Šíp.deník.cz

Tajemství Marka Vašuta: Pochází z Vikingů a považuje se za smějícího depresáka

4 fotografií 4
Marek Vašut
Marek Vašut
Zdroj: Profimedia
Marek Vašut na výstavě svých fotoobrazů Marek Vašut si zahrál v pokračování komedie Šťastný Nový rok ... mrknul také populární herec Marek Vašut.
Sdílej článek:

Jeden z našich nejoblíbenějších herců dnes slaví své 62. narozeniny. Věk by mu však hádal jen málokdo, herec totiž zraje jak víno a vypadá stále skvěle. Říká se o něm, že si umí zjednat pořádek a není radno mu odporovat. Co jste však dalšího o tomto charismatickém herci nevěděli?

Už téměř třicet let je Marek Vašut na volné noze a čeká na nabídky, které mu film přinese. A naštěstí patří mezi ty herce, kteří se většinou dočkají. Vašut měl dokonce za svůj život několikrát štěstí, a to zahrát si i v zahraničních filmech.

Mezi ty nejznámější patří samozřejmě kultovní snímek Mission: Impossible, kde se blýskl po boku hollywoodské hvězdy Toma Cruse. Následovala Česká spojka, kde zase exceloval Anthony Hopkins. Pamatovat si ho může i z Ligy výjimečných, seriálu Děti planety Duna či z Van Helsinga. Naposledy se objevil jako Vršovec v americké adaptaci Kněžny Libuše.

Nesmí vám uniknout

Herec se i po šedesátce udržuje ve formě

Herec o sebe i po šedesátce velmi pečuje a dodržuje zdravý životní styl, není tedy divu, že vypadá stále skvěle. Dokonce si pořídil psa, aby s ním mohl chodit na procházky a měl doma nějakou spřízněnou duši.

"Znáte to přísloví? Chcete mít vyprané ponožky a teplé večeře? Ožeňte se. Chcete mít čistou, bezpodmínečnou lásku? Pořiďte si psa. Protože pes, jak píše můj oblíbený Michel Houellebecq, je stroj na lásku," řekl dle iDnes.cz

Nesmí vám uniknout

Vašut je depresák, který se rád směje

Marek si sám ze sebe umí udělat legraci. Přiznává, že je depresák, který se rád směje. Taky fotografuje, vytváří fotoobrazy a miluje abstrakci. Baví ho počítačová grafika. Tvorba mu pomáhá právě při zvládání depresí.

Co jste ale možná o Vašutovi nevěděli? 

"Jsem Viking, což vím z analýzy DNA, mám rád teploty do 25 stupňů a lehký vítr. Miluji sníh, když se třpytí na slunci, jsem vášnivý lyžař. Léto musím trochu přetrpět," prozradil.

Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů