Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Květa Fialová: Heterosexuální muži jsou poddruh!

Sdílej článek:

Noblesní dáma českého filmu Květa Fialová Šípu prozradila, co má ráda na homosexuálních mužích, jak komunikuje se svým zesnulým manželem Pavlem Hášou (†80) ito, proč považuje stáří za nejkrásnější období svého života.

Paní Fialová, všichni vás považují za milou anoblesní dámu. Dokážete se také pořádně rozčílit?

Já se nikdy nerozčílím, vůbec na ničem netrvám. Vpodstatě jen když je někdo nemocný nebo odejde, tak mohu být smutná, ale nerozčiluji se.

A nevadí vám třeba ani politická situace unás…

Vůbec ne. Vždyť to je Disneyland, je to směšné. Tady by měl být vyšší princip, který už není. Aby se tam nehádali. Asi Rakousko-Uhersko. Já žiji vroce 1900, to byli ministři oblastí, kultury azdravotnictví. Každý by to hlídal, aby se nedělaly špatné věci, ataké byl osvícený mocnář, ato by bylo příjemné.

Podle vás jsou muži-heterosexuálové poddruh. Myslíte, že by se něco změnilo, kdyby ve vládě bylo více žen?

Nevím, mohlo by. Třeba na Islandu vládne žena. Ale musely by být vzdělané, aby věděly, co je dobře aco je špatně.

S Libuší Havelkovou v pohádce Bílá kočička z roku 1979

Adokázala byste si představit nějakou prezidentku?

Ještě jsem otom nepřemýšlela. Představila bych si dalajlamu jako osvíceného mocnáře.

Vrátím se kvašemu názoru na heterosexuální muže. Včem jsou podle vás homosexuálové lepší?

Já nenávidím takové ty věci. Jeden přítel mi říká, že chlap, když vidí ženskou, myslí jen na to. Ale ženská, když vidí chlapa, který by se jí líbil, myslí spíš na to, že by se jí sním dobře popovídalo, že by si sním porozuměla. Já nemám ráda ty mužské záležitosti, takže homosexuálové jsou pro nás ženy požehnáním. Ty svoje radovánky si odbydou někde kolem nás, ale nás se to netýká. Oni jsou milí, pozorní, uvaří, uklidí iušijí.

Ale nechtějí svámi žít…

Proč? Mohou být jako kamarádi. Auvaří auklidí samozřejmě, jen když přijdou na návštěvu. Ale já také ráda vařím.

Legendární Tornado Lou ve filmu Limonádový Joe

Váš manžel byl ale také heterosexuál. To vám nevadilo?

On byl milý atolerantní. Věděl své. Mám sice dceru, zaplaťpánbůh, ale jinak, že by se tomu věnovalo vdomácnosti, to ne.

Ajak se on smířil svaším názorem?

Nevím, myslím, že mu to nevadilo. Já ráda vařím avšechno vdomácnosti bylo vpořádku.

Vy jste prý smanželem po jeho smrti komunikovala po internetu. Jak taková komunikace vypadá?

Ne, to jsem vůbec neřekla. Byla jsem ujedné paní, kde vídám své bytosti, apak jsem viděla svého muže, který se tam radoval, že už byl těžce nemocný azbavil se té nepoužitelné schránky, svého těla, auž byl osvobozen. Máme tam isvé přátele, já je tam vždycky obtěžuji, něco po nich chci atak je to vpořádku.

S Josefem Kubáníkem hraje v inscenaci Harold a Maude.

Aoni vám odpovídají?

Ano, samozřejmě.

Zmínila jste se také otom, že manžel chtěl, abyste odešla sním…

Ano, chtěl být chvíli se mnou, ale pak, když jsme se takhle sešli, tak se mi omlouval, že se mnou dlouho nebyl, protože nebyl schopen, aproto se to stalo.

Vy máte vymezený časový úsek, jak dlouho ještě vidíte samu sebe tady na zemi?

Nevím, takhle to vůbec nerozlišuji. Smrt je jediná pravda, jinak všechno může být jinak. To, že musím uklidit, než tam dcera přijde, nad tím nepřemýšlím. Raději si čtu aneuklízím. Žiji si svobodně.

Máte za sebou zdravotní potíže. Jak se teď cítíte?

Já mám pořád něco. Teď mě například bolí zub. Jinak mám problémy se srdcem apodobně, ale to je naše sociální práce. Je naší povinností být nemocní, aby doktoři byli zčeho živí. Takže já jim pomáhám, klukům.

Režisér Pavel Háša byl hereččiným tolerantním manželem celých dvaapadesát let.

Ale zvládáte vše docela dobře…

Mně nic nevadí. Utíká mi srdce, mám borreliózu od klíštěte, bolí mě klouby, ale to je povinnost. Tělo je nedokonalé, pořád mu něco je, ale věci jsou, jak jsou, nemůžeme se na ně zlobit.

Amáte nějaký lék na to, aby vám bylo lépe?

Vůbec ne. Když mě bolí hřbet, tak si zacvičím, ale ortodoxní nejsem vůbec vničem, jenom ve svobodě žití.

Jak často pracujete?

Skoro každý den jezdím na zájezdy ahostuji vUherském Hradišti vinscenaci Harold aMaude.

Ale doktoři vám to příliš nedoporučují…

No tak doktoři pořád kecají. Já otom vůbec nepřemýšlím. Když mám volno, tak naopak jedu ještě do důchoďáku adělám takovou dobrou vůli, osvětu oživotě, že stáří je nejkrásnější období života.

Česku by měl podle Květy Fialové vládnout dalajlama.

Proč je podle vás nejkrásnější?

Teď je to nejhezčí. Už mi je tolik, co mi je, už něco vím, ne všechno, to budu vědět až pak. Akaždá minuta je dar. Vmládí to berete jako samozřejmost, ale teď děkuji za každý nový den. Apoznala jsem tolik báječných lidí azažila spoustu věcí. Já vždycky říkám, že člověk zažije dobré, hrozné avšelijaké. Aje to takové, jako kdybych ty zážitky dávala do sudů, ajako když se dělá víno, vzniká extrakt zbolesti iradosti. Já si každý den dávám štamprličku ajdu sradostí do světa.

Dokázala byste říct, který člověk vás vživotě nejvíce ovlivnil?

Takových lidí je hodně. Ale samozřejmě maminka. Také mě dovedla kbuddhismu, viděla jsem, jak žije, alíbilo se mi to. Když jsem vtom žila, ani mi to nepřišlo, ale pak jsem zjistila, jak moc je to důležité.

To jsem se právě chtěla zeptat, kde se vzaly vaše životní postoje?

Maminka byla zavřená na Sibiři vgulagu, tam přišla onohu, akdyž já jsem se narodila, tak už byl doma oltář sBuddhou. Ajá už teď mám také oltářík. Byla jsem do toho vejitá.

Vraťme se kinscenaci Harold aMaude. Tam vystupujete se svou novou láskou, hercem Josefem Kubáníkem…

Ano, ale to nemá nic společného stěmi věcmi. On je právě jinak orientovaný, má svého přítele aje šťastný, amy jsme na takové té jiné úrovni lásky.

Ajak mezi vámi ten intenzivní vztah začal?

On mě pozval knim do divadla na premiéru inscenace Adéla ještě nevečeřela. Já jsem ho tam uviděla avůbec jsem nevěděla, jestli je herec nebo mluvčí divadla. Ale chtěla jsem si sním zahrát Harolda, tak jsem řekla řediteli divadla astalo se to.

Jak spolu trávíte čas?

Ono tolik času není. Pořád je zkoušení vdivadle ajiné věci. Ale když jsem tam, tak bydlím uněj vbytě, on tam má svého přítele, já tam navařím aje nám dobře.

Aco děláte, když zrovna nehrajete vdivadle?

Já jenom hraji. Kdyžtak si čtu nebo se učím texty. Čas mám vytížený. Pro mě je těžké najít volný čas.

Vaše legendární role byla ve filmu Limonádový Joe. Tam jste se stala ierotickým symbolem pro muže. Jak jste to vnímala?

Já jsem to vůbec nevnímala. Hrála jsem ivražedkyně nebo sociální pracovnice aprostě to tak bylo. Já jsem ty socialistické typy tolik nebrala. Neuvažovala jsem otom, jestli to bylo dobře nebo špatně. Prostě to tak bylo.

Aje nějaká role, na kterou vy vzpomínáte nejraději?

Člověk když něco dělá, tak to dělá rád. Miluji ruskou literaturu, ruské hry. Vždycky je příjemné setkání skolegy, tak to je.

Máte pocit, že jste vživotě ještě něco nestihla?

Uvidíme, co bude. Jsem od šestačtyřicátého roku vdivadle anikdy jsem se nepachtila po žádné roli. Také ráda cestuji, ale když se někam dostanu, budu ráda, ale když ne, tak ne. Mám problémy se srdcem anechci nikomu dělat problémy. Věci když jsou, tak jsou.

Sdílej článek:
Autor: Kristýna Beranová
Řemeslné práce - Zaučíme – práce v interiérech 27 000 Kč Přijmeme a zaučíme na stěrkování stěn a podlah v interiéru. Klidná a nenamáhavá práce na HPP po Praze a okolí. Mzda dle šikovnosti a času 28.000-38.000 Kč hrubého (cca 22-28 čistého). Nástup možný ihned. Více info ve firmě "AB Parket", Soběslavská 9, Praha 3 - Vinohrady, 130 00 nebo na telefonu viz kontakt níže. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič sil. vozidla. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Řidič sil. vozidla - vzdělání nižší střední odborné. Pracoviště Pekárna Srnín. Rozvoz pekařských výrobků na linkách. Podmínkou je řidičský průkaz sk. C + profesní průkaz výhodou. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup ihned. Mzda 19.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého, 5 týdnů dovolené, 13. a 14. plat, stravné. Kontakt: telefonicky od 8:00 do 14:00h personální oddělní 380 701 018, personalni@kiii.cz.. Pracoviště: K iii, spol. s r.o.- pekárna srnín, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Ivana Tenklová, +420 380 701 018. Služby - Kadeřník/ce 20 000 Kč Hledáme kadeřnici do salónu Kadostyle poblíž zastávky metra Pražského povstání. Možnost pronajmutí křesla s částečnou klientelou, brigádně.. Záleží na domluvě. Přijmeme i kadeřnice po škole. Více informací na telefonním čísle. Budeme se na Vás těšit.

Doporučené články

Rubriky

Celebrity Nejčtenější celebrity Oblíbené celebrity Cestování Oblíbené destinace Láska a vztahy Zdravý vztah Lechtivé články Příběhy slavných Události slavných Vztahy slavných Recepty Kuchyně pro labužníky Zdravý jídelníček Zajímavosti Zábava a video Pro zasmání Vtipná videa

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.