Šíp.deník.cz

Rodiče Lindsay Vrána: Do Čech se dostali díky sbírce, lidé jim poslali 400 tisíc

4 fotografií 4
Lindsey Vrána, Petr Vrána
Lindsey Vrána, Petr Vrána
Zdroj: Profimedia
Manželé spolu prožili krásných sedmnáct let Zdrcený hokejista přišel o svou životní lásku. Na letenky pro rodiče Lindsey se vybralo téměř půl milionu korun. Vrána zůstal na šestiletého syna sám.
Sdílej článek:

Manželka Petra Vrány, Lindsey, naposledy vydechla 2. března. Osudná se jí stala procházka s pejskem, který se zaběhl na zamrzlou vodní plochu. Ve snaze ho zachránit Lindsey sama bohužel přišla o život. Před dvěma dny měla životní láska hokejisty pohřeb, její tatínek popsal, jak smuteční obřad probíhal.

Manželství Petra a Lindsey Vránových bylo idylické a trvalo dlouhých sedmnáct let. Partneři se navzájem podporovali a krásná Kanaďanka nechyběla na žádném zápase svého muže.

Vránové nebyl sport cizí, sama několik let snila o tom stát profesionální baletkou, vše ale překazilo vážné zranění v jejich devatenácti letech. Tehdy už rok byla partnerkou Petra Vrány a svému koníčku se věnovala i nadále, né však na vrcholové úrovni.

Vránovi se v roce 2015 stali rodiči syna Lea, na jeho výchovu ale kvůli tragické události zůstal sportovec úplně sám. Lindsey se nešťastně utopila ve vodní nádrži Slezská Harta, kam se rozeběhla na zamrzlou plochu pro svého psa. 

Rodiče Lindsey přiletěli na pohřeb dcery z Kanady, lidé jim poslali peníze na letenky

Ačkoliv tým specialistů se více než hodinu pokoušel Lindsey pod ledem najít, nepodařilo se jim to včas. "Byly tam veškeré složky záchranného systému, které velmi intenzivně dělaly vše pro to, aby ženu pod hladinou našly. Bohužel se jim nepodařilo nalézt ji živou," uvedla tehdy policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Na pohřeb přiletěli i maminka Liza a táta Bradz, a to až kanadského Halifaxu, kde Lindsey vyrůstala. Na drahé letenky a testy na covid se rozhodla kamarádka zesnulé uspořádat sbírku a vybralo se pro rodiče neuvěřitelných 400 tisíc korun.

"Děkujeme všem za přispění a milá slova pro tuto zdrcenou rodinu," uvedla podle webu TN.cz pořadatelka sbírky.

Dojatý otec Lindsey děkoval za podporu

"Bylo to krásné. Cítil jsem lásku, když jsme dávali naše poslední sbohem," napsal bezprostředně po pohřbu organizátorce sbírky a rodinné známé Samantě Condranové dojatý otec Lindsey.

Náhlá smrt Kanaďanky vzbudila v lidech velikou solidaritu a rodině už poslali 18,360 dolarů, aby jim pomohli v tíživé situaci.

Pokud by jste i vy chtěli přispět rodičům Lindsey, můžete to udělat zde na tomto odkazu.

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů