Šíp.deník.cz

Počkejte, až nám zemře klient: Barbora Munzarová popsala odchod svého tatínka

5 fotografií 5
Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
Zdroj: Profimedia
Luděk Munzar zemřel krátce předtím, než vypukla covidová pandemie Známý herec ještě dva roky před smrtí vypadal skvěle Bára Munzarová nesla odchod milovaného tatínka velice těžce Hvězda má velikou oporu ve svém manželovi, Martinovi Trnavském
Sdílej článek:

Dcera Luďka Munzara a Jany Hlaváčové, herečka Barbora Munzarová, v pořadu Blízká setkání na Českém rozhlase Dvojka poprvé promluvila o umírání svého tatínka. Munzarová popsala Adéle Gondíkové, jak vypadaly poslední chvíle legendárního herce.

Herec Luděk Munzar zemřel v lednu 2019 a do poslední chvilky byl obklopen nejbližšími. Slavný herec žil v modřanské vile se svou manželkou Janou Hlaváčovou, dcerou Bárou a jejím mužem, Martinem Trnavským.

Munzarová se díky společnému bydlení mohla o nemocného otce starat. Herečka s odstupem času ale přiznává, že toho na ni bylo občas příliš a nedokázala si vždy říct o pomoc. 

"To jsem s tatínkem hodně řešila v těch posledních několika měsících, kdy jsme hasili několik zdravotních problémů, kdy každý jeden z nich by vydal na konečnou fázi. Dovolit si, když ti někdo chce pomoct, tak si o tu pomoct říct, nebo dovolit, aby ti někdo pomohl," svěřila se v Blízkých setkáních. Munzarová prý hlavně chtěla, aby její tatínek zemřel v domácích podmínkách, a to se jí skutečně splnilo.

Nesmí vám uniknout

Doktorka mu zavedla morfium

Luděk Munzar potřeboval ke konci života pětihodinové kapačky a bylo proto potřeba, aby na něj neustále někdo dohlížel. Jeho dcera Bára se u něj střídala se svou sestrou a ošetřovatelkami. Munzarová ale na pomoc profesionálních sester čekala dlouhé měsíce.

"Navolávala jsem je půl roku. Pořád jsem slyšela: Počkejte, až nám umře klient, my vám tam někoho pošleme," popsala hvězda těžké okamžiky s tím, že celá rodina chtěla hlavně nechat odejít milovaného tatínka doma. "Paní doktorka z paliativní péče už jenom zavedla morfium, aby nic nebolelo, a říkala: Nechte tomu volný průběh. Někdy jsou to hodiny, někdy dny, někdy měsíce. To tělo si samo řekne, kdy duše potřebuje odletět," dodala Munzarová, která na svého otce vzpomíná s velikou láskou a respektem. 

"V tom domě lítala neskutečná hmatatelná energie sounáležitosti, lásky. On byl prostě velkej morální duch, on byl zástupcem morálky, spravedlnosti, čestnosti, a to tam všechno lítalo tím domem," uzavřela.

Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů