Šíp.deník.cz

Markéta Konvičková promluvila o porodu: Co udělá s placentou?

Krásná zpěvačka Markéta Konvičková, která se do povědomí veřejnosti zapsala svou účastí v pěvecké show Česko Slovenská SuperStar, se už za dva měsíce dočká svého prvního potomka. Jak prožívá těhotenství a co plánuje po porodu?

1 / 9
Markéta Konvičková

Vypadá skvěle, umí zpívat a po svém bohu má skvělého snoubence. Navrch k tomu se už brzy dočká vytouženého miminka. Markétě Konvičkové se v životě velmi daří. Během těhotenství nikterak zvlášť nepřibrala a vyhýbá se pročítání nejrůznějších příruček pro těhotné. Ty většině rodiček sice přinášejí nejrůznější znalosti, ale zároveň varují před mnoha možnými riziky s porodem spojenými. A přesně tomu se chce Markéta vyvarovat.

„Moc to neřeším a nic si nenačítám. Beru to tak, že co se má stát, to se stane. Jsem nastavená tak, že pčíknu a dítě bude venku. Nijak se nepřipravuju, protože bych stejně nenačetla, co mě ve skutečnosti čeká,” nechala se zpěvačka slyšet v rozhovoru pro eXtra.cz.

Na miminko se už moc těší

Markéta KonvičkováZdroj: Instagram Konvičkové

Těhotenství nezpůsobilo markantní nárůst kil

Spousta žen během těhotenství nabere obrovské množství kil, která s sebou pochopitelně nesou nepříjemnost v jejich následném shazování. Toho se ale Markéta rozhodně bát nemusí. „Zatím mám čtyři kila nahoře, ale samozřejmě se ještě můžu radikálně zvětšit, i když si spíš myslím, že ne,” prozradila eXtra.cz nastávající maminka.

„Mám se skvěle, žádné těhotenské potíže nemám, nejsem obrovská, takže se mi chodí dobře a vůbec všechno je fajn,” dodala ještě.

Miminko čeká se svým dlouholetým partnerem Reném

Markéta KonvičkováZdroj: Instagram

Co bude s placentou?

Stále modernější je mezi rodičkami pojídání placenty, která údajně obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Existuje spousta variant, jak placentu zpracovat. Někteří ji smaží na pánvi s cibulkou stejně jako játra, jiní si z ní nechávají vytvořit kapsle podobné klasickým práškům. Dále je možné z ní připravit polévku či koktejl. Variantu s kapslemi si například zvolila česká herečka Míša Tomečková. Markéta má však zcela jiný názor.

„Placentu fakt jíst nebudu. Ať si každý dělá, co chce, ale osobně se o to nezajímám. I dřív rodily ženské jedna za druhou, placenta se nejedla, přesto jsme zdraví a naše generace je kvalitní. Nechávám to přírodě. Ta sama mi naznačí, co potřebuju,” řekla rázně Markéta, která jakoukoliv úpravu placenty odmítá. 

S některými tipy a triky se inspiruje u své nejlepší kamarádky Moniky Bagárové

Bagárová KonvičkováZdroj: Profimedia

A co očkování?

Téměř stejně kontroverzní, jako je pojídání placenty, se stává i očkování u miminek a malých dětí. Na to má však Markéta rovněž jasný názor.

„S Mončou jsme to řešily. I v tomhle jsem stará škola. Nezkoumám to, to by bylo o zbytečném strachu z něčeho, co se může, ale spíš nemusí stát. Beru to tak, že minimálně na základní očkování půjdeme, stejně jako s námi na ně šly před lety naše mámy, ta dodatečná budu řešit za pochodu,” dodala na závěr pro web eXtra.cz.

S partnerem se záčátkem roku zasnoubila

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů