Někteří Češi opatření zkrátka nedodržují. Scházejí se ve velkých skupinách a rebelují tím, že mnohdy nenosí roušky. To by se v Kanadě stát nemohlo.

„Hokejisty tady v Montrealu testují ‚nosem‘ každý den. Manželky a děti 1x týdně, v případě, že děti nechodí do školy. Pokud chodí do daycare, školy a tak dále, testují se 2x týdně. A neslyšela jsem nikoho, kdo by si stěžoval,“ napsala Kobzanová, jak to probíhá v Kanadě.

Mnozí Češi by se svým chováním v Kanadě nepochodili

Pokud si chcete zajet do Kanady, musíte mít negativní test a aplikaci ArriveCan, již je zapotřebí denně aktualizovat.

„A teď je novinka, při příletu vás znova testují na letišti v Kanadě, odvezou na hotel, který si platíte sami, a čekáte na výsledky testu 2–3 dny. Negativní = dokončíte karanténu doma, pozitivní = odvezou vás do státního zařízení po zbytek karantény. Ještě má někdo chuť jezdit na dovolenou? Ty bláho, Maledivy a spol. na moji hlavu,“ myslí si o tom své Kobzanová.

Když byla v domácí karanténě, musela ji skutečně dodržovat. „Několikrát denně (mně 10x) volají, jestli karanténu dodržujete. Mě třeba přišla domů zkontrolovat policie, zhruba sedmý den karantény, jestli jsme opravdu doma,“ popisuje Kobzanová, jak probíhají kontroly.

V Kanadě si protestovat nedovolí

„Chtěli naše pasy a chtěli nás všechny i vidět na vlastní oči, že jsme doma a nelítáme po městě. Já, pokakaná až za ušima, jsem se bála vynést před dům odpadky. Řekli mi, že nás přijdou zkontrolovat znova,“ pokračuje.

Kanaďané se podle ní chovají ukázněně. „Žádné protesty tady nejsou, večerka je v 8 večer… A to má Québec cca 1000 nakažených denně. A mimochodem, ani lidi, kteří mají vakcínu a vracejí se zpět do Kanady, nemají žádnou úlevu z karantény ani jiných restrikcí. Tady se s tím nepářou,“ informovala fanoušky. Mnozí Češi by v Kanadě se svým chováním nepochodili.