Šíp.deník.cz

Libuše Šafránková svého otce milovala, dnes je důležitou součástí jejího parte

15 fotografií 15
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
Zdroj: Profimedia
Libuška Šafránková Josef Abrhám Libuše Šafránková a Josef Abrhám Libuška Šafránková Josef Abrhám Libuška Šafránková Josef Abrhám
Sdílej článek:

Umění zkrátka pohltilo celou jejich rodinu. Libuše Šafránková měla k divadlu blízko od odmalička. Maminka ji vedle k recitování básní, tatínek byl zase muzikant. Představitelka Popelky ke svým rodičům velmi vzhlížela a její otec se nyní objevil na unikátním snímků na hereččině parte. 

Smrt legendární české herečky Libuše Šafránková je stále skutečností, kterou mnozí zkrátka nemohou strávit. Představitelka Popelky zemřela náhle 9. června, tedy jen dva dny po svých osmašedesátých narozeninách. V pátek 25. června se pak uskuteční veřejné rozloučení s herečkou i její pohřeb. A právě v souvislosti s posledním rozloučením její rodina zveřejnila dojemné parte, na němž je vyobrazen i hereččin milovaný otec.

Muzikant každým coulem

Miroslav Šafránek miloval hudbu a svou lásku se snažil šířit dál. Byl skvělým muzikantem a hru na trumpetu a harmoniku podle Blesku dokonce vyučoval. Ke svým dcerám měl velmi blízko. O to větší ránu pro ně znamenala jeho smrt v pouhých šestapadesáti letech, kdy zemřel na otravu krve.  

Nyní se Miroslav objevil společně se svou dcerou Libuškou na jejím parte. Smuteční oznámení totiž rozzařuje nádherná fotografie s hereččina dětství. Společně s tatínkem je na ní zachycena při jízdě na kole. A rodina jistě snímek vybrala zcela záměrně. Sama Šafránková jej totiž milovala. „To je pocit úžasné pohody, když vidím tu fotku, tak si vybavím všechny ty hodiny, co jsme s tatínkem profrčeli,” svěřila se představitelka Popelky před několika lety v televizním pořadu Neobyčejné životy.

Jsem všude

Vedle černobílé fotografie pak stojí citát známého fotografa Františka Drtikola. „Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás.” Fanoušci herečky budou mít možnost vzdát filmové Popelce hold. V pátek 25. června dopoledne v kostele sv. Anežky v Praze ve Střešovicích se totiž uskuteční veřejné rozloučení. Odpoledne pak proběhne samotný pohřeb, kterého se zúčastní jen rodina herečky. 

Lidé z řad fanoušků a obdivovatelů Libuše Šafránkové však budou mít příležitost sledovat pohřeb z prostranství kostela na velkoplošných obrazovkách. O týden později se v hereččiných rodných Šlapanicích i Brna uskuteční zádušní mše a uložení ostatků. 

Na parte herečky září její nádherná fotografii, na které je se svým tatínkem:

Libuše Šafránková parteLibuše Šafránková parteZdroj: Národní divadlo

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů