Šip.deník.cz

BONY A KLID po 26 letech: Koukejte, jak vypadají Martin a Evička Tričko

4 fotografií 4
Aktéři prvního filmu Bony a klid o takřka tři desítky let starší – Roman Skamene, Veronika Jeníková a Jan Potměšil.
Aktéři prvního filmu Bony a klid o takřka tři desítky let starší – Roman Skamene, Veronika Jeníková a Jan Potměšil.
Zdroj: NOGUP
Roman Skamene alias vekslák Bíny Na téhle fotce je jasně vidět, proč byl Honza Potměšil erotický idol osmdesátých let. Martin a jeho milá Evička
Sdílej článek:

Režisér Vít Olmer právě začal natáčet Bony a klid 2. A podle úvodního snímku z natáčení je znát, že ten uplynulý čas, přesně dvacet šest let, nebyl k našim oblíbeným hrdinům příliš milosrdný… Podívejte se do fotogalerie, jak nádherně mladí byli Jan Potměšil, Roman Skamene a Veronika Jeníková.

Plísňové mrkváče, Tuzexy a temné pasáže s veksláky. To byl mimo jiné film Bony a klid, hořká balada, kterou v roce 1987 natočil Vít Olmer. A málem nedoputovala k divákům, protože se totalitní vrchnosti nelíbila. Když ji ale tehdejší šéfové podsvětí pustili načerno do oběhu na VHS a film začal vydělávat, cenzura povolila distribuci do kin. Radek John napsal scénář podle skutečných příběhů pražského podsvětí, a také proto působil film mimořádně autenticky. Ostatně, podívejte se na video, ukazující na tehdejší dobu velmi odvážnou erotickou scénu mezi Martinem a Evičkou…

Zdroj: Youtube

Teď se Vít Olmer s novým štábem k osudům svých hrdinů vrátil. Koncem minulého týdne padla v Holešovicích první klapka filmu Bony a klid 2. „Být tady na prvním natáčecím dni je tak neuvěřitelný pocit, že si to ani nechci připouštět," přiznal autor scénáře a režisér Vít Olmer, který chce dát pokračování filmu i komediální nádech. „Usiloval jsem o to dlouho, mezitím o projekt přišel, film se pak dostal do rukou asi pěti jiných režisérů – jako by byl prokletý. I proto je to pro mě zázrak." V novém příběhu jsou známé „firmy" díky amnestii 90. let venku z vězení a bryskně se přizpůsobily současným poměrům. Jsou všude, kde se dají vydělat „rychlý prachy": kšeftíky, podfuky, úplatky, dotace. Sem nechtěně spadne i Martin, který jako v prvním filmu přijíždí z Boleslavi do Prahy sehnat peníze… Hraje ho Jakub Prachař, zatímco Martin číslo 1 v podání Jana Potměšila je dnes advokátem na vozíčku.

„Bony a klid byla pěkná soustředěná práce s Vítkem a taky tehdejším kameramanem Otou Kopřivou, který bohužel ještě před dokončením filmu zemřel," říká Jan Potměšil, jehož postavu upoutal na vozík pád z vězeňského okna, který si Martin nezavinil sám. „Dlouho jsem na pokračování nemyslel, pak to kolem mě nějaký čas kroužilo, ale projekty to byly velmi nekonkrétní. Nikdy se mi nedostal do ruky scénář. Až teď. A to, že jsme se při práci znovu potkali s Vítkem, který je ve skvělé formě, je velká výzva a velká radost."

Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů