Šíp.deník.cz

Krampol dojemně o Yvonne Přenosilové: Gotta pořádně sepsula za němčinu

4 fotografií 4
Yvonne Přenosilová
Yvonne Přenosilová
Zdroj: Profimedia
Yvonne Přenosilová zemřela ve věku 76 let. Byla silná kuřačka. Mezi lidmi i kolegy byla velmi vážená. Mezi její kamarádky kdysi patřila i Eva Pilarová.
Sdílej článek:

Úmrtí legendární zpěvačky Yvonne Přenosilové zarmoutilo nejen její nejbližší a fanoušky, ale také někdejší kolegy z řad českých celebrit. Pro Kafe.cz na ni dojemně zavzpomínal herec a moderátor Jiří Krampol, který se s ní znal již od mládí. Pamatovat si ji vždy bude jako noblesní dámu a dobrou přítelkyni.

“My jsme se znali již od mládí, to jsou moje úplné začátky. Tehdy hostovala v Semaforu, kde jsem také vystupoval, a tam jsme se seznámili. Byla to skvělá holka. Trochu introvertní, ale velmi milá. Vždy byla noblesní dáma,” prozradil pro Kafe.cz Jiří Krampol, kterého zpráva o odchodu kamarádky pochopitelně velmi zasáhla. 

“Ona uměla skvěle německy. Ne výborně, ale skutečně perfektně. Takže si vzpomínám, že když se někdo snažil německy mluvit, ona chodila a opravovala ho. Takhle buzerovala třeba Karla Gotta. Nebo jsme se Šimkem napsali povídku a v ní byla německá věta “Das ist Skandal”. Ona mi volala a říkala mi, že to mám špatně a že musím vždycky psát ein Skandal,” prozradil úsměvnou historku populární bavič. 

“Měla také specifický styl humoru. Takový ironický, ale skvělý. Ona byla skvělá, měl jsem ji opravdu rád,” dodal Jiří Krampol, kterého vzpomínka slyšitelně dojala. 

Poslední období strávila uvězněná doma

Yvonne Přenosilová poslední měsíce bojovala se svým zdravím. Trpěla chronickým zánětem sedacího nervu, kvůli čemuž raději nevycházela z domu, protože se obávala, aby neupadla a nezranila se. Podle informací deníku Aha! byla v kontaktu s okolním světem pouze prostřednictvím telefonu.

Zprávu o smrti zpěvačky přinesl rozhlasový redaktor Radko Kubičko, který kdysi s Přenosilovou pracoval pro Rádio Svobodná Evropa. „Volala mi Yvonnina sousedka, naše bývalá sekretářka z rádia, že Přenosilové volala včera záchranku,” uvedl pro Seznam Zprávy. Přenosilová v nemocnici bohužel naposledy vydechla o den později.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů