Šip.deník.cz

Krokodýl Dundee: Hogan se během natáčení do Lindy zamiloval a opustil svou ženu

13 fotografií 13
Linda Kozlowská a Paul Hogan
Linda Kozlowská a Paul Hogan
Zdroj: Profimedia.cz
Paul Hogan a Linda Kozlowski. Filmoví a později i životní partneři. Herec Paul Hogan ve své nejslavnější roli. Paul Hogan se synem Paul Hogan
Sdílej článek:

První celosvětově známý australský film Krokodýl Dundee se stal oblíbený i u nás. Milují ho jak starší generace, tak mladí diváci, kteří čekají na jeho každoroční reprízy v televizi. V tomto filmu si totiž přijdou na své fanoušci romantiky, dobrodružství i komedií.

Krokodýl Dundee je film, který byl z velké části natočen v divoké Austrálii, čímž se stal pro evropské diváky velmi atraktivním. Mohli se totiž poprvé podívat na kontinent, o kterém do té doby jen slyšeli nebo maximálně viděli nějaký přirodovědecký dokument. Dobrodružný film s Paulem Hoganem a Lindou Kozlowski byl však úplně něco jiného. 

Díky velkému úspěchu filmu natočeného v roce 1968 se o dva roky později připravil i druhý díl, který byl také velmi oblíbený. Ale třetí, který přišel na řadu roku 2001 a byl natočen v Los Angeles, už byl bohužel přešlapem. Ne nadarmo se říká, že se má v nejlepším přestat.

Hogan získal za svou roli Zlatý glóbus

První díl Krokodýla Dundeeho měl premiéru poslední dubnový den roku 1986 v Austrálii a o půl roku později také v Americe. V roce 1987 byl dokonce nominován na Oscara. Hlavní mužský hrdina Paul Hogan získal ve stejném roce za svou roli Zlatý glóbus. Nominovaná byla i herečka Linda Kozlowski, ta ale neuspěla.

Filmy o Krokodýlu Dundeem provázely nejrůznější zajímavosti. Pojďme se společně na ty nejvtipnější, nejdůležitější a nejoriginálnější podívat.

Začít bychom měli asi tím, že se hlavní hrdinové Hogan a Kozlowski při natáčení do sebe zamilovali. Už v průběhu vzniku filmu se spolu vyspali a klapalo jim to natolik, že se Hogan rozhodl opustit manželku, což také udělal a s pohlednou blondýnkou z filmu zůstal.

Kozlowski byla pro film doporučena Hoffmanem

Linda Kozlowski byla pro film doporučena slavným hercem Dustinem Hoffmanem, ale tamní obyvatelé ji do filmu zprvu nechtěli. Přáli si, aby roli dostala Australanka. Nakonec si ale tvůrci prosadili svou a Linda se do filmu dostala. A byla skvělá! Dokonce natolik, že si ji protinožci tak zamilovali, že ji jmenovali čestnou občankou Austrálie.

Hogan se při natáčení udržoval ve formě a je veřejným tajemstvím, že ho to málem stálo život. Při zvedání činek, které vážily přes 110 kilogramů, ho lehce ranila mrtvice. Naštěstí se z toho brzy oklepal a mohlo se v natáčení pokračovat.

Film vydělal na tu dobu neuvěřitelných 375 miliónů amerických dolarů a stal se díky tomu nejúspěšnějším neamerickým filmem té doby. Také hlavní hrdina filmu Hogan byl tehdy nejznámějším australským televizním komikem.

Na film Krokodýl Dundee se můžete podívat ve videu!

Zdroje: moviefone.comeightieskids.com

Zdroj: Youtube
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů