pro Brány vzkazů, druhé album Shalomu. A o rok později se stala nedílnou součástí nejen kapely, ale především novou životní partnerkou jejího frontmana.

Do talentované zpěvačky, ale také chytré budoucí lékařky, se beznadějně zamiloval. Stali se z nich partneři v pracovním i osobním životě, Míša Muka následovala i po rozpadu Shalomu a byla jeho vokalistkou na sólové dráze. Byli spolu šťastní. Jejich vztah byl dlouhá léta klidný, bez mráčků a bez skandálů, díky nimž by se objevovali na předních stránkách bulváru. Byli tak vyrovnaný pár, až tím byli podezřelí. Sice se nikdy nevzali, ale žili tak. Muk měl po předešlé zkušenosti přece jen obavy a stále tvrdil, že manželství je sázka do loterie. Bylo evidentní, že nechce opět zklamat. Míša po svatbě netoužila, nijak netlačila na pilu. Navíc kromě hudby měli ještě jednu společnou lásku – potápění. A právě na společné chvíle pod vodou Muk i po jejich rozchodu nejčastěji vzpomínal. „Pod vodou v hloubce kolem třiceti metrů se musíte úplně spolehnout na toho druhého. A na Míšu bylo vždycky spolehnutí,“ vyprávěl.

Prožili spolu jedenáct let, stejnou dobu žil Muk i se svou první ženou. Na konci roku 2004 a začátkem roku následujícího se v tisku začaly objevovat informace o Mukově nevěře, dokonce se psalo, že si začal se svou tehdejší kolegyní z muzikálu Galileo Sabinou Laurinovou. „S Míšou jsem se nerozešel a toho novinářského honu na Sabinu je mi líto,“ dementoval to tehdy Muk. O něco později, v únoru 2005, se ale skutečně rozešli, a to jak po stránce soukromé, tak i profesní. Oba tehdy svorně tvrdili, že důvodem rozchodu není nevěra ani jednoho z nich, ale prostě a jednoduše „vyžití vztahu“. Míša si uvědomila, že medicína je pro ni mnohem důležitější než kariéra zpěvačky a vrátila se do porodnice k Apolináři. Zůstali ale dobrými přáteli, i když Muka rozchod velmi bolel: „Byli jsme spolu jedenáct let. To se nedá ze srdce nikdy vymazat. Byla to silná, krásná léta. Míša byla vždycky mojí oporou a já jsem se zase snažil pomáhat jí. Po rozchodu jsem nebyl schopen téměř ničeho, natož navazování nových vztahů.“

Ale stále toužil po lásce, která by vydržela celý život… A potkal Evu, bytovou architektku a svou letitou fanynku ze Slovenska. Setkali se v prosinci 2005 v Bratislavě, když tam Muk vystupoval na soukromém večírku s muzikálem Galileo. Nebylo to poprvé, znali se mnohem déle, ještě z dob Oceánu a Shalomu. Eva Hejčíková totiž patřila do okruhu kamarádů, jimiž se tehdy Muk s kapelou obklopoval při natáčení desky v Bratislavě. Tehdy, v devadesátých letech, to ale nebyla láska, byli jen kamarádi. „Tenkrát jsme byli oba zadaní,“ komentoval to Muk.

Zato v prosinci 2005 nabral jejich vztah nečekanou rychlost. Tak jak byl v předešlém období Muk opatrný, teď se do všeho vrhnul po hlavě. „Setkali jsme se prvního prosince 2005 v Bratislavě, strávili jsme s Evou hezký večer, já u ní přespal a řekli jsme si, že to spolu zkusíme,“ popisoval zcela otevřeně zpěvák. Na Evě obdivoval, že se o sebe vždy dokázala postarat a navíc si byl jistý, že ji skutečně dobře zná a ví, co od ní může čekat. A její slovenský temperament miloval. „Známe se léta, oba víme, co jsme zač, co jsme kdy kdo vyváděli. Byli jsme kámoši a tam se nemlží. Mlží se doma,“ vysvětloval.

A tak spolu okamžitě začali žít, částečně v Praze a částečně v Bratislavě. A měli jasný plán – jen tak si užívat lásku, která je doslova přepadla, jezdit na dovolené, chodit na romantické večeře, prostě být spolu. V únoru 2006 přišla nečekaná zpráva: Eva byla těhotná. Podle lékařů z porodnice u Apolináře došlo k početí už v prosinci, tedy hned v prvních dnech jejich vztahu. Jakkoli byla tato zpráva pro Muka šokem, ani vteřinu neváhal. Byl šťastný a všem okolo sliboval, že brzy bude svatba. Později si sice v rozhovorech dělal legraci, že jej ke svatbě donutila Eva svou – jak to Muk nazýval – vyděračskou větou „nedovedu si představit, že se to dítě narodí do neúplné rodiny“, ale to bylo skutečně jen v žertu.

Svatba se konala zhruba o dva měsíce později, prvního dubna 2006. Obřad Muk uspořádal přímo ve svém mezonetovém bytě na pražských Vinohradech. Původně chtěl Evě své ano říct na střeše domu, ale vzhledem k jejímu těhotenství od toho upustil. A ráno přesně v 9.45 jí navlékl prsten z bílého zlata. Hrál jim k tomu harmonikář, Mukův spoluhráč z kapely a producent Michal Šetka. Při zvuku titulní písně z Mukova alba Oh L’Amour se tak z Evy Hejčíkové stala paní Muková…

Po relativně skromném a komorním obřadu to ale novomanželé rozjeli ve velkém. Z pražských Vinohrad vyrazili do moravského městečka Velká Bíteš, které je na půl cesty mezi Prahou a Bratislavou, odkud nevěsta pocházela. Navíc v Bíteši je vyhlášená restaurace U Raušů, která byla v dobách totality oblíbeným místem všech muzikantů, kteří tamtudy projížděli po dálnici. Velká Bíteš byla jednoduše praktická, ale měla i svůj symbolický význam. Na hostinu pro několik stovek svatebčanů dorazili novomanželé v růžovém kadilaku, i když větší část cesty jeli s ostatními hosty autobusem. K obědu se podávala kachní prsíčka, svíčková či rajská omáčka, nudlová polévka s knedlíčky a pro vegetariány polévka zeleninová. A pak už se v nedalekém kulturním domě konala oslava se vším všudy – hrála cimbálovka, jihočeská kapela Babouci, znělo samozřejmě disco a zazpíval i Muk. Napřed ale stihl na bítešském zimním stadionu odehrát netradiční hokejový zápas Česko–Slovensko. Šlo o recesi narážející na rozdílnou národnost novomanželů.

Oba byli přesvědčeni, že je v nejbližší době čekají jen samé krásné chvíle. „Nejvíc se těším na rodinný život. Chvilky u rodinného krbu jsou to, proč se na manželství těším,“ řekl tehdy zpěvák. Místo radovánek a netrpělivého očekávání přírůstku do rodiny jim brzy začalo to nejhorší životní období. Ačkoli byl Muk šťastný, dohnala ho jeho nemoc a udeřily silné deprese. Místo na Kanárských ostrovech skončil v psychiatrické léčebně, kam ho odvezla jeho žena Eva. Našla ho v bezvědomí poté, co se pokusil o sebevraždu a spolykal prášky. Jen zázrakem se z ní po pár dnech manželství nestala vdova.

Každopádně se zničehonic ocitla bez muže, bez finančních prostředků. Vysněnou svatební cestu musela stornovat, aby vůbec měla nějaké peníze. Dva měsíce táhla celou domácnost úplně sama, obracela v ruce každou korunu a mezitím navštěvovala v léčebně svého muže, jak jen mohla. Na těhotnou ženu toho bylo opravdu moc, nejbližší okolí se dokonce bálo o její zdraví. Ale Eva to zvládla, Petr se z nemocnice po měsíci a půl vrátil, zase začal pracovat a vypadalo to, že to nejhorší mají oba za sebou. „Nikdy bych Petra kvůli jeho depresím neopustila. My ženy to máme těžší, naším údělem je snášet všechno, my musíme podržet rodinu, i když se začíná bortit,“ vysvětlovala pak skromně Eva Muková.

A jako by tím přivolala další pohromu. V půlce srpna 2006, tedy v době, kdy měla těsně před porodem, se v tisku objevily informace, že Muk čeká dítě ještě s jinou ženou. Zničehonic se objevila jeho bývalá milenka Martina Janderová a rozhlašovala, že syn, kterého měla také brzy přivést na svět, je jeho. Muk to sice okamžitě popřel a tvrdil, že to není možné, ale dokud se malý Šimon Jandera nenarodil, nemohl nic jiného dělat. Bylo to tvrzení proti tvrzení, a hlavně další nepříjemná zkouška Mukova čerstvého manželství. Devětadvacátého srpna 2006 přišla na svět malá Noemi. Zpěvák byl nadšený, byl u porodu a přestřihával pupeční šňůru. Všude prohlašoval, že být u zrodu nového života je ten nejkrásnější zážitek. Nic hezčího prý nezažil.

Ale nad jeho štěstím a celým vztahem stále visel mrak jménem Martina Janderová. Ta totiž o měsíc později porodila syna Šimona a všechny noviny a časopisy v zemi opět zaplnily články o Mukově utajovaném otcovství. Martina Janderová vyprávěla, jak se s Mukem seznámila, jak mají podobný pohled na život, jak je spojuje zájem o judaismus, jak si Muk tyká s jejími rodiči a jak jí vlastně vůbec o nic nejde a už vůbec ne o peníze. „Jediný můj zájem a zároveň Šimonovo právo je právně určit osobu jeho otce. Jednou se mě na to zeptá,“ tvrdila. Neumlčely ji ani výsledky testů DNA, které prokázaly, že Petr Muk otcem chlapečka není. Janderová si totiž zarputile stála za svým, výsledky testů zpochybnila a v novinách vycházely sáhodlouhé rozhovory, v nichž barvitě popisovala, co všechno s Mukem prožila a že Šimon je zaručeně jeho. „Bože, já přece nejsem žádná promiskuitní husička. Od sedmnácti let jsem žila pouze v dlouhodobých vztazích,“ bránila se.

Petr Muk si byl ale jist a nebál se ani dalších testů. O tvrzeních Janderové měl jasno: „To byla lež, je to dokázané. Mám to opakovaně potvrzené svým dalším testem otcovství pod dohledem soudního znalce. Byl jsem stoprocentně vyloučen jako otec. S tou slečnou jsem něco měl před tím, než jsem začal chodit s Evou. Kdybych byl otcem já, musela by být slonice s desetiměsíčním těhotenstvím,“ říkal. Navíc v době, kdy k něčemu podle Muka mohlo dojít, bral zpěvák lék Cipralex, jehož vedlejším účinkem je neschopnost ejakulace. Jenže když už se šuškalo o tom, že Šimon je jeho, proč by se nemohlo šuškat, že naopak Noemi jeho není? A tak se ze zpěvákových testů DNA pomalu začal stávat sport. Tentokrát vyrazil na testy nejen Muk, ale i jeho žena Eva a malá Noemi. Testy samozřejmě potvrdily, že holčička je zpěvákovým dítětem, ale neustálé zažehnávání nějakých krizí či drbů rodině na klidu rozhodně nepřidalo. Proto se manželé Mukovi rozhodli nabrat síly na dovolené a v lednu roku 2007 vyrazili na opožděnou svatební cestu na Lanzarote, a to i s čtyřměsíční Noemi.

Muk plánoval, jak svůj milovaný ostrov ukáže manželce a jak ji vezme na romantickou večeři do jedné jeskyně, kde jsou v jezírku malí bílí krabi. Ale ani dovolená snů se neobešla bez incidentu. Muk se totiž vrátil s pořezanýma rukama a republiku obletěla zpráva, že se tam opět pokusil o sebevraždu. Nakonec vše vysvětlil vylíčením výbuchu vzteku, při němž vysklil dveře restaurace. O pár měsíců později přišel další uragán. Po Martině Janderové se objevila další Mukova údajná milenka, jakási Ewka, která tvrdila, že je matkou jeho syna. Na zpěvákovy oficiální stránky mu napsala vzkaz s následujícím textem: „Ahoj Péťo, ty už si na mě nebudeš pamatovat, ale já ano, na ten krásný večer, který jsme spolu prožili tehdy v noci po tvém koncertě. Vznikl z toho syn, tys o něm věděl, ale tajili jsme to, protože jsem byla vdaná a ty jsi měl přítelkyni a telefon sis pak změnil, takže jsem s tebou ukončila veškerý kontakt. Jestli chceš, tak se mi prostřednictvím tvých oficiálních stránek ozvi, bylo by fajn, kdyby ses ozval. Jinak gratuluju k Noemi. Zdraví Tě Ewa s Péťou.“

Muk a jeho žena Eva se opět ocitli pod palbou novinářů, neměli vůbec čas vydechnout. Tato kauza naštěstí brzy vyčpěla, ale zda šlo o hloupý vtip, nebo skutečně někde běhá malý Mukův syn, už se nikdy nikdo nedozvěděl. Ewka se pak ozvala jen jednou, na zpěvákovy stránky napsala: „Ahojky Péťo, vzhledem k tomu, že jsem teď nebyla na internetu, posílám pozdrav od nás. Nevím, jestli jsi mi odepsal na můj vzkaz, tak mi prosím odepiš. Díky, zdraví Tě tvůj syn Petřík a Ewa.“ Tím kauza skončila a konečně to vypadalo, že manželům Mukovým se blýská na lepší časy. Bohužel to bylo jen zdání. Přestože zpěvák všude vyprávěl, jak si užívá otcovství a rodinného života, jak konečně má vše, po čem kdy toužil, nejspíš tomu tak nebylo. Zpráva o jeho smrti byla naprostý šok, nevěřili jí jeho kolegové, blízcí kamarádi, uvěřit zprvu nemohla ani jeho žena Eva…

(zdroj: bulvar.cz)

Sdílej článek:
Autor: Anna Vančová
Gastronomie - Přijmeme servírku/ číšníka 25 000 Kč Do restaurace Na Ořechovce v Praze 6 - Střešovicích přijmeme servírku/ číšníka. Požadujeme spolehlivost, samostatnost, příjemné vystupování a chuť do práce. Německý jazyk výhodou. Nabízíme zázemí rodinné restaurace a příjemný kolektiv. Zájemcům předem děkuji za jejich zprávy. Ostatní - Fajn práce pro každého-až 29.000 Kč/m, 13.plat 22 000 Kč Do úspěšné společnosti na Žatecku hledáme šikovné muže a ženy na různé výrobní pozice. Nabízíme stabilní zaměstnání, zajímavou měsíční mzdu i další příplatky a bonusy. Hledáte práci rovnou po škole nebo jste pracovali v jiném oboru? Nemáte praxi? NEVADÍ! Se vším Vám rádi pomůžeme a důkladně Vás zaškolíme. Hledáte práci v blízkém okolí svého bydliště a chtěli byste nastoupit co nejdříve nebo dle Vašich možností, tak se určitě ozvěte a my Vám pomůžeme. Vybereme práci přímo pro Vás. Jaká bude Vaše náplň práce: Kompletace výrobků a jejich balení. Vizuální kontrola kvality výrobků. Obsluha strojů a výrobních linek – manipulace s výrobky. #vsMbQ Technika a elektrotechnika - Technik výrobních linek - až 55.000Kč/měs., 1 směna 40 000 Kč Jste nadšencem pro techniku? Orientujete se v technické dokumentaci a máte vyhlášku č. 50? Hledáme kolegu do výroby na pozici seřizování, opravy a údržbu automatických výrobních linek. Podmínkou je vyhláška č. 50/1978 §6 a znalost systémů PLC. Na oplátku nabízíme velmi zajímavé mzdové ohodnocení a řadu benefitů. Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám svůj životopis. Náplň práce: Zajištění provozu automatických výrobních linek. Servis zařízení, zjišťování poruch, provádění oprav. Spolupráce na odstraňování příčin nekvality výrobků. Sledování celkové efektivity výroby. #I4qLd

Doporučené články

Akční letáky

Rubriky

Celebrity Zábava a video Cestování Příběhy a události Móda a zdraví Láska a vztahy

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů