Šíp.deník.cz

Smutná slova i veselé historky: Rodina a přátelé se loučili s Marií Poledňákovou

5 fotografií 5
Pohřeb Marie Poledňákové
Pohřeb Marie Poledňákové
Zdroj: Martin HyklCzech News Center / CNC / Profimedia
Na posledním rozloučení nechyběl její blízký přítel Vlastimil Harapes. Ani Zora Ulla Keslerová, která byla s režisérkou dokonce i během jejích posledních momentů. Herečka Nela Boudová s Marií Poledňákovou několikrát spolupracovala. Přišli i Jiří Bartoška a Eliška Balzerová.
Sdílej článek:

V úterý 15. listopadu se v pražském strašnickém krematoriu uskutečnilo poslední rozloučení s režisérkou a královnou českých komedií Marií Poledňákovou. Na místo dorazila celá řada jejích kolegů i přátel, aby jí vzdali hold a uctili její památku. A podělili se při tom o zážitky, které s geniální umělkyní prožili. 

Režisérka Marie Poledňáková byla nesmírně oblíbená nejen mezi milovníky českých komedií, ale také herci, se kterými během své dlouhé kariéry spolupracovala. Není proto divu, že si snad nikdo z nich nenechal ujít příležitost dát královně českých komedií poslední sbohem. Společně s nimi do pražského strašnického krematoria dorazili také její blízcí a rodina. 

Smutek a smích

Nad rakví režisérky promluvila herečka Eva Holubová, které se podařilo ostatní smuteční hosty dojmout, ale také rozesmát. Na konci své řeči se totiž podělila o jednu humornou historku z natáčení. „Mám tě ráda, nikdy na tebe nezapomenu a děkuju. Byla jsi pro mě žena plná překvapení, když jsem jako mladé děvče viděla tvé filmy, nikdy mě nenapadlo, že se hned třikrát objevím v tvých filmech,” pronesla mimo jiné herečka podle Blesku

„Staly jsme se přítelkyněmi, i když jsme se někdy v něčem neshodly, ale to k přátelství patří. Víc už ti, Marie, neřeknu, víc až před spaním. Nezapomenu, jak jsi mi při natáčení půjčila podprsenku a lítala jsi tam jak na chmelu,” dodala ještě a smuteční síní se na chvíli rozezněl smích. 

Dorazila i nejlepší kamarádka

Kromě svého syna Petra si byla Marie Poledňáková nesmírně blízka i s herečkou Zorou Ullou Keslerovou, se kterou ji pojilo několikaleté přátelství. Právě Zora seděla společně s Petrem u režisérky během jejích posledních momentů. A pochopitelně nevynechala ani pohřeb, na který dorazila z Itálie, kde už roky žije. „Spěchala jsem, chtěla jsem Marii na poslední cestě vyprovodit. Měla jsem ji moc ráda. Znaly jsme se šestnáct let – od šedesátin našeho kamaráda Vlastíka Harapese,” nechala se slyšet. 

A právě i Vlastimil Harapes se z režisérkou velmi dobře znal. Na pohřbu se pak rozpovídal například o tom, jak se seznámili. „Přišla za mnou do Národního divadla, zda bych nebyl poradcem při natáčení role z baletního prostředí. Nakonec mi řekla, abych si to zahrál sám,” prozradil herec, který si zahrál baleťáka v komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku. 

Na pohřbu se objevili také například Nela Boudová, Jiří Bartoška, Eliška Balzerová anebo herec Pavel Nový. V závěru smutečního ceremoniálu všichni sledovali sestřih z komedií, které Marie Poledňáková natočila, a za bujarého potlesku se s režisérkou naposledy rozloučili. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů