Šíp.deník.cz

Menzel vyhodil Laufera ze svého filmu, ten o tom ani nevěděl!

Jiří Menzel a Josef Laufer neměli jednu dobu příliš vřelý vztah. Oscarový režisér totiž udělal něco, co by mu málokdo odpustil. Laufer se nad to ale později dokázal povznést.

1 / 13
Josef Laufer

Jeden z mnoha známých filmů od již zesnulého Jiřího Menzela je Rozmarné léto. Roli kouzelníka Arnoštka měl původně hrát Josef Laufer. Ten však nebyl úplně zdatným hercem. Daleko lépe mu šel zpěv. Menzel se ho tedy rozhodl přeobsadit.

„Říkal jsem si, že když jsem měl štěstí se zpěvákem ve Vlacích, budu ho mít i tady. Jenže Pepík byl herecky strašně tvrdý,“ řekl Menzel v rozhovoru pro Kinobox o Lauferovi. V Ostře sledovaných vlacích, za které dostal Menzel Oscara, totiž hrál Václav Neckář.

Laufer měl hrát v Rozmarném létu

Mladý Josef Laufer působil na ženy jako magnet.Zdroj: Profimedia.cz

Menzel byl příjemně překvapen, jak zvládl roli zahrát, a tak si myslel, že stejně dobře bude hrát Josef Laufer, který stejně jako Neckář není herec. Jenže to nevyšlo. Stihly se natočit dvě scény a Laufer následně odletěl do Kanady na výstavu.

„Tam měl větší úspěch než Karel Gott, tak se zdržel déle, než počítal,“ uvedl režisér. Začal tedy hledat herce, jenž by Laufera nahradil, ale žádného nenašel. Nakonec obsadil sebe. „V zoufalství jsem si zkusil kostým a všichni říkali – hraj to! Styděl jsem se, protože neumím mluvit,“ váhal Menzel.

Nakonec ho Menzel z filmu vyšoupl

Josef LauferZdroj: Profimedia

„Nikdy jsem si nemyslel, že budu hercem. Špatně jsem artikuloval a byl jsem stydlivý,“ tvrdil Menzel, který Lauferovi tak trochu zapomněl říct, že ve filmu nehraje. „Neměl jsem odvahu mu to říct, on se to dozvěděl trochu bokem…Ale bylo od něj moc hezké, že mi to odpustil,“ přiznal později.

Menzel v důsledku zdravotních problémů opustil tento svět 5. září. Dobře to nevypadalo ani pro Laufera, který byl přes tři měsíce v kómatu. Je štěstí, že se vůbec probudil. Rodina i kolegové už pomalu přestávali doufat.

Jiří Menzel obsadil sám sebe

Jiří MenzelZdroj: Profimedia.cz

„Mohu potvrdit, že Josef Laufer podstoupil v pondělí operaci srdce, která byla plánovaná. Od jeho dcery Ester vím, že byl po lékařském zákroku uveden do umělého spánku. K poskytování jakýchkoliv informací o jeho zdravotním stavu je však oprávněna dcera Ester. Pepovi přeji brzké uzdravení,“ řekl před pár měsíci producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg pro super.cz.

„Není ale v kómatu, normálně spí, Pepa a všechny jeho klinické testy jsou v pořádku. Tak asi si potřebuje jenom víc odpočinout,“ dodal pro Top Star.

Žádného jiného herce nenašel

Jiří Menzel, Olga MenzelováZdroj: Profimedia

Nejvíce se o něj ve složité době starala dcera Ester. „Samozřejmě tatínkovi můžu akorát poslat muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ uvedla s tím, že jí návštěvy komplikuje pandemie koronaviru. V současné době už je Laufer při vědomí, ale jeho zdravotní stav je veřejnosti neznámý.

Laufer byl přes tři měsíce v kómatu

Josef LauferZdroj: Profimedia

Laufer s manželkou Irenou Greifovou

Laufer JosefZdroj: Profimedia

Laufer byl kdysi sekáč!

Josef Laufer v počátcích kariéry.Zdroj: Profimedia.cz

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů