Šip.deník.cz

Prezident, armáda i přátelé: Rodinu zemřelé rotmistryně Míši zavalily kondolence

Při letecké katastrofě na egyptském Sinaji, kde se zřítil vrtulník, zemřelo celkem sedm lidí. Na palubě byla i rotmistryně Michaela Tichá. Smrt vojačky zasáhla celou republiku. Česká armáda uvedla, že se jednalo o zásobovací let mnohonárodnostní pozorovatelské mise.

1 / 13
Michaela Tichá

„Ztratili jsme jednoho z nás, rotmistryni Michaelu Tichou. Je mi to moc líto. Na některé věci se nedá nikdy připravit. Upřímnou soustrast rodině,“ informoval prostřednictvím Twitteru Armády ČR náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Po tragické nehodě vrtulníku mírových sil na egyptském Sinajském poloostrově zahynulo ještě dalších šest osob, z toho jeden Američan je ve vážném stavu.

Za nehodu vrtulníku Sikorsky UH-60 Black Hawk mohla technická závada

Vrtulník, ilustrační fotoZdroj: Profimedia

„Na palubě vrtulníku bylo celkem osm příslušníků mise. Sedm z nich pád vrtulníku nepřežilo, včetně české vojákyně. Osmý člen posádky je momentálně v kritickém stavu. Příčinou pádu vrtulníku byla technická závada,“ objasnila příčinu nehody armáda v tiskové zprávě.

„Míši, byla jsi skvělá holka, plná energie. Vždy, když se řekne TFA nebo Spartan Race, tak si na tebe vzpomenu. Je mi to neskutečně líto, to se prostě nemělo stát,“ uvedla jedna z kamarádek na sociálních sítích.

Zemřelo sedm lidí

Vrtulník, ilustrační fotoZdroj: Profimedia

„Míša by nikdy nechtěla, aby byl kvůli ní někdo smutný. Úsměv bylo to, co si u ní budu vždy pamatovat. Budeš nám tu chybět. Upřímnou soustrast rodině,“ napsal nejmenovaný muž. Zmiňuje jednu z věcí, kterou lidi, co znali Míšu, píší opakovaně. Úsměv.

„Míša byla člověk s nádhernou duší a dokázala svým přístupem k životu rozdávat neskutečnou sílu a radost,“ píše další. Smutek neskrývají ani braničtí hasiči, ke kterým Míša patřila.

Michaela Tichá je po smrti

Michaela TicháZdroj: Facebook

„Dnes nás během svého poslání na mírové misi na Sinaji opustila nejlepší členka našeho Sboru. Upřímnou soustrast rodině. Míša se aktivně věnovala hasičskému sportu, skupině dobrovolníků a mladým hasičům,“ pěli na ni ódy.

Jde vůbec o první Češku, která zemřela na zahraniční misi. Ke kondolencím se připojilo i nemálo politiků a vysoce postavených lidí.

Míša měla ráda život 

Michaela TicháZdroj: Facebook

„Prezident vyjadřuje upřímnou soustrast rodině tragicky zesnulé rotmistryně Michaely Tiché. Slova účastenství směřují i k těm, kdo Michaelu Tichou poznali při službě vlasti,“ uvedl na sociálních sítích mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Rodině a přátelům moc chybí

Michaela TicháZdroj: Facebook

Po nehodě je jeden muž v kritickém stavu, ostatní zemřeli

Vrtulník, ilustrační fotoZdroj: Profimedia

Zdroj: Youtube
Sdílej článek:

Doporučené články

Akční letáky

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů