Šíp.deník.cz

Velké rozhodnutí: Královna Alžběta II. nedodrží důležitou vánoční tradici

Společná mše, rozesílání vánočních kartiček či příprava vánočního pudinku. Nejen to patří k vánočním tradicím, které dodržuje i britská královská rodina. Kvůli pandemii koronaviru se však jednoho zvyku museli královna Alžběta II. s manželem vzdát.

1 / 9
Alžběta II. a princ Philip

Tento rok budou pros spoustu rodin vypadat Vánoce zcela odlišně, než tomu například bylo v minulých letech. Výjimkou není ani britská královská rodina. Obyvatelé Windsorského paláce jsou známí tím, že každoročně tráví svátky v usedlosti Sandringham, královnině domově v Norfolku. 

„Po zvážení všech aspektů se královna a její manžel rozhodli strávit Vánoce ve Windosru,” nechal se pro Town&Country slyšet mluvčí Buckinghamského paláce. Budou to pro královnu tak vůbec první Vánoce od roku 1988, které bude trávit mimo Norfolk. 

Letošní Vánoce královna oslaví netradičně

Královna Alžběta II.Zdroj: defenceimagery.mod.uk

Královna se svou rodinou tráví Vánoce v Norfolku tradičně již od roku 1988 a jejich zvykem byla i společná návštěva kostela svaté Máří Magdaleny. To se rovněž stalo událostí pro příznivce a fanoušky britské královské rodiny, kteří se každoročně scházeli před kostelem v naději, že budou mít příležitost pozdravit královnu. 

Vzhledem k přibývajícímu počtu nakažených koronavirem není až takovým překvapením, že se královna s manželem rozhodli návštěvu Norfolku letos zrušit. Navíc oba patří do nejohroženější skupiny kvůli svému věku. Královna Alžběta II. v dubnu oslavila své 94. narozeniny a její manžel Philip překročil v červnu 99. rok života. 

I tak se ale určitě na Vánoce těší

Dosud nejdéle vládnoucí panovnice světa, britská královna Alžběta II., možná bude muset předat své žezlo. Světová média totiž spekulují o tom, že devadesátileté královně už docházejí síly.Zdroj: Profimedia.cz

Philip už kvůli svému věku nemá žádné královské povinnosti a užívá si důchodu, zatímco královna se však naplno věnuje své práci. Po delší době mimo zrak veřejnosti se na podzim tohoto roku opět zúčastnila několika společenských akcí, na kterých se dodržovaly bezpečnostní rozestupy.

Královna Alžběta II. je nejdéle vládnoucí královnou na světě. Kromě politických záležitostí však často řeší i spory ve své rodině, které se často týkají prince Harryho a jeho manželky Meghan.

Určitě se sejde i se svou rodinou

Britská královská rodinaZdroj: profimedia.cz

Najdou k sobě s Harrym a Meghan opět cestu?

Princ Harry a MeghanZdroj: profimedia.cz

Vztahy jsou napjaté i mezi Harrym a Williamem

Princ Harry a princ WilliamZdroj: profimedia.cz

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů