Šíp.deník.cz

Libuše Šafránková odešla do filmového nebe: Nejkrásnější role věčné Popelky

45 fotografií 45
Libuška Šafránková
Libuška Šafránková
Zdroj: Archiv Šíp
Šafránková před lety v Babičce od Boženy Němcové. Libuše Šafránková za mlada Libuška Šafránková v nesmrtelné roli Popelky Jaromír Hanzlík jako doktor Mráček a Libuše Šafránková v roli vodníkovy dcery Jany v hlavních rolích komedie Jak utopit dr. Mráčka.
Sdílej článek:

Libuše Šafránková nebyla jen legendární Popelka. Tahle herecká ikona znamenala pro naši zemi mnoho a na svém kontě měla nespočet rolí. Den její smrti bude navždy dnem, kdy filmový svět přišel o paní herečku.   

Zatímco v minulosti patřila Libuše Šafránková mezi nejobsazovanější herečky v zemi, v posledních letech jako by se po ní slehla zem. Od doby, kdy prodělala rakovinu plic, se stáhla do ústraní, na veřejných akcích se takřka neobjevovala a mezi bývalými kolegy se zjevila vyloženě sporadicky.

Přitom dlouhá léta patřila Šafránková k tomu nejlepšímu, co mohla tato země nabídnout. Krásná, milá, sympatická a za všech okolností ochotná hvězda, to je obecně úkaz takřka biblických rozměrů, a co teprve, když se někdo takový objeví v závistivých Čechách.

I díky svému osobnímu kouzlu a milé povaze nemusela po celou kariéru Libuše Šafránkova ani na moment sesednout z trůnu naší nejpopulárnější herečky. Od roku 2014 dlouhodobě bojovala se zdravotními problémy. 

Od počátku pandemie se svým manželem Josefem Abrhámem takřka nevycházeli z dobu. Báli se nákazy. Libuška měla zkrátka velmi chatrné zdraví. Podle Blesku byla herečka v pondělí 7. června, tedy přesně v den jejích osmašedesátých narozenin, hospitalizována v nemocnici na Karlově náměstí, kde měla podstoupit náročnou operaci. 

Ve středu 9. června Libuška Šafránková zemřela. Bylo jí pouhých 68 let. Informaci pro portál CNN Prima News potvrdil její syn Josef Abrhám.

Na průřez hereččinou kariérou se můžete podívat v naší fotogalerii

Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů