Šíp.deník.cz

Královna Alžběta II. se dočkala! Princ Harry a Meghan jí splnili velké přání

5 fotografií 5
Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle dorazili do Británie i s dětmi. Královna Alžběta II. se tak konečně setkala s pravnučkou Lilibet. Ve Velké Británii všichni slaví královnino platinové jubileum. Královna Alžběta II. po dlouhé době opět mávala z balkónu.
Sdílej článek:

Moment, na který britská královna Alžběta II. čekala takřka rok, konečně nastal. Když se jejímu vnukovi princi Harrymu a jeho manželce narodila vloni v červnu dcera Lilibet, královna byla nadšená. Kvůli pandemii koronaviru ale nebylo možné, aby se se svou pravnučkou seznámila osobně a mohla si ji pochovat. S návštěvou Británie vévody a vévodkyně ze Sussexu se nyní její velké přání stalo skutečností. 

Britská královna Alžběta II. je štěstím bez sebe. Díky probíhajícím oslavám jejích sedmdesáti let vlády se celá královská rodina konečně opět sešla ve Velké Británii. Princ Harry se svou manželkou a dětmi přitom společně dorazili do Spojeného království vůbec poprvé od doby, kdy se před dvěma lety vzdali svých královských povinností a odstěhovali se do Spojených států. 

Nesmí vám uniknout

Setkání s pravnučkou

Přestože vztahy mezi princem Harrym a zbytkem královské rodiny nebyly úplně ideální, vévoda i vévodkyně zůstávali v pravidelném kontaktu s královnou. Té skrz videohovor několikrát ukázali i svou dceru Lilibet, kterou pojmenovali po královně, neboť její přezdívkou v dětství bylo právě jméno Lilibet. Holčička se narodila vloni v červnu, královna ale až dosud neměla příležitost se s ní naživo setkat a pochovat ji v náručí. Bránila tomu hlavně přetrvávající pandemie koronaviru. 

Když pak královna pozvala svého vnuka i s rodinou, aby se společně s dalšími členy monarchie zúčastnili oslav jejího platinového jubilea, jistě tak mimo jiné učinila i se záměrem, aby se se svou jmenovkyní mohla konečně setkat. A to se podle webu Daily Mail podařilo. 

Nesmí vám uniknout

Rodinný oběd

Krátce po vojenské slavnosti, která se uskutečnila ve čtvrtek dopoledne, se celá královská rodina sešla v soukromí Buckinghamského paláce a společně spolu poobědvala. U oběda pochopitelně nechyběly ani děti prince Harryho a Meghan. Po více než dvou letech se tak královna znovu osobně setkala s pravnukem Archiem a poprvé se naživo seznámila s jeho sestřičkou Lilibet. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů