Šíp.deník.cz

KONEČNĚ! Na českou hudební scénu míří Všichni Svatí

Všichni Svatí
Všichni Svatí
Zdroj: Oficiální zdroj
Sdílej článek:

České hudební vody rozvíříla od března letošního roku nová hudební formace s názvem Všichni Svatí. V sehrané partě produkující melodický rock-pop s výraznými texty se sešli zkušení hudebníci, kteří stáli u zrodu skupiny Lucie. Interpreti prošli řadou kvalitních kapel a spolupracovali se špičkami domácí scény. Aktuálně vychází jejich debutové album "Vytáhni mě z davu", jež svědčí o mimořádném potenciálu těchto „nováčků." Novinářské představení alba se uskuteční 14. dubna 2014 v 19.00 hodin v pražském klubu Jazz Dock.

Kapela Všichni Svatí byla založena v roce 2012 a tvoří ji kvinteto ve složení Jan Dvořák (zpěv, kytara), Petr Váňa (kytary, zpěv), Marek Čmejla (basová kytara), Tomáš Waschinger (bicí, perkuse) a Petr Franc (klávesy). Názvu skupiny pomohla osudová náhoda. „Když jsou v kapele muzikanti jménem Jan, Marek, Petr, Tomáš a druhý Petr s přezdívkou Šimon, pak je to pěkná sestava novozákonních postav. Název Všichni Svatí tak byl nasnadě," popisuje zpěvák a textař skupiny Jan Dvořák.

Album "Vytáhni mě z davu" vyšlo 21. března a v prodeji v síti ho má Supraphon. Stejnojmenný pilotní singl právě vstoupil do éteru rádií Blaník, Frekvence 1, Bonton a je také ke slyšení na jednotlivých stanicích v rámci skupin Hitrádio a Rockrádio. Singl „Vytáhni mě z davu" je rovněž podpořen videoklipem, na který se můžete podívat. 

Album vzniklo v produkci Welšana s novozélandskými kořeny Steva Bushe, který v minulosti spolupracoval například s britskými Stereophonics, Peterem Gabrielem nebo Ronnie Woodem. Výsledný sound je pak dílem několikanásobného držitele cen Grammy Boba Ludwiga. Tento legendární mistr masteringu pracoval mimo jiné pro Nirvanu, Jimiho Hendrixe nebo Paula McCartneyho a má řadu ocenění včetně několika cen Grammy. Pro přípravu alba „Vytáhni mě z davu" měli Všichni Svatí k dispozici zcela mimořádné hudební zázemí. Nahrávalo se v ICP Studios v Bruselu a mixovalo v londýnském Scrubs Clubhouse Studio.

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů