Šíp.deník.cz

Tajemství Alžběty II. prozrazeno: Proč všude cestuje s pytlíkem krve?

Královská rodina je nekonečnou přehlídkou podivných tradic a zvyklostí. Třeba taková královna Alžběta II. a její syn princ Charles nikdy nikam neodjedou, aniž by měli na cestu připravenou opravdu nechutnou věc: pytlík až po okraj naplněný krví!

1 / 6
Královna Alžběta II.

Kdyby princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., nebyl dávno v důchodu, nejspíš by sebou po cestách vozil pytlík krve i on. Vlastní krve.

Právě s tou cestuje po světě královna, stejně jako její syn princ Charles. Dechberoucího zvyku jsou zatím ušetřena jen královnina vnoučata – princové Harry a William. Důvod je nasnadě.

Zdraví až na prvním místě

 Královna AlžbětaZdroj: profimedia

Cestování s krví absolvují nejvýše postavení členové královské rodiny na popud lékařů. Vše se děje pro případ náhlého zdravotního problému. Kdyby se Charlesovi nebo Královně cokoli stalo, je potřeba moct celou zdravotní lapálii řešit okamžitě.

A to může vyžadovat klidně i transfuzi krve. S ohledem na to, že královna už dávno ve svých 93 letech není žádná mladice, stejně jako Charles – už dávno překročil důchodový věk, je mu 70 let.

Připraveni na vše

 Princ Charles a královna Alžběta II.Zdroj: Profimedia.cz

Ačkoli podobné chování může vyvolávat pobavený úsměv či tázavě zvednuté obočí, má své důvody. „Ve skutečnosti to dává perfektní smysl,“ říká jeden ze zdravotníků královské rodiny. „Musí se jim dostat náležité péče kdekoli, i tam, kde se obvykle dobré lékařské péče nedostává vůbec nikomu.“

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů