Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Michael Kocáb: Moc je sexy a mluvčí po ruce

Zdroj: ČTK
Sdílej článek:

Máme tu další prominentní rozvod. Snad abychom oslovili nějakého astrologa, proč počátkem roku 2010 hvězdy tolik nepřejí letitým manželstvím… Tentokráte se dostal na paškál ministr pro lidská práva Michael Kocáb, na nějž prasknul jeho románek s tiskovou mluvčí jeho úřadu, Lejlou Abbasovou. Až potud by vše jelo podle zavedeného, v Čechách už mnohokráte „natočeného“ scénáře: muž s ustupujícími zbytky vlasů, zato s postupující kariérou, okoukaná, léty poznamenaná manželka, plus mladá, pěkná, neokoukaná spolupracovnice… Končívá to rozvodem a novým sňatkem s tou fešnou mladicí, manželka bývá odsunuta pomalu až na chatu do Nasavrk, aby nadále „nerušila“ barvotiskový mediální obraz úspěšného muže a půvabné ženy (svými vráskami a odbarvenými šedinami, chudera). Jenže Kocáb a Abbasová zcela zásadně a překvapivě změnili konec tohoto oblíbeného bijáku.

V Blesku ve středu vyšel článek, kde se tvrdí, že Kocáb chodí s Abbasovou, jeho manželka to prý zjistila, vytekly jí nervy a chce rozvod. Citována byla její nejmenovaná přítelkyně z kurzů pilates (to je teď módní cvičení, o němž více nevíme, protože necvičíme). Jakmile je někde citován nejmenovaný zdroj, ukládáme si bobříka mlčení. Leckdy se totiž bulvár trefí do černého, mnohdy ale ne, a tak nechceme šířit neověřené drby, které by mohly někomu ošklivě ublížit. (Neověřené drby a la mega králík, či orel u zubaře šíříme naopak s potěšením a v pevné důvěře, že to dotčení ustojí.)

Blesk mířil dobře

Jenže tentokráte měl náš přední bulvární deník zase jednou recht. Jenže co následovalo, asi nikdo nečekal. Pan Kocáb rozeslal zprávu médiím, podal rezignaci na svůj post premiéru Fischerovi (ten teď chudák dumá, co si s tím má proboha počít, ke všem těm předraženým Pandurům) a Lejla Abbasová? Ta se sbalila a ze své funkce odešla. Na fleku. Na to lze říct jediné: Je to frajeřina. Od obou. A to ani nekandidují.


Kocábovo středeční prohlášení pro média

Dnes odpoledne jsem doručil premiéru Janu Fischerovi osobní dopis, který obsahuje nabídku moji rezignace na úřad ministra jeho vlády. Velmi si Vážím práce Úřadu premiéra i osobních postojů premiéra. Vážím si práce vlády, vnímám podporu, kterou u našich občanů má a nechci, aby veřejné přetřásání mého osobního života vrhlo stín na vše, čeho v této nelehké roli dosáhla.

Svoji práci na ministerstvu pro oblast lidských práv jsem se celou dobu snažil vykonávat co nejzodpovědněji, s plným nasazením svých sil a svého přesvědčení, nechci ohrozit samotné téma lidských práv a dopustit, aby se z věcné debaty stala debata o osobních vztazích. Ve chvíli, kdy některá média zveřejňují citlivé informace z mého soukromého života, se proto chci zachovat v souladu se svým svědomím.

Nehodlám se před médii vykrucovat ani bagatelitovat zveřejněné skutečnosti. Se svoji ženou Marshou žijeme již osm let odděleně. Ve společné domácnosti jsme zůstali jednak z ohledu na naše děti a jednak z důvodu hlubokého vztahu k rodině, kterou jsme spolu vybudovali. Naše láska se přetavila v přátelství a vzájemný respekt. Již více než dva roky připravujeme klidný a přátelský rozvod. Lejla Abbasová, se kterou jsem se poprvé setkal až při nástupu do úřadu, není tudíž v žádném případě příčinou našeho rozchodu.

Co bude dál?

Rozvod. „Snažíme se už delší dobu dohodnout o rozdělení majetku. Už dlouho spolu žijeme jako bratr a sestra," řekla deníku Týden.cz Kocábova manželka Marsha. Podle Marshy však není jeho nový milostný poměr důvodem k rozvodu. „To jsou polopravdy. Snažíme se už delší dobu, několik let, dohodnout s Michaelem na majetku. Má právnička čeká už tři roky. Kvůli nerozhodnosti jsme to protáhli, ale jsme jako bratr a sestra už dlouho," dodala.

Rezignace ministra? Spíše ne. Premiér přes svého mluvčího Proroka (nomen omen, že?) vzkázal, že demisi nepřijme. Zato Lejla Abbasová přišla o místo. To je jisté.

Nová svatba? Bůh ví… A možná jeho Prorok.


Výběr českých politiků, kterým se rozpadlo manželství v době, kdy zastávali významnou politickou funkci

Martin Bursík - Bývalý ministr životního prostředí a expředseda Strany zelených se rozvedl s manželkou Ivanou v roce 2006, kdy byl poslancem a předsedou Strany zelených. Před rozvodem žili manželé již deset let odděleně. V současnosti je jeho partnerkou poslankyně Kateřina Jacques, s níž má dceru.

Petr Bendl - Bývalý ministr dopravy a středočeský hejtman Petr Bendl je rozvedený již dvakrát - naposledy se rozvedl v roce 2003, v době, kdy již byl ve funkci hejtmana. Potřetí se oženil v srpnu 2005.

Kateřina Jacques - Poslankyně za Stranu zelených se rozvedla se svým francouzským manželem v roce 2007. Z bývalého manželství má dceru a syna. Jejím současným partnerem je bývalý ministr životního prostředí a bývalý šéf Strany zelených Martin Bursík. Loni v říjnu se jim narodila dcera.

Radek John - Předseda strany Věci veřejné Radek John podle médií zřejmě spěje k rozvodu s herečkou Zlatou Adamovskou, s níž má dceru Barboru (22) a o sedm let mladšího syna Petra. O rozchodech známého páru se spekulovalo již několikrát, Adamovská přiznala, že už v minulosti musela řešit manželovy zálety. Letos v lednu vyšlo najevo, že John má sedmiletou nemanželskou dceru Terezu.

Jan Kasl - Exprimátor Jan Kasl se rozvedl během svého působení v čele pražského magistrátu. Krátce po rozvodu se v listopadu 2000 oženil se svou bývalou tiskovou mluvčí Terezií Jungrovou, rozenou Bienertovou (vnučkou novináře Ferdinanda Peroutky).

Miroslav Macek - Jeden z prvních politiků, který veřejně přiznal mimomanželský poměr. Rozvedl se dvakrát. Poprvé v době, kdy byl místopředsedou ODS, v dubnu 2001 se znovu oženil s Čechošvýcarkou Janou Blochovou. Druhé manželství skončilo rozvodem v dubnu 2009.

Vladimír Mlynář - V roce 2004 skončilo po 17 letech manželství tehdejšího ministra informatiky Vladimíra Mlynáře (US-DEU) s fotografkou Lucií, s níž má dva syny. Mlynář se v květnu 2006 podruhé oženil.

Jiří Paroubek - Předseda ČSSD Jiří Paroubek a jeho první manželka Zuzana se rozvedli po téměř 28 letech manželství v září 2007, v té době byl Paroubek poslancem a zároveň předsedou ČSSD. V listopadu 2007 pak Paroubek uzavřel druhé manželství s Petrou Kováčovou, která pro něj dříve pracovala jako tlumočnice. Loni v listopadu se jim narodila dcera.

Mirek Topolánek - Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek se letos v únoru rozvedl s manželkou Pavlou, se kterou má dvě dcery a syna. Už od ledna 2007 však žil se svou nynější partnerkou Lucií Talmanovou, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel najevo v červnu 2006, kdy se v bulvárním tisku objevila nepříliš kvalitní fotografie.

Lubomír Zaorálek - Současný místopředseda Poslanecké sněmovny se rozvedl v roce 2000 a poté žil s Monikou Pajerovou, zakladatelkou strany Naděje. V té době byl šéfem zahraničního výboru sněmovny, v letech 2002 až 2006 byl předsedou sněmovny.

Michael Kocáb - Rodinné problémy ministra pro lidská práva Kocába ve středu rozvířil deník Blesk, když uvedl, že má poměr se svou mluvčí Lejlou Abbásovou a údajně začal řešit svůj rozvod. Kocáb, dosud ženatý s Američankou Marshou, s níž má tři děti, měl rodinnou krizi již před několika lety, kdy se podle médií začal objevovat se zpěvačkou Zlatou Emily Kinskou. Kocáb kvůli zveřejnění informací ze soukromého života nabídl premiéru Janu Fischerovi rezignaci.

(ČTK)

Zdroj: bulvar.denik.cz

Sdílej článek:
Obchod - Hledáme prodavače autodílů 21 000 Kč Autoelektrika Kroměříž s.r.o. distributor náhradních dílů, hledá do svého týmu nového kolegu na pozici: Prodavač. Pracovní náplň: aktivní prodej autodílů, tj. poskytnout zákazníkovi kvalitní servis, týkající se výběru dílů, dle jeho potřeby a finančních možností. Práce na atraktivním vzhledu prodejny a její rozvoj. V případě potřeby záskok na pozici ranního třídění, kontroly a rozvozu zboží našim zákazníkům. Zdravotnictví - Všeobecná sestra 33 000 Kč Hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici všeobecná sestra. Základní popis činnosti: zajišťování ošetřovatelské péče v rozsahu své odborné způsobilosti pro cílovou skupinu seniorů, ukládání a podávání léčiv, spolupráce na celkové přímé péči o klienta a s ošetřujícím lékařem, dodržování vnitřních předpisů s důrazem na důstojnost klientů a ochranu majetku zřizovatele. Pracovní režim: dvousměnný nepřetržitý režim 37,5 hod týdně, 12 hodinové denní směny dle plánu směn včetně víkendů 6.30 - 18.30hod., 2-3 noční v měsíci od 18.30 hod. do 6.30 hod.. Plat od Kč 26.730 Kč + 7.000 Kč zvláštní příplatek. Osobní příplatek: po zkušební době a dle pracovního výkonu až 2.000 Kč. Průměrný plat: 33.000 Kč. Gastronomie - Brigáda ve stánku s rychlým občerstvením 120 Kč Nabízím dlouhodobou a nenáročnou brigádu v přátelském kolektivu ve nově otevřeném stánku s rychlým občerstvením na Praze 12 (Kamýk- Lhotka) s nástupem již od 1.6.2021. Směny dle domluvy v čase 10:00-20:00 hodin. Více info ráda sdělím prostřednictvím telefonu či e-mailu. Možno volat kdykoliv.

Doporučené články

Akční letáky

Rubriky

Celebrity Zábava a video Cestování Příběhy a události Móda a zdraví Láska a vztahy

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů