Šíp.deník.cz

Malí Maškové milují svého seriálového tátu, Mirka Etzlera

Cesty domů: Malí synové kriminalisty Honzy Maška. Ivana hraje Ríša Mašata a mladšího Jonáše Standa Havrda.
Cesty domů: Malí synové kriminalisty Honzy Maška. Ivana hraje Ríša Mašata a mladšího Jonáše Standa Havrda.
Zdroj: TV Prima
Sdílej článek:

Děti na place jsou pro natáčení vždy oživení. V Cestách domů hraje dětí víc, ale největší party tam mají kluci Jonáš a Ivan Maškovi. A když natáčejí několik akčních obrazů za sebou, jsou rozdovádění tak, že utahají celý štáb. Staršího Ivana hraje Ríša Mašata, kterému je necelých osm, a mladšího Jonáše Standa Havrda. Tomu bude v prosinci šest. Zatímco Ríša už je druhák, Standa je teprve „psedskolák“, jak vysvětluje svou neodolatelnou výslovností. Ale číst už umí. Kluci se poznali až při natáčení a hned jeden druhého adoptovali. Chovají se jako opravdoví bratři – občas se pošťuchují, ale většinou nedají jeden na druhého dopustit.

Máme dvě mámy a dva táty

Na natáčení se pokaždé těší, protože je to pro ně velké dobrodružství. Obzvlášť milují obrazy s Miroslavem Etzlerem, svým seriálovým tátou Honzou Maškem, který stojí v žebříčku oblíbených herců úplně nejvýš. „Líbí se nám, jak s námi vždycky blbne a říká při zkouškách text schválně legračně, aby nás rozesmál. Taky se nám líbilo, když s námi na zahradě u Bernátů hrál fotbal,“ říkají. Fotbalový obraz tenkrát hodně prožíval starší z dvojice - Ríša. Jako zodpovědný herecký profesionál chtěl být co nejvíc připravený, proto prý nutil svého skutečného bratra, aby s ním před odjezdem na natáčení trénoval. Miroslava Etzlera a Pavlu Vitázkovou, která hraje mámu Soňu, kluci adoptovali jako druhé rodiče. Říkají, že mají dvě maminky a dva táty. Své skutečné a ty seriálové.


Dalším hercem, na kterého se Ríša se Standou vždycky těší, je Petra Horváthová, jejich seriálová teta Vendy. „Je s ní taky legrace, hraje s námi na jednom koberci twister,“ líčí kluci. „Moc ráda s nimi točím, vůbec ráda pracuju s dětmi, a oni to ze mě možná vycítili. Potřebují si v pauzách hrát, aby byli uvolnění, tak spolu pokaždé blbneme,“ říká Petra Horváthová. Svůj vztah si kluci našli i k Janu Dolanskému, alias Romanu Hamzíkovi. „Ze začátku se mnou moc nekomunikovali, ale teď máme dost společných scén, tak se otrkali. Jsou hodně přirození, obdivuju jejich energii,“ říká herec.

Nejlepší bylo, když jsme byli za indiány

Na druhou listopadovou sobotu se kluci do ateliéru obzvlášť těšili, protože je čekalo několik akčních obrazů. Nejdřív si hráli na indiány, pak s Romanem Hamzíkem vařili večeři, s Lídou pekli perníčky a natáčení završili scénou ve svém pokojíčku. „Nejvíc se nám líbilo, když jsme byli maskovaní za indiány. Paní maskérka nás pomalovala, měli jsme pistole a provaz, číhali jsme za dveřma a křičeli,“ líčili kluci. Nemohli se taky dočkat obrazu, ve kterém v kuchyni pomáhají péct perníčky. „Těšíme se, až budeme vykrajovat a taky že po sobě těsto budeme házet,“ říkali s čertíky v očích.


„Ríša se Standou jsou šikovní, roztomilí, moc se mi líbí. Myslím, že oni mě považují tak trochu za náhradní babičku. Naše společné dialogy jsou krásně živé, dají se s nimi zažít kouzelně nepřipravené okamžiky, protože jejich reakce nejsou přesně odhadnutelné. Nemám s nimi pocit, že hraju, ve společných obrazech musím reagovat stejně pravdivě jako oni, jinak bych vedle nich zněla falešně. Jsou pro mě bezvadní herečtí partneři,“ říká s úsměvem seriálová babička Lída – Jitka Smutná.

Režiséra poslouchají, ale připomínky si neodpustí

Kluci samozřejmě ctí autoritu režiséra Jiřího Adamce a když někdy trochu víc zlobí a on na ně houkne, hned zkrotnou. Ale na druhou stranu za ním neváhají přijít s autorskými připomínkami, jako například při natáčení scény v dětském pokoji. Jiří Adamec je s pobaveným úsměvem vyslechl, dal na jejich radu a scénu jednou natočil podle jejich doporučení. Protože v tu chvíli jejich dospělí herečtí partneři netušili, jak budou kluci přesně reagovat, vznikl mile improvizovaný závěr obrazu. „Ríša se Standou jsou moc šikovní a je na nich překvapivé nejen to, že si rádi hrají, ale že také vědomě hrají, že vědí, co se po nich chce. To je u dětí velmi vzácné. Na natáčení chodí perfektně připraveni a zároveň dokážou reagovat na změny, které si na place domluvíme a nazkoušíme je. Točil jsem s mnoha dětmi, ale tihle dva kluci patří k nejšikovnějším, jaké jsem měl před kamerou. Jsou s námi rádi a my s nimi taky, svou bezprostředností si získali celý štáb,“ říká režisér Jiří Adamec.

(zdroj: TV Prima)

(zdroj: bulvar.cz)


Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů