Šíp.deník.cz

Ruce pryč z mých diamantů! Alžběta zakázala Meghan nosit královské šperky

K oslavě 93. narozenin královny Alžběty se měla provoridička Meghan, poprvé od narození Archieho, ukázat v drahých diamantech ze sbírky samotné vladařky. Nakvašená Alžběta rázně zakročila, přivřela jí ruku do špekrovnice a do sebe zahleděnou vévodkyni ze Sussexu uvedla v omyl - žádné promenádování v mých šperích nebude!

1 / 11
Náhrdelník královny Alžběty a Meghan Markle

Třebaže se Meghan stala matkou a šla si užívat mateřskou dovolenou a stáhla se z veřejnosti, neznamená to, že jsou všichni uvolnění a klidní, radostí skáčou ke stropu Buckinghamského paláce, protože se alespoň pět měsíců nebude řešit žádný její skandál. Meghan jim na rozloučenou věnovala mnoho starostí, od testů DNA, které poukazovaly na to, že Harry není Archieho otcem, po rozhodnutí odstěhovat se do Afriky a vzít s sebou svého syna. Královna má toho dost a již posté srovnala samolibou Suits herečku do latě.

Proč slaví královna dvoje narozeniny?

Královská rodinaZdroj: profimedia

Královna Alžběta slaví ročně dvoje narozeniny. Jednou to je v den jejích narozenin, 21. dubna, podruhé v letní den, kdy počasí přeje velkolepým oslavám. Tradici starou 250 let vymyslel panovník Jiří II. Ten se narodil 9. listopadu, a jak je o Británii známo, dobrého počasí se obyvatelé těší zhruba 5 dní v roce. Proto se stanovil, že každý panovník bude narozeniny slavit dvakrát. Pro britského monarchu je to od roku 1959 druhá sobota v červnu.

Největší atrakcí druhých narozenin královny Alžběty nebyl průvod 1400 vojáků, ani kočár, z něhož královna ladně mávala, ale právě Meghan Markle, která se poprvé od narození Archieho Harrisona objevila na veřejnosti. Oděna do modrých šatů a modrého klobouku připomínala sedací pytel. Původně měla mít kolem krku krásný diamantový náhrdelník, po ostré hádce s Alžbětou ho musela oželet. 

O diamantovém náhrdelníku

Náhrdelník královny AlžbětyZdroj: winto

Není to první spor o šperky, který s královnou Alžbětou vedla. Poprvé se tak stalo několik dní před svatbou, kdy si Meghan přála nosit speciální diadém. Byl z toho děsný problém, Harry naléhal, ale svou babičku neobměkčil. Ta sjela budoucí vévodkyni jako malou holku a upozornila ji, že o tom, kdo nosí její šperky, rozhoduje ona. Na svatební den jí věnovala jiný diadém, bouře byla zažehnána, ale nezapomenuta.

Historie se zopakovala v den královniných druhých narozenin, což Alžbětu rozhodně nepotěšilo. Meghan si představila, že si na svůj premiérový příchod vezme nádherný diamantový náhrdelník ze šperkovnice královny Alžběty. Mohla si ho vypůjčit Kate, tak proč by nemohla i ona? Královna babička ji odmítla, její ne ale Meghan nebrala jako odpověď.

Královna má vévodkyně tak akorát dost

Meghan Markle a princ HarryZdroj: profimedia

Královský zdroj tvrdí, že ji královna pořádně sjela. ,,Meghan se dožadovala, aby si mohla diamantový náhrdelník půjčit. Měla ho na sobě Kate, tudíž má i ona právo půjčit si ho. Královna okamžitě vypěnila a připomněla její chování před svatbou a nezapomněla vyjmenovat skandály, kterými plní novinové tituly."

,,Meghan se s pláčem obrátila na Harryho, aby se pokusil babičku přemluvit, ale ani ten nepochodil. Královna mu řekla, ať si svou manželku laskavě srovná, že zrovna dnes by nerada řešila takové malichernosti, jako jsou šperky a kdo má právo je nosit," dodává zdroj.

Falešné úsměvy a pokec s Kate

Meghan Markle a princ HarryZdroj: profimedia

Meghan se na průvod k Alžbětiným narozeninám musela spokojit s velmi drahými šaty od stejného návrháře, který jí navrhl svatební šaty. V kočáře házela úsměvy na všechny strany, dokonce se bavila i s Kate Middleton, duše jí ale řvala a toužila po tom, aby krásně oblečenou vévodkyni z Cambridge dokázala překonat. Nejlépe tím náhrdelníkem.

Co se děje u nás?

Zdroj: Jan Novák
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů