Šíp.deník.cz

Návod na výrobu roušky: Jak vyrobit roušku bez šití snadno a rychle!

Šílenství kolem nedostatku roušek se poslední dny stále stupňuje. Lidé ve snaze ochránit svou rodinu jsou schopní za ochranné pomůcky utratit u překupníků i tisíce korun! Přitom máme pár snadných návodů, jak si vyrobit roušku z věcí, které má každý doma!

1 / 12
Ochrana dýchacích cest jakýmkoliv způsobem je nezbytná.

Ochranných roušek je aktuálně po celém světe kritický nedostatek. Od chvíle, co vypukla světová pandemie, je o respirátory, ale i o jakékoliv jiné masky či roušky obrovský zájem.

Veřejnost ale stále tápe a neví, jak se nejlépe před koronavirem ochránit. Ve skutečnosti Vás totiž žádná rouška před nákazou neochrání, bráníte pouze jejímu šíření! 

Pro úplnou ochranu před COVIDEM-19 je nutné mít speciální respirátor s filtrační třídou FFP3 a navíc s vydechovacím ventilem. Ten ale není k sehnání! Lékaři radí, raději jakákoliv rouška, než nic! Jak tedy postupovat a jaké materiály zvolit při jejich výrobě?

Nedostatek ochranných pomůcek děsí celý svět. Jak se ochránit při pandemii?

Své o tom ví i Hlůšková, která během letních období trpěla na vyrážky a záněty, a vyžádat si pomoc bylo takřka nemožné! Nyní je však hrozba mnohem větší, jelikož přímo ve městě bylo zaznamenáno několik desítek případů nákazou COVIDEM-19!Zdroj: Profimedia.cz

Většina odborníků na pandemii se shoduje, že je lepší mít zakrytá ústa čímkoliv, a rozhodně tím zamezíte dalšímu šíření nákazy! 

Proto se internetem šíří různá videa, jak si rychle doma vyrobit roušku prakticky z čehokoliv. Ideální je však vědět, jaký materiál je vhodný použít.

Důležité je zvolit bavlněnou látku, která na rozdíl od jiných textílií propustí nejméně bacilů. Nejrychlejší je vyvařit buď šátek, nebo utěrku a následně provést dezinfekci žehličkou. Takto připravenou látku pouze poskládáte podle videa ( v dalším okně) a za pár minut můžete vyrazit bez obav třeba na nákup! Lze však v případě nutnosti použít i obyčejnou kuchyňskou utěrku, budete překvapeni, jak je to jednoduché!

Roušku si snadno vyrobíte ze šátku či utěrky.

Zdroj: Youtube

Druhá varianta výroby jednoduché roušky je pomocí kuchyňských utěrek. Vezmete jeden či dva pláty a uděláte z nich jakousi harmoniku, na každou stranu umístíte gumičku a ochranná pomůcka je na světě! Samozřejmě je nutné po každé si vyrobit novou, jelikož se papírová rouška nedá dezinfikovat. Ty látkové je zase potřeba vyprat na 90 stupňů či ideálně vyvařit.

Zvládne to každý! Nezapomeňte chránit sebe i své okolí a nepodceňujte ochranu sebe a svého okolí!

Vycházky ven omezte na minimum a pokud jdete ven, mějte zakrytá ústa, děkujeme!

Papírovou roušku zvládne vyrobit každý.

Zdroj: Youtube

Pro šikovnější švadlenky jsou k dispozici i náročnější návody.

Zdroj: Youtube

Respirátory nyní chybí na celém světě.

Koronavirus se začal šířit na konci roku 2019 v čínské provincii Chu-pej, kde se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, se nazývá COVID-19.Zdroj: Profimedia.cz

Nákaza z Wu-tchangu zapříčinila pandemii.

Ve věznici Koh Lakhpat je okolo tří tisíc vězňů a na toto množství lidí je pouze jeden lékař. Jakákoliv vážnější nemoc může znamenat pro zadržené velké problémy.Zdroj: Profimedia.cz

Strach mezi lidmi je všudepřítomný.

Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Soňa Broulíková
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů